פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה היא מחלה כרונית נפוצה שמתבטאת בכאב ברקמות חיבור, כאב רב נקודתי ורגישות למגע ,כאבים בשרירים ובמפרקים ותסמינים נוספים שמלבד הכאב גורמים לעצבנות ומקשים על הסובלים ממנה ומפריעים בשגרת החיים.

15.03.2022 מאת: עדי גלילי
פיברומיאלגיה


הכאב והרגישות נוטים להופיע ולהיעלם, לנוע בגוף בכל שעות היום, בזמן פעילות, בזמן מנוחה או שינה. אנשים שסובלים מפיברומיאלגיה מתלוננים על עייפות חזקה ובעיות שינה דבר שגורר אחריו התדרדרות למצב נפשי ירוד עד חוסר רצון ויכולת לצאת מהמיטה והבית.

 

פיברומיאלגיה היא מחלה שנפוצה בעיקר בקרב נשים, למרות שלא רק והיא אינה קלה לאבחון.

 

סיכון גבוה לפתח פיברומיאלגיה הוא אצל אנשים שסובלים משיגרון (מחלה שמשפיעה על מפרקים, שרירים ועצמות). כמו: דלקת מפרקים ניוונית, זאבת, דלקת מפרקים שגרונית ועוד.

 

 אבחון המחלה מתבסס על כל הסימפטומים הרלוונטיים של המטופל ולא רק על מספר נקודות רגישות כמו למשל:

 

רגישות למגע או ללחוץ על מפרקים ושרירים, עייפות, בעיות שינה, בעיות זיכרון, חוסר מיקוד, דיכאון או חרדה, מיגרנה, בעיות עיכול, עצבנות, לחץ, שלפוחית ​​רגיזה, כאבים באגן, צפצופים באוזניים ועוד.

 

הסיבות לפיברומיאלגיה אינן ידועות, הן משתנות מאדם לאדם. פיברומיאלגיה עשויה לעבור גם בתורשה ויש להניח שישנם גנים שאחראים להתפתחות המחלה ובעיות בריאות נוספות, אך הם לא הגורם העיקרי, ידוע שברוב המקרים יש גורם מפעיל שמניע את הפיברומיאלגיה.

 

זה יכול לבוא לאחר טראומה, פציעה, לחץ נפשי, דלקות, בעיות בעמוד השדרה ועוד.

 

ההשלכה של שינויים במוח מובילה את התגובה של הגוף בין מרכז עיבוד הכאב במוח ועד לעמוד השדרה ולשאר המקומות בגוף..

 

הסימפטומים של פיברומיאלגיה ובעיות הקשורות אליה יכולים להשתנות באינטנסיביות, ויכולים גם לדעוך עם זמן כשמתח ולחץ לעתים קרובות יחמירו את הסימפטומים.

 

החולים בפיברומיאלגיה, כמו גם במצבים אחרים הכרוכים בכאב כרוני, עלולים לסבול מפגיעה משמעותית באיכות החיים וברמת התפקוד החברתי. שינוי זה גורר לעיתים קרובות תסכול ודכדוך פיתוח רגשות שליליים מסוג זה רק מעצימים את הנזק וליוצרים מעגל קסמים של כאב ודכדוך

 

בשנים האחרונות, יש התקדמות משמעותית בהבנת המנגנון המניע את תסמונת הפיברומיאלגיה ובמתן טיפול תרופתי שלא תמיד מיטיבות ולכן הטיפול במחלה הכרונית אינו יכול להיות מבוסס רק על תרופות ויש חשיבות מרכזית והצלחה מרובה בטיפול משלים.

 

הטיפול בתא לחץ מתון ידוע ביכולת שלו לשקם רקמות, תאים ואזורים רדומים ולטפל במחלות כאב.
 

החמצן שיגיע לאזורים אלה ייתן מענה מהיר לשיקום וריפוי ובתוך שלושה ארבעה טיפולים כבר יכול להרגיש המטופל בהקלה.

 

חולים רבים הסובלים מפיברומיאלגיה נעזרים בשיטות נוספות של רפואה משלימה ומעידים על הקלה משמעותית בסימפטומים, ההמלצה היא לשלב את הטיפול בתא לחץ מתון עם טיפול משלים כמו שיאצו, רפלקסולוגיה או דיקור סיני ועיסוי לצורך טיפול בשרש הבעיה, פתיחת חסימות במרידיאנים והרגעה.

 

באיירוקס תמצאו את המקום לטיפול בבעיה בשילוב טיפולים בתא לחץ מתון ומגוון רחב של טיפולים ברפואה משלימה. נשמח לתת מענה מקצועי, יעיל ומהיר צרו קשר עוד היום 0525607770

 

תגובות

מומלצים