שיתוף פעולה בין המשטרה לבני נוער

ישיבה מיוחדת של סגל הפיקוד הכללי של משטרת ישראל בהשתתפות מועצת התלמידים הארצית, המועצה הלאומית לשלום הילד וגורמים נוספים במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש.

13.03.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שיתוף פעולה בין המשטרה לבני נוער

צילום דוברות המשטרה

לראשונה- משטרת ישראל הקימה ועדה מייעצת של בני נוער למשטרה בכל הנוגע להגנה על קטינים ולמניעת עבירות בתחום הנוער.

בישיבה הוכרז כי:  משטרת ישראל הקימה ועדה מייעצת של בני נוער.   גיבוש הוועדה המייעצת החל לפני מספר חודשים בשיתוף המועצה הלאומית לשלום הילד ומועצת התלמידים הארצית המלווה על ידי משרד החינוך.

הקמת הועדה נועדה לשמוע את עמדותיהם וגישתם של בני נוער בסוגיות הקשורות בעיקר לנושאים הקרובים לליבם, להגדיר את הדרך הטובה ביותר להתנהלות המשטרה במניעת פשיעה ואכיפתה לאור הדברים שיועלו מצד בני הנוער.
 מדובר ביוזמה חלוצית וייחודית של משטרת ישראל   המיישמת עקרונות של שיתוף הנוער וחיזוק האמון במשטרה תוך יצירת שותפות ומעורבות בקבלת החלטות.

במסגרת שבוע פיס לחינוך שנערך השבוע, נפגשו נציגי מועצת התלמידים הארצית עם מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, וסגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל.  

מפכ"ל המשטרה אלשיך: "תוכנית האמו״ן של משטרת ישראל שמה לה למטרה לקדם נושאים העומדים על סדר היום של האזרח הנורמטיבי תוך מתן דגש למניעה מצבית (מתן כלים לאיתור מוקדם ומניעת פשיעה). מטרת המפגש היא לאפשר שיח פתוח ופורה בין נציגי מערכת האכיפה והגוף האמון על הסדר הציבורי ובטחון האישי ,לבני הנוער במגוון נושאים כגון: הגנה על ילדים ובני נוער מפני עבירות מין ואלימות, מניעת שימוש בסמים ואלכוהול בקרב בני נוער, שילוב בני נוער במערך ההגנה לילדים ונוער ברשת ועוד״.

עו"ד ורד וינדמן מנכ"לית המועצה לשלום הילד: "שיתוף בני נוער בקבלת החלטות הקשורות לחיים שלהם חשובה גם עבורם וגם עבור כל מערכת מדינתית שמבקשת להבין באופן עמוק את נקודת המבט הייחודית שלהם על הסכנות והאתגרים העומדים בפניהם, בכדי להגן עליהם בצורה המיטבית."

במסגרת המפגש עם נציגי מועצת התלמידים הארצית - הוצגה הועדה המייעצת למחלקת נוער ומשפחה במשטרה.
 

תגובות

מומלצים