הכול על הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש או לעסק קיים

סביר להניח שאם ברצונך לקבל הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש והלוואות בערבות מדינה להרחבת העסק שלך אתה מעוניין לדעת הכול לפני התחלת התהליך, ובצדק.

15.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הכול על הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש או לעסק קיים

freepik

 

 

 הכי חשוב לכל יזם שרוצה לפתוח עסק או להרחיב את העסק שלו הוא להכיר היטב את  הלוואות בערבות מדינה ויותר  מכך  חשוב לו לדעת האם אתה  יכול להגיע למטרתך או שכל המאמצים שלך יביא לכישלון בסוף התהליך, לכן אנסה כאן לתמצת את עיקרי הנקודות, אבל כל הנקודות שיאפשרו לך להצליח במשימה של הלוואות בערובת מדינה לפתיחת עסק חדש או להרחבת עסק קיים.

 

בדיקת זכאות הלוואות בערבות לפתיחת עסק חדש או לפיתוח העסק

בדיקת זכאות אינה לקחת מספר תעודת זהות להקיש אות במערכות הבנקים או המערכות נתוני האשראי של בנק ישראל, כי תעודת הזהות שלך רק אומר דבר אחד שהוא חשוב, האם ההתנהלות הפיננסית שלך תקינה, ואולם בכדי לזכות בבקשת הלוואות בערבות מדינה טובה שתאפשר לך לקבל אותה אתה נדרש לעמוד בקריטריונים שמדינת ישראל קבעה, כדאי לצפות בסרטון מיהו היזם שרוצה לפתוח עסק, ומיהו היזם שרוצה להרחיב את העסק לו.

 

הכרת המסלולים והמטרות לקבלת הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש או עסק קיים

מסלול ראשון - המסלול הכי אטרקטיבי של הלוואות בערבות מדינה הוא מסלול הלוואות לפתיחת עסק חדש , מיועד ליזמים שכירים שרוצים לפתוח עסק חדש בכל תחומי הפעילות של המשק הישראלי.

מסלול שני - מסלול מימון הון חוזר שמיועד לעזור לבעל עסק קיים להתגבר על מחסור בתזרים מזומנים עקב התפתחות עסקית. כאן הבדיקה שנערכת היא מה ההפרש בכסף בין הלקוחות שחייבים לבעל העסק, אל מוצר הספקים שבעל העסק משלם להם עבור חומרי הגלים, כמובן שנכנסים כאן למשוואה תוספת של עלויות עובדים, או גיוס עובדים חדשים, ותשלומים שוטפים של העסק כגון דלק ביטוח שאינם תלויים בגובה ההכנסות של העסק ועוד.

מסלול שלישי – מסלול השקעות בעסק לצורך רכישת ציוד, או מכונות לביצוע הפרויקטים או הרחבת החנות עסק, במסלול זה ניתן להגיש בקשה גם עבור שיפוץ.

מסלול רביעי  - הוא מסלול משולב של הון חוזר וביצוע השקעות בעסק בדיוק לפי ההגדרות הקודמות, אלא שכאן צריך לקבוע כמה אחוזים אתה מבקש מגובה ההלוואות לצורך השקעות וכמה אחוזים למימון הון חוזר. בטחונות ופקדון נדרשים לקבלת הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש

בעקרון היזם שרוצה לפתוח עסק צריך להביא מהבית עשרים אחוז מסך תכנית ההשקעות של פתיחת העסק החדש. וכדי לדייק את העניין היזם לא בדיוק חייב להשקיע אלא מספק שיציג שיש לו הון עצמי לפתיחת העסק. כאשר בסופו של דבר יצטרך להפקיד בפיקדון רק עשרה אחוזים מגובה ההלוואה המבוקשת, כך שברור שכל יזם שרוצה לפתוח עסק יכול לבקש סכום טיפה יותר גבוה ולקחת את הסכום הזה ולהכניסו לפיקדון.

 

בטחונות ופקדון נדרשים לקבלת הלוואות בערבות מדינה לפיתוח העסק

יזם שמעוניין לקבל הלוואות בערבות מדינה לפיתוח העסק אינו צריך להעמיד בטחונות בכלל, אבל כן יצטרך להפקיד פקדון של עשרים וחמישה אחוזים, היזם יצטרך לסגור את הסכום הזה ממשך חמש שנים, או למפרע רק חצי ממנו להשאיר בחשבונות הבנק לחצי ממשך תקופת ההלוואות .

 

התהליך של הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש או פיתוח העסק  

נסכם זאת בקצרה: בכדי לקבל הלוואות לעסק מדובר בתהליך של שלושה עד ארבעה שבועות,  בדיקת כלכלן של הגוף המתאים היא השלב הראשון, העברה לבדיקת הבנק בשלב השלישי, וסיום ואישור הבקשה בוועדת אשראי משותפת למשרד האוצר, הבנק הנבחר ומנהל הקרן בגוף המתאם

 

התנאים של מסלולי הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש או לעסק קיים

הלוואות בערבות מדינה ניתנות לכולם באותם התנאים: הלוואות לחמש שנים, חצי שנה גרייס, ריבית שהיא רבע או שליש מהריבית במערכת הבנקאית.

 

 

תגובות

מומלצים