יער קהילתי לרווחת הציבור הערבי בואדי ערה

קק"ל בשיתוף המועצות הערביות בואדי ערה הכריזו על פרויקט משותף של הקמת יערות קהילתיים באזור ואדי ערה, כ-700 תלמידים מבתי"ס בואדי ערה השתתפו בארוע ט"ו בשבט שקיימה קק"ל.

25.01.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יער קהילתי לרווחת הציבור הערבי בואדי ערה

צילום קק"ל

כ- 700 תלמידים מכיתות א'-ו', תלמידי ביה"ס אל-הילאל וביה"ס אל דהראת מערערה מהישוב ערה שבואדי ערה, הגיעו השבוע לאירוע חגיגי שקיימה קק"ל בשיתוף עם התושבים באזור.  במסגרת הארוע הכריזו קק"ל בשיתוף המועצות הערביות בואדי ערה על פרויקט משותף של הקמת יערות קהילתיים באזור ואדי ערה.

הארוע כלל הפנינג של הפעלות והופעות של התלמידים, נטיעות וכיבוד לט"ו בשבט, ומבצע נקיון של היער באזור. חשיבות הארוע לרגל ט"ו בשבט, היא בהמשך העלאת המודעות ועירנות התושבים בכל אזור ואדי ערה למנוע שפיכת פסולת ביערות מסביב לבתי התושבים. בתי הספר באזור נרתמו לפעילות חינוכית בנושא וכמותם גם בני הקהילה באזור.

בארוע אמר חיים מסינג, מנהל מרחב מרכז בקק"ל: "כשם הארוע, היום אנחנו נוטעים עתיד, כך שתושבי האזור יוכלו להגיע בכל זמן בימות השבוע וליהנות מהטבע. קק"ל כאן כדי להושיט יד גדולה על מנת שנהפוך את המקום הזה למקום פורח וזה תלוי גם בכם. יש פה שיתוף פעולה של אנשים טובים שרוצים איכות סביבה, ואני מאמין שבקרוב מאד נוכל לחנוך יער קהילתי ולארח את המשפחות להנאת כולם".

בארוע החגיגי "נוטעים עתיד" נכחו -מנכ"לית מועצת ערערה ערה הגב' רוידה יונס, סגן ומ"מ ראש המועצה וואג'יה מסעוד, השופט בדימובס מוחמד מסארווה מכפר קרע, ריאד קבאהה, מנהל מרכז יהודי-ערבי בגבעת חביבה, ד"ר הישאם יונס, יוזם הפרויקט, חבר בעמותה לאיכות הסביבה, שהקים ועד שכונה במטרה לשמור על נקיון היער באזור ולקדם תיירות אזורית משותפת.

עבד אל חלים עודה, נציג קק"ל במגזר הערבי מספר: "התחלנו את הפעילות לפני שנתיים בואדי ערה, ביער עירון בשכונת אל דהראת רתמנו את הקהילה ובליווי קקל קיימנו נטיעות בט"ו בשבט. בשנה שעברה התלמידים ניקו את אזור היער ביום המעשים הטובים בשיתוף השיטור הקהילתי. אנו ממשיכים כשמטרת הפעילות היא שיתוף הקהילה בנושאים הקשורים לטבע ושמירה על היערות, ולהוות מודל לחיקוי לישובים הסמוכים".

לצד נציגי קק"ל יעקב ארק מנהל אזור מנשה והשרון, בני אהרון רכז קליטה ויער, נביה טיארה סגן יערן אזור עירון חדרה, אשר ליווה את הפרויקט עם אוהד דגן יערן של גוש עירון, פייסל מחאג'נה מנהל עמותה לאיכות הסביבה בואדי ערה, עמותה ערבית ויהודית אזורית שצמחה מגבעת חביבה וכוללת את רוב העמותות הערביות והיהודיות באזור במטרה לשתף פעולה בנושא איכות הסביבה. נכחו בארוע גם מנהלי בתי"ס ורכזי בטחון ותושבי האזור.

בהמשך הפרויקט תוביל את הפעילות קק"ל יחד עם הקהילה והמועצה המקומית ערערה אשר שותפה לפעילות הצופים הערביים ותלמידי בתיה"ס מהאזור.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים