הדרוזים out of the Game

חכ"ל מג'לי והבה שמשתתף בכינוס העצרת הכללית באו"ם העלה את סוגיית רצח וחטיפת הדרוזים בסוריה, התשובה הייתה לא מכירים, מג'לי: "אם הייתה מדינה לדרוזים קולם היה נשמע, אם היו נהרגים ונחטפים אנשים במדינה אחרת כל העולם היה מתערב".

25.09.2018 מאת: אמילי חלבי
הדרוזים out of the Game

השגריר הנודד של מדינות אגן הים התיכון מג'לי והבה, זומן להשתתף עם נשיאות האסיפה הפרלמנטרית של מדינות הים התיכון, בדיוני העצרת הכללית ולמפגשים עם בכירי האו״ם, במסגרת הכינוס ה 73 של העצרת הכללית של האומות המאוחדות בניו יורק .

במשלחת משתתפים נשיא האסיפה פרדו אנטוניו מפורטוגל וחברי משלחות, ממצרים, מצרפת ואיטליה והמזכ״ל סירגיו ביאדצ׳ה וגם ח״כ עמיר פרץ.

חברי המשלחת פגשו את מזכ״ל האו״ם וסגנו והציגו בפניהם את הסוגיות המעסיקות את מדינות הים התיכון.

מג'לי והבה: "בקשתי להציג את בעיית הדרוזים בסווידא והמתקפה האכזרית של דאע"ש ואחרים על כפרי הדרוזים ב25/8 שבה נהרגו 280 אזרחים חפים מפשע ונחטפו מעל 33 נשים ילדים וזקנים, וכבר מעל לחודש חטופים ולא ידוע מקומם עד היום  הזה".

"שאלתי מדוע השליח של האו"ם לסוריה לא עשה מאומה בנושא? ומה תפקיד האו"ם אם לא לשמור על אזרחי העולם המותקפים?, כל הנוכחים כולל מזכ״ל האו"ם וסגנו התפלאו למה הם לא מודעים לפרטים האלה, ואז נציג צרפת אמר אתם מחוץ למשחק , You are out of the Game, התרגזתי ואמרתי למי שאין מדינה לא סופרים אותו".

מג'לי והבה: "המזכ״ל וקבוצתו הבטיחו לבדוק ולהעלות הנושא מול הנוגעים בדבר, הצטערתי לשמוע שזה מצב הדרוזים העגום באו"ם ואמרתי חייבים לקחת את עצמנו בידיים וזה מה שאעשה בפגישותי עד ה29 לחודש".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

2. דלוואני לפני 8 חודשים
כל הכבוד
1. Yakub לפני 8 חודשים
isfiya

מומלצים