הרוגים ופצועים דרוזים בשדה הקרב בסווידא בסוריה

כוחות שנתמכים ע"י רוסיה שמוביל אחמד עודה פעיל דאעש לשעבר סוני במקור, פתחו במתקפה נגד האזרחים הדרוזים באזור דרום סווידא הקרוב לגבול ירדן, בקרב נפלו הרוגים ופצועים, הדבר הביא לגיוס של צעירים דרוזים מכל סוריה, מגלי והבה פנה לאו"ם ולרוסיה לעצור את המתקפה.

29.09.2020 מאת: חסין חלבי

הקרב בסויידה סוריה 2020 חלק 2

 

מאז פרוץ מלחמת האזרחים הדרוזים בהר הדרוזים בסוריה משלמים מחיר כבד, לפני חודשיים אחמד עודה האחראי על הכוחות של אזור דרעא ובוצרה אל שאם, מפקד המיליציה הפילק החמישי בשליטה הרוסית, הצליח להשתלט על קרקעות של דרוזים באזור דרעא בסווידא והציב צלפים באזור שפגעו בכל מי שהתקרב לאדמות הנ"ל.

פורטל הכרמל והצפון שמדבר עם התושבים הדרוזים הסורים, כדי לקבל תמונה עדכנית משדה הקרב, מביא את פרטי מה שקרה ומה הגורם לפרוץ הקרבות בין הדרוזים לכוחות של אחמד עודה.

בקרב על האדמות שהדרוזים הצליחו להחזיר לחזקתם, נפלו מספר צעירים שרק בתחילת דרכם, בשעות האחרונות צעירים דרוזים מכל הכפרים בסוריה וגם מאזור חדר ברמת הגולן, הצטרפו לשורות הלוחמים באזור דרעא.

הדרוזים נלחמים נגד נשק מתוחכם ויעיל שמקורו רוסיה, זה רק מוכיח שהשלטון בסוריה ויתר מזמן על הדרוזים ומאפשר לכל מני פושעים ליצור אנרכיה באזור הדרוזים, בגלל היותם מגובשים ומחזיקים נשק ואמצעי לחימה אחרים שהגיעו לידם בכל מני דרכים. השלטון הסורי המתפרק לא רוצה לראות את הדרוזים בסוריה בעמדת כוח, ומנסה לשלוח כל מני ארגונים להשפיל אותם.

השגריר הנודד חכ"ל מגלי והבה פנה למזכ״ל האו״ם ולמזכ״ל פאם, לאור האירועים הקשים שמתרחשים בסווידא ובכפרים אלקריא ומג׳ימר ,כאשר לפנות בוקר היום שלשישי 29/09/2020 כוחותיו של אחמד עודה האחראי על הכוחות של אזור דרעא ובוצרה אל-שאם, מפקד מיליציה בשליטה רוסית, תקפו את הדרוזים אשר יצאו ונלחמו נגדם והצליחו להדוף את התוקפים מהעמדות והאדמות של אלקריא וכפרים אחרים, שמנעו מן הדרוזים להגיע לשדות שלהם ולעבד אותם.

הדרוזים הצליחו לשחרר את כל האדמות והעמדות שאחמד עודה והמיליציה שלו השתלטו עליהם.

מגלי והבה : "ברגע שקבלנו את המידע יצאה פניה שלי למזכ״ל האסיפה הפרלמנטרית של מדינות אגן הים התיכון, שפנה בדחיפות למזכ״ל האו״ם ולמשרד החוץ הרוסי, בכדי להפסיק לאלתר את הירי של המרגמות והטילים והארטילריה, שפגעו בכפרים הדרוזים וגרמו לחללים ופצועים".

 

מגלי והבה: "סרגיו ביאזיי מזכ״ל פאם החל לפעול לאחר פניתי למזכ״ל האו״ם אנטוניו קוטרש ולשלטונות רוסיה, שיפעלו מיידית ויורו על הפסקת הירי על הדרוזים בסווידא".

הקרב הזה מחייב את הדרוזים בישראל ובלבנון להתגייס ולפעול בכל האמצעים, כדי לעצור את המתקפות נגד הדרוזים בסוריה. בינתיים הדרוזים בסוריה משלמים מחיר כבד מאוד בחיי צעירים.

נמשיך לעקוב ולעדכן בסוגייה.

 

עוד בנושא :שייך טריף קורא לרוסיה להביא להפסקת אש בהר הדרוזים"

 

סרטונים משדה הקרב

 

מלחמת הישרדות של הדרוזים בסוריה

 

מצב הלחימה של הדרוזים בסוריה

 

תגובות

16. אני לפני 26 ימים
למספר 15
15. לדויד 14 לפני 26 ימים
קטן ועלוב
14. דויד לפני 29 ימים
האינטרס הדרוזי
13. rami לפני 29 ימים
תתעוררו דרוזים
12. איל גיבור לפני 29 ימים
איפה הדרוזים שעשו לינץ בפצועים הסורים ?
11. סמי לפני 29 ימים
לעזור לאחים בסוריה מצבם קשה במיוחד
10. אחד לפני 29 ימים
להתערב מהאויר
9. אישה דרוזית לפני 29 ימים
מודאגת מאוד
8. موحد לפני 29 ימים
القريا
7. מלחמה ושלום.. לפני 29 ימים
הפתרון..הכרזה על מדינה דרוזית...
6. موحدون לפני 29 ימים
لجنة التواصل تروح تحارب ضد الكفار..
5. בחור לפני 29 ימים
אסור לשבת בשקט
4. כרמליסט לפני 29 ימים
כוח אבו אברהים עהשאיתכם
3. מהגליל לפני 29 ימים
עולם של כדור מסכנים האחים שם
2. ישראלי לפני 29 ימים
על הדרוזים בישראל לעזור
1. موحد לפני 29 ימים
الله يبرينا من امه محمد

מומלצים