משפחת מאדי דורשת לפטר את המפכ"ל

זוהדי מאדי אביו של שוטר מג"ב נעים מאדי ז"ל מכפר ג'וליס, שנורה למוות ע"י חברו ליחידה, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, בעקבות החלטת מפקד מג"ב להדיח את מפקד היחידה בה שירת נעים ז"ל, זוהדי: "ההחלטה לא מספקת אותנו, מי שצריך לשאת באחריות זה המפכ"ל".

31.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון

זוהדי מאדי אבא של נעים ז"ל

 

זוהדי מאדי: "זה שמפקד היחידה הודח היום זה בא באיחור של חודש ימים לפחות, מפקד היחידה זה הש"ג מבחינתי, מי שצריך לשלם את המחיר ולשאת באחריות זה מפכ"ל משטרת ישראל, כי כל הטיוח וההמעטה בגודל האסון היה מונחה מלמעלה".

"צריך לזכור שהמפכ"ל של היום היה מפקד מג"ב והיה מנחה מפקד היחידה איך להתנהל ואיך לנהוג ברוצח המתועב, בגלל הקשרים שלו עם משפחתו, ובדגש על אמו וסבו מצד אמו, וזה לא סתם מילת אחריות מתחילה באות א' ומסתיימת באות ת', מבחינתי מי שנושא באחריות ומי שאשם ברצח של בני נעים ז"ל, חוץ מהרוצח זה גם מפקד היחידה שהודח וגם מפכ"ל משטרת ישראל".

 

לדיווח הקודם " יודח מתפקידו מפקד היחידה בה שירת נעים מאדי ז"ל " 

ניצב אמיר כהן מפקד מג"ב החליט להדיח את מפקד היחידה בה שירת נעים מאדי ז"ל, שנורה למוות ע"י חברו לצוות שוטר מג"ב אפיק טויבי, בנוסף מפקד מג"ב החליט להדיח את מפקד הצוות בתחנת משטרת עכו.

סיכום תיק קצין בודק לבחינת התנהלות פיקוד יחידת סמ"ג חוף בטיפול ודיווח אירועים חריגים בבסיס היחידה בעכו.

עם הגשת כתב האישום החמור נגד לוחם בשירות חובה אפיק טויבי בגין עשרה אישומים וביניהם שימוש בנשקו האישי שהביא למותו של סמ"ש נעים מאדי ז"ל, מינה מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן קצין בודק בדרגת ניצב משנה לבחינת שגרת היחידה ותפקודם של המפקדים במגוון תחומים. 

בין הנושאים שנבדקו: בחינת אירועי משמעת ביחידה ואופן טיפול הסגל בהם, בקרות וביקורות, דוחות, שגרת היחידה, ניהול כוח האדם, כשירות מקצועית, ערכית ועוד. 

לאור הממצאים החליט מפקד מג"ב לאמץ את המלצות הקבו"ד ובין היתר לסיים באופן מיידי את תפקידו של מפקד היחידה בדרגת רב פקד ואף להמליץ על הפסקת שירותו בחיל.

בנוסף הוחלט להדיח מפקד צוות שאינו קצין אך בשירות קבע ולתת לו הערה פיקודית.  

לאחר הגשת כתב האישום התקיים כנס מפקדים חילי ובו הוצג האירוע מפי פרקליט מח"ש ונעשו צעדים נוספים הנוגעים לתחומי הפיקוח והבקרה ברמה החילית, בנית מערכי שיעור וחינוך לשעות הפנאי ולשגרה ושימוש באמצעים טכנולוגיים לביצוע בקרות במג"ב.

 

עוד בנושא "שוטר מג"ב אפיק טויבי שירה בנעים מאדי ז"ל יואשם בהמתה בקלות דעת"

 

עוד בנושא "זוהדי מאדי דורש הקמת ועדת חקירה לרצח בנו נעים ז"ל"

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. אזר גינצבורג לפני 23 ימים
פרופורציה

מומלצים