עכו חוזרת לימי האבירים עם חאלד בדר

מתעוררים לחיים מחדש, עכו נושמת לרווחה והמון אנשים כבר מבקרים בעכו המחבקת והאוהבת, חאלד בדר ממצודת אולמות האבירים של עכו העתיקה מחזיר אתכם לימי הצלבנים והטורקים, אוקסאנה עם בובות הבד המיוחדות וארט192 נשים גליליות יוצרות עם הרבה סגנון ויופי.

04.04.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עכו חוזרת לימי האבירים עם חאלד בדר

 

אחרי כל כך הרבה זמן בסגר, המוני בית ישראל, ערבים יהודים ותיירים, הגיעו לבקר בחול המועד בעכו העתיקה ונהנו מחוויות מיוחדת של תרבות עתיקה, מטעמים וטעמים, גלישה והפלגה בים התיכון, הכל הלך יפה ללא תקלות מיוחדות.

חאלד בדר ואשתו מרוות עם בתם, ממוקמים בחצר המצודה של אולמות האבירים, עם מבחר גדול של תלבושות מהזמנים ההם, בשנים 1100- 1291, עם ציוד המלחמה והחרבות שנותנים הרגשה של עוצמה ונותנים תחושה של החיים באותה תקופה של האבירים והמלחמות.

חאלד בדר אדם מקצועי נעים הליכות, שמחובר למקום ומעניק את ההרגשה הטובה למען הכרת המקום וההיסטוריה של פעם במקום העוצמתי הזה שהשתמר לאורך מאות שנים. לפרטים נוספים ניתן לדבר עם חאלד בטלפון 0542822272 

במצודה שבנה השליט העות'מאני אחמד אל ג'זאר נמצאים שרידיה של מצודה הוספיטלרית מתקופת הצלבנים. את המצודה הצלבנית חשפו ארכיאולוגים במשך עשרות שנים, חלק אחר חלק, כאשר אינם יודעים מה מסתתר מתחת לשטח המצודה.

האולמות שנחשפו מתחת לפני האדמה נקראים גם אולמות האבירים וביקור בהם מבטיח הצצה אל חייהם של האבירים הצלבנים  שחיו כאן לפני מאות שנים. אחד האולמות הוא אולם האסירים, בו חורים עמוקים שעליהם נשזרו שלשלאות כבדות בהן נקשרו האסירים במקום.

שיטוט בתוך הרחובות שנחשפו יגלו כניסה לאולם נוסף, חדר האוכל של החיילים. חדר האוכל הוא היכל ענק ומרשים ביותר הנקרא גם אולם העמודים על שם העמודים המפוארים שהתגלו בו. בחדר זה נהגו החיילים הצלבנים לאכול את ארוחותיהם, כאשר הם ישובים לשולחנות מאורכים. בראש כל שולחן ישב אביר. כל העמודים מעוטרים בפרחים וצלעות האבן שתמכו באולם מעוטרים בשושן צחור ורוזטות. מתחת לחדר האוכל נמצאת מערכת אגירת מי גשם שסיפקה לסועדים במקום את מי השתייה. לצד חדר האוכל תוכלו לבקר גם בחדרי השירותים שהתגלו במקום ושימשו את האבירים ואת צוותם.

אולם האומנות ששימש כחדר הכינוס של המפקדה הוא אולם גדול בגודל של כ-1200 מ"ר. הוא בנוי ומוחזק על ידי עמודי תמיכה- אומנות – שמסודרים לאורך שורות מתוכננות היטב. התקרות מקומרות וחלקן התמוטט ושוחזר על ידי צוות השחזור.

אולם נוסף נקרא האולם היפה שמעוטר באבני גזית וחלונות מעוצבים. המקום שימש כתחנת עצירה עבור הצליינים שהגיעו לעיר.

הביקור באולמות האבירים מלווה בציוד קולי שמספר את סיפור המקום. ההליכה בין האולמות נעשית באופן עצמאי ובכל אולם ניתן לשמוע הסבר. האתר כולו מונגש לנכים למעט מערת המילוט.

כאשר ממשיכים בסיור מגיעים למנהרת הטמפלרים שמחברת ממרכז עכו לים.

בעיר העתיקה פוגשים את אוצרות האומנות בכל פינה, במרחב העיר העתיקה פגשנו את אוקסאנה סניקו אמנית יוצרת בגלריה שלה באבא יאגא, הדמויות מיוצרות מחומרים פשוטים צבעוניים שמחברים כל מי שבא איתם במגע, יצירה מאוד מיוחדת. ניתן לצור קשר עם המקום בטלפון 0529668191.

בצמוד, גלריה לאומנות ארט192 של נשים גליליות יוצרות, עם היצירות של כלי בית ועבודות חרוזים, בנוסף למגוון רחב של תכשיטים מנייר, כלים מקרמיקה ועוד הרבה דברים מיוחדים, ניתן לצור קשר עם הגלריה בטל 048283955 ולדבר עם האמנית היוצרת אילנה.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים