שני פלצ'י נפרדת מהמשפחות השכולות

רס"ן שני פלצ'י אדם רגיש חם ומקצועי, שידעה להתחבר ללב של המשפחות השכולות, רגע לפני שעוזבת את התפקיד כראש מדור פרט ונפגעים במנהל אוכלוסיות, מדברת על הריגוש והעשייה החשובה למען המשפחות, שאומרות לה:"את מסיימת 6 שנים איתנו, אבל שתדעי לך שיש לך בית בכל כפר".

08.09.2020 מאת: אמילי חלבי
שני פלצ'י נפרדת מהמשפחות השכולות

 

רס"ן שני פלצ'י ראש מדור פרט ונפגעים במנהל אוכלוסיות, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, בעקבות פרישתה מתפקידה, הקשר עם המשפחות השכולות והיעדים הבאים.

איך היית מסכמת את התקופה כראש מדור פרט ונפגעים?

שני: "אחרי שש שנים בתפקיד אני מסיימת אותו ברגשות מעורבים, אני כל כך גאה במשפחות השכולות ובדרך שעשיתי, זה קשה לעזוב כי אנחנו נקשרים ומרגישים חלק מהמשפחות השכולות, שתמיד ילוו אותנו ויש להם פינה חמה בלב, אני משתחררת אחרי 24 שנות שירות, ואני מודה למשפחות ולאלוהים על הכל".

"עבורי זו הייתה תקופה של הרבה עשייה והמון סיפוק אישי והמון תעצומות נפש, אם לסכם את התפקיד אז אני מסתכלת אחורה ואומרת שעשינו הרבה דברים לטובת המשפחות השכולות, ימי הנופש והטיולים לאלמנות, חדר הזכרון לגדוד 299, וספר החללים, לצד עוד משימות שמנהל האוכלוסיות עושה בשגרה כמו העצמת גיוס והכנה לצה"ל ועוד".

שני: "בימים אלה סיימתי חפיפה עם קצינה בשם ענת לווין שמגיעה מחיל החינוך, והיא תקח את המושכות ממני, אני מאמינה שהיא תצליח למען המשפחות השכולות".

שני: "התקופה היא מאתגרת, תקופת קורונה ואנחנו תמיד בזמנים האלה נמצאים עם המשפחות השכולות בנופש והשנה זה מאוד חסר, המציאות שלנו היא חדשה מאחר והמפגשים הפיזיים שזה הדבר הכי בסיסי עבורנו ועבור המשפחות השכולות לא מתקיימים, אז לפני חג הקורבן התקשרנו למשפחות ובירכנו אותם וביקשנו שמי שצריך דברים או חסר לו דברים יקבל ונעזרנו בפיקוד העורף בחלוקת מצרכים".

את היית כתובת עבור הרבה משפחות שכולות, איך המשפחות קיבלו את פרישתך?

שני: "הודעתי למשפחות שאני עוזבת ושהם תמיד יישארו אצלי בלב ושניפגש רק בשמחות, שלחתי להם את מספר הטלפון של המחליפה שלי, והאמת המשפחות הפתיעו אותו וזה היה חיבוק וירטואלי מעצים, הודעות מרגשות עד דמעות ושיחות טלפון, אחת המשפחות כתבה לי משהו מרגש "שני את מסיימת 6 שנים איתנו, אבל שתדעי לך שיש לך בית בכל כפר, ובכל בית יש לך משפחה", אני בת 42 וזה אחד המשפטים החזקים שאמרו לי אי פעם בחיי, זה מרגש אותי עד דמעות".

"בפרידה יש קושי דו צדדי של המשפחות ושלי, אני תמיד מרגישה שאני נכנסת לבית של משפחה שכולה שאני מחבקת את אימי, וזה מאוד קשה עבורי להיפרד, אבל בצה"ל כולנו מגיעים לזמנים שאנחנו נדרשים לפרוש, אני מקבלת את זה באהבה ויודעת שתרמתי את חלקי על הצד הטוב ביותר והשארתי חותם, ומעבירה את השרביט לבחורה חדשה חזקה שתתן מענה למשפחות השכולות".

מה התכניות שלך לעתיד?

שני: "אני מאוד מאמינה בערכים של חינוך ובעיקר הנוער, אז אני הולכת לחינוך לתחום ההוראה, הולכת ללמוד הוראה ומאוד אשמח להמשיך לעבוד עם המגזרים השונים, בשבילי זה להמשיך בשליחות".

"אני מודה לכל משפחה שכולה שפתחה את הדלת והלב והכניסה אותי, אני מרגישה שיש לי בית בכל כפר ואני גאה במשפחות ואומרת להם תודה רבה ומאחלת הרבה בריאות ואושר לכולם".

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. מונה לפני 19 ימים
כל הכבוד ובהצלחה
1. דרוזים ישראלים לפני 19 ימים
מעריכים מאד את תרומתך לדרוזים...

מומלצים