"3 הדברים החשובים לאדם אהבה קשב ונדיבות"

ד"ר סמארה א' מטפל משפחתי, שמטפל בילדים, ובהורים, מנהל מרפאה במג'דל שמס, בירכא, ועכשיו בכפרי הכרמל דאלית אל כרמל ועוספיה, ד"ר סמארה :"האתיקה המקצועית מחייבת שאני אפעל לפי מה שצריך ונדרש".

16.07.2018 מאת: פורטל הכרמל
"3 הדברים החשובים לאדם אהבה קשב ונדיבות"

היום בכל משפחה יש בעיות תקשורת של הורים וילדים, ולפעמים בין בני הזוג, בעיות שמשליכות על כל הסביבה, כשזה פוגע אז נדרש איש מקצוע, להיכנס לתמונה ולהתחיל בעבודה מקצועית, לאיתור מקור הבעיה.

ד"ר סמארה א', עובד עם ילדים עם בעיות הסתגלות והתפתחות, ויחסים עם הורים ובעיות בית ספריות.

ד"ר סמארה: "יש בעיות שמאפיינות את הדרוזים, מאחר ואנשים עם ערכים מסורתיים מתקשים להסתגל למצב ההתפתחות המהירה והמודרנית".

"אצל הדרוזים המסורת כבר מאחורה ויש עולם חדש, המודרניזציה תורמת להתפתחות בעיות פסיכולוגיות וזה גורם לבעיות פיזיות שזה מחלות. יותר מחצי מהאנשים שפונים לרופא משפחה הם צריכים פסיכולוג".

ד"ר סמארה: "אני ממליץ מה צריך לעשות ולאן הם צריכים לפנות, האתיקה המקצועית מחייבת שאני אפעל לפי מה שצריך, אני טיפלתי בילדים בכתות יסודי, שזה לשבת עם ההורים ולאתר איפה הבעיה, כי הילד הוא סימפטום של המחלה במשפחה".

ד"ר סמארה: "אני כמטפל מלמד את המשפחה, זה חזרה על חינוך, זה לא אומר שיש פגם מה במשפחה, אבל יש צורה של חינוך בקרב הורים שהיא לא תפקודית, ואני מלמד את ההורים לתקן את הגישה שהם למדו מהוריהם, אני עוזר למשפחה לרכוש כלים לטיפול בילדים".

"הורים שנעזרים בפסיכולוג שמתמחה בטיפול, חוסכים המון בעיות וסכנות מילדיהם ומונעים הרס של משפחה. כל אחד יכול לתקן דרך למידה מקצועית".

ד"ר סמארה: " אני מאמין שדרך הרוחניות יכולים לרפא את השכל והגוף, בפסיכולוגיה ההינדואיסטית אומרים 3 דברים הכי חשובים לאדם, אהבה, קשב ונדיבות. כשמקשיבים אז אנחנו נדיבים, כי מכירים באחר ונותנים לו להתבטות במה שכואב לו".

ד"ר סמארה: "יש פער גדול בין הדור החדש לדור הקודם, כשרוצים לכפות את הערכים ודרך המחשבה על הדור החדש זה לא הולך, אם נותנים לדור הזה להתפתח ולתקשר עם הסביבה בדרך נכונה אז הכל יהיה לרוחנו".

"כל אדם צודק במה שהוא חושב ומרגיש".

להתקשרות עם ד"ר סמארה בטלפון מספר 0527371139

 

ד"ר סמארה א מטפל משפחתי

תגובות

מומלצים