4 מיליון ש"ח לחדר המיון בבית החולים הצרפתי בנצרת

הסכום, שמהווה אחת התרומות הגדולות ביותר שקיבל בית החולים הצרפתי מאז היוסדו, מוענק עבור השלמת הבנייה של חדר המיון שייקרא על שמו של מייסד ונשיא הראשון של הקרן לידידות , ולטובת רכש כלל הציוד הנדרש להפעלתו

14.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
4 מיליון ש"ח לחדר המיון בבית החולים הצרפתי בנצרת

 

הקרן לידידות מעניקה 4 מיליון שקלים לחדר המיון הממוגן החדש בבית החולים הצרפתי בנצרת, שיקרא על שמו של הרב יחיאל אקשטיין.

 

הקרן לידידות אישרה לאחרונה מענק לבית החולים הצרפתי בנצרת בגובה של 4 מיליון שקלים להקמה והצטיידות של חדר המיון הממוגן החדש.

 

לאור המענק, המהווה את אחת התרומות הגדולות ביותר שקיבל בית החולים מאז היוסדו, ייקרא חדר המיון החדש על שמו של מייסד הקרן לידידות ונשיאה הראשון, הרב יחיאל אקשטיין ז"ל.

 

המענק לבית החולים הצרפתי המעניק טיפול לכל חלקי החברה הישראלית מהווה את הגשמת חזונו של הרב בבניית גשר בין העם היהודי לקהילה הנוצרית.

 

ההחלטה לתרום לחדר המיון הממוגן שנמצא בימים אלה בשלבי בנייה התקבלה בהמשך לביקורו של מנהל תחום החרום, הביטחון והמיעוטים בקרן, ספואן מריח, בבית החולים המהווה את אחד משלושת בתי החולים בעיר נצרת ואחד משבעת בתי החולים הציבוריים בארץ שאינם ממשלתיים.

 

במסגרת המענק יבוצע רכש של כל הציוד הנדרש למיון. עוד יושלמו באמצעותו פערי התקציב עבור השלמת הבניה. הקרן העבירה בימים אלה את הפעימה הראשונה של המענק בגובה של 2.35 מיליון שקלים. את הסכום הנותר בגובה 1.68 מיליון שקלים תעביר הקרן עם סיום עבודות הבינוי ותהליך הרכש במהלך החודשים הקרובים.

 

בעשור האחרון סייעה הקרן לידידות לבתי החולים בארץ עם מעל שלושים מיליון דולר, במטרה לחזק את חוסנה של מדינת ישראל בכלל וחיזוק העורף האזרחי בפרט ובדגש על המשך תפקוד בתי החולים במצבי חירום.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין: "הקרן לידידות שואפת להזניק קדימה את יכולות הטיפול והצלת החיים של בתי החולים בדגש על הפריפריה. תרמנו כבר עשרות מיליוני שקלים לרכישת מיטב הטכנולוגיות לבתי החולים כגון מכשירי MRI, PET CT, מכשירי הנשמה ועוד. אנחנו גאים לסייע לתושבי נצרת וסביבתה בבניית חדר מיון חדיש שיאפשר טיפול טוב יותר ומציל חיים לתושבי האזור.

 

אנחנו נרגשים מהחלטת הנהלת בית החולים לקרוא למקום על שם אבי, הרב יחיאל אקשטיין שהיה ראש החץ של פעילות הקרן והיוזם של הפעילות הזו ורבות אחרות".

 

מנהל בית החולים, ד"ר נאיל אליאס: "בשם הנזירות הרחמניות, הנהלת בית החולים וצוותי בית החולים אני מודה לקרן לידידות על תרומתה הנדיבה. הצורך במיון ממוגן בנצרת הוא צורך חיוני ואנו שמחים שבזכות התרומה האדיבה של הקרן נוכל לצמצם את הפערים ולתת לתושבי האזור בריאות ברמה הגבוהה ביותר ועכשיו גם במכשור החדשני ביותר. אני מודה לקרן על התרומה המהירה והמכובדת ושמח שנוכל להנציח את הרב בבית החולים שלנו".

 

הקרן לידידות, מייסודו של הרב יחיאל אקשטיין, היא ארגון הסיוע החברתי הגדול במדינה הפועל לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן, הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של תורמים נוצרים ויהודים אוהבי ישראל ברחבי העולם, חרטה על דגלה סיוע לאוכלוסיות במצוקה וגייסה עד כה מעל לחמישה מיליארד שקלים לביצוע פרויקטים מגוונים, בתחומי העוני והרווחה, העלייה והקליטה וחיזוק מערך ההגנה על העורף הישראלי בשעת חירום.

 

 

תגובות

מומלצים