ההערכות לפתיחת שנת הלימודים

שרת החינוך ומנכ"ל המשרד קיימו מפגש הערכות עם ראשי הרשויות, המפגש כלל סטטוס הערכות ופעולות לקראת פתיחת מוסדות החינוך ב- 1.9, במשרד החינוך חידדו כי הם רואים בראשי הרשויות שותפים חשובים ומשמעותיים בהצלחת הפעלת מערכת החינוך בשנה הקרובה וקראו להם לרתום את ההורים להגיע ולחסן את הילדים. ​​​​​​​

17.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ההערכות לפתיחת שנת הלימודיםמשרד החינוך ממשיך במלוא השאת את ההערכות לפתיחת שנת הלימודים הקרובה תשפ"ב, שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ומנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק קיימו מפגש מקוון עם ראשי ערים, ראשי רשויות וראשי מועצות מקומיות מכל רחבי הארץ, בהובלת יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, מר חיים ביבס.

במפגש השתתפו גם פרויקטור הקורונה הפרופסור סלמאן זרקא ותא"ל רלי מרגלית, מפקד מפקדת הקורונה הלאומית אלון מפיקוד העורף.

 

במהלך המפגש אמרה שרת החינוך, ד"ר שאשא ביטון לראשי הרשויות והמועצות כי הם שותפים משמעותיים בהובלת החינוך. היא קראה להם לעודד את ההורים לחסן את ילדיהם בקופות החולים ובמתחמי בתי הספר, עוד טרם פתיחת שנת הלימודים, ב-1 בספטמבר. השרה הדגישה כי פתיחת מערכת החינוך תסייע בבלימת התפשטות הנגיף,  לאור הפיקוח והבקרה של מערכת החינוך על המגעים בין התלמידים באמצעות מרכז השליטה של משרד החינוך. בהעדר מסגרת, תלמידים אלו יבואו במגע עם חברים ובני משפחה, ללא כל בקרה, ניטור ופיקוח. 

 

מנכ"ל המשרד, תא"ל (במיל') יגאל סלוביק סקר בפני ראשי הרשויות והמועצות המקומיות  את הפערים עימם תתמודד המערכת בשנה הקרובה, תוך מיקוד בנתונים הקשים והמדאיגים הנוגעים למצוקות הקשות עימם מתמודדים ילדי ישראל. 
המנכ"ל הציג את הפעולות בהם נוקט המשרד במסגרת ההערכות לפתיחת שנת הלימודים, והדגיש את החשיבות העצומה שיש לראשי הרשויות ביישום התכנית ובהצלחתה.
 
המנכ"ל סקר באופן שיטתי את מערך הבדיקות הסרולוגיות במוקדים ברשויות המקומיות, לקראת הרחבת מבצע הבדיקות לכלל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ, החל מהשבוע הבא, ב-22 באוגוסט. 

 

בנוסף, הוא תיאר בפני הנוכחים במפגש את המאמץ הלאומי להפעלת מערך בדיקות המהירות (אנטיגן) - בדיקות שההורים יבצעו באופן עצמאי סמוך לפתיחת שנת הלימודים.
 

לצד אלה הוא ציין כי נכון ליום זה קרוב לכ-14% מקרב ילדי הגנים וכיתות א-ו פטורי בידוד. כ-36% בקרב כיתות ז-ט וכ- 62% בכיתות י-יב. 

במהלך המפגש פנה המנכ"ל כי הוא רואה בראשי הרשויות שותפים חשובים ומשמעותיים בהצלחת הפעלת מערכת החינוך בשנה הקרובה. הוא קרא להם לרתום את ההורים להגיע ולחסן את הילדים. 

המנכ"ל סלוביק הוסיף כי המשרד רואה בהורים שותפים מלאים לתכנית, ובטוח שהם יפעלו מתוך אחריות הורית כלפי ילדיהם, דאגה לחבריהם לגן ולבית הספר, ויגלו ערבות הדדית כלפי הקהילה. 

המהלכים שנוקט המשרד, בהן הבדיקות הסרולוגיות ובדיקות האנטיגן (המהירות), לקראת פתיחת שנת הלימודים  נועדו לרתום את ציבור ההורים למאמץ הלאומי לקיום את  הלימודים באופן סדיר בריא ובטוח, על מנת להבטיח לתלמידים ולתלמידות רצף למידה ושגרת לימודים. 

 

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "אנחנו בשלטון המקומי נעשה הכל כדי ששנת הלימודים תתחיל כסדרה. הבדיקות הסרולוגיות נועדו להבטיח שמירה על רצף ושגרת לימודים של התלמידים. המטרה היא להגדיל את מספר התלמידים שיהיה להם פטור מבידוד מפני שקבוצה זו לא יכולה להתחסן.  אני קורא לראשי הרשויות לרתום את ציבור ההורים, ולעודד אותם לחסן את ילדיהם בהקדם, כדי להעלות את אחוזי ההתחסנות בקרב בני הנוער וכדי לאפשר לתלמידים לשוב לספסל הלימודים באופן בריא ובטוח".

 

פרויקטור הקורונה הפרופסור סלמאן זרקא: "אנחנו רוצים למצוא את האיזון בין הצרכים הבריאותיים של הילדים ליציבות במערכת החינוך ללא קפסולות וזומים. חינוך הילדים עומד אל מול עיני. אנחנו, משרדי הממשלה, נעבוד ביחד עם השלטון המקומי כדי להבטיח את פתיחת שנת הלימודים".
 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים