הסינים רוצים ללמוד חינוך ישראלי

במהלך 'יום סין' שהתקיים במכללת אורנים, שמע הסגל , על הפעילות הענפה המתקיימת בין אורנים ומוסדות להשכלה גבוהה בסין בתחום הכשרת מורים וגננות לגיל הרך.

05.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הסינים רוצים ללמוד חינוך ישראלי

 

הכשרת אנשי חינוך לגיל הרךאורנים – מקור ידע בשנתיים האחרונות מתקיימים קשרים מאוד מיוחדים בין אוניברסיטאות לחינוך בסין ובין מכללת אורנים. מרצים מטעם מכללת אורנים הוזמנו כבר שש פעמים למכללות לחינוך ולגני ילדים בסין, ואנשי חינוך סינים הגיעו לביקורי גומלין באורנים.

הסינים, שכבר הצהירו במהלך הביקור הראשון במכללה כי הם 'רודפים אחר ידע אינסופי בכל רחבי העולם', בחרו באורנים כמקור של ידע בכל הקשור בשיטות ההוראה לגיל הרך.

השבוע התקיים באורנים 'יום סין', במהלכו סיפרה ד"ר גייל סוסקין מומחית לתנועה בגיל בגן, שיחד עם ד"ר שי שפיר, מרצה למדעים, הובילה את הביקורים האחרונים בסין.

ד"ר סוסקין סיפרה על החוויות שלה  במהלך הביקורים במכללות, בתי ספר וגני הילדים בסין, על הבדלי התרבויות, ההבדלים במערכת החינוך ובסטודנטים לחינוך, על המיומנויות המוטוריות המדהימות של ילדי הגנים ועל החוסר במיומנויות חברתיות וריגשיות, על סטודנטים ותלמידים שמשננים אך אינם שואלים, חוקרים או מתנגדים, ועוד ועוד.

ד"ר סוסקין: "שיתוף הפעולה בינינו מצליח, משום שאנחנו באים לסין עם ענווה גדולה, ללא התנשאות. הם לומדים הרבה מאיתנו, אבל גם לנו יש הרבה מאוד מה ללמוד מהם."

במהלך הבוקר תורגמו דבריו המרגשים של נשיא אוניברסיטת ביז'ו בסיום הביקור של אנשי אורנים. בנאום שנשא בפני מאות סטודנטים לחינוך הוא אמר:

"...לאחר שהשתתפו בשיעורים, כל מורה וכל סטודנט פה הרגיש כמה שיעורים אלו מעניינים, מרגשים ומלאי הנאה. כמה סטודנטים אמרו שאם היו יכולים לחזור אחורה בזמן, היו מבקשים ללמוד בגן ילדים ישראלי.... אנו בעיקר חושבים שילדים אינם מבינים דבר ולכן עליהם ללמוד, להישלט ולהיות מודרכים. ראינו שהחינוך לגיל הרך הישראלי מעמיד את הילד במרכז, מדגיש את היצירתיות, הלימוד העצמי של הילדים. הם מאמינים שלילדים יש יכולות אינסופיות...".

בהמשך סקרה עו"ד עדי וייצהנדלר, מומחית בסחר עם סין את התהפוכות החברתיות והטכנולוגיות שעוברות על סין בשנים האחרונות. נשיאת המכללה, פרופ' יערה בר און, דברה על משמעותה ומקומה של סין בעולם היום. לאירוע הגיעו מרצי המכללה מהחוגים השונים ועשרות הסטודנטים הפוקדים הקיץ את בית הספר הבינלאומי הפועל באורנים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים