זעקת ההורים בדליה לתשלומי הגנים הנדרשים

עם פתיחת רישום ילדי גני החובה והטרום חובה, במועצת דאלית אל כרמל, ההורים נדרשו לרשום את כרטיס האשראי שלהם באתר כאמצעי לתשלום, ההורים הנסערים לא קבלו את זה ובאו בתלונות רבות, רים ביראני שמונתה למנהלת חינוך קדם יסודי במועצת דליה מסבירה לפורטל הכרמל והצפון

03.02.2020 מאת: חסין חלבי
זעקת ההורים בדליה לתשלומי הגנים הנדרשים

 

ההורים למערכת "לא יכול להיות שידרשו מאיתנו אמצעי תשלום כחובה לרישום ילדינו בגן טרום חובה או בגן רגיל, ועוד התשלום פעם אחת לביטוח ופעם אחת לצהרון, ועוד תשלום, זה לא היה בשנים שעברו והבעיה שאין אימון במערכת במועצה מקומית, כדי להפקיד אשראי בידיה, כשפנינו למועצה נאמר לנו שחובה להסכים לשלם 700 ש"ח לצורך צהרון גם שלא רוצים".

פורטל הכרמל והצפון הפנה את תלונת ההורים לאחראית הנכנסת לתפקיד, רים ביראני מנהלת חינוך קדם יסודי במועצת דאלית אל כרמל, שמסדרת את הדברים ומרגיעה את ההורים.

רים: "יש 3 סוגי תשלומים לגן טרום חובה 3-4 שנים, 5 שנים, ולכיתה א', ב 27/1/2020 אנחנו מפעילים פורטל רישום שמקובל בכל הארץ לפי נוהל משרד החינוך"..

רים: "מבחינת תשלום יש 3 סוגי תשלום, כל בתי הספר משלמים ביטוח תלמיד 50 ש"ח, זה תשלום שמשלמים ההורים עבור ילדים מגיל 3-17".

"גיל 3-4 שנים אנחנו ממלאים קול קורא ומתחברים למערכת ניצנים, שיש בה צהרוני ניצנים שזה העשרה לא בגדר חובה, זה בחירה של הרשות עצמה".

רים: "אנחנו רוצים לתת שרות לציבור, יש לנו 16 גנים, לקחנו מביניהם 8 גנים בשיתוף פעולה עם מפקחת הגנים וקבענו גנים לפי אזורים עם צהרונים. זה בחירה, גן שהרישום בו לא מגיע ל22 ילדים לא נפתח, לגן כזה משלמים 300 ש"ח בחודש, שזה 3000 ש"ח בשנה, בגנים ישנה בכל גן גננת וסייעת מטעם המועצה המקומית".

רים: "בגן חובה בדליה ובעוספיה נמצאים בתכנית יוח"א יום לימודים ארוך, כל הגנים אמורים להיות פתוחים עד שעה ארבע כולל ארוחה חמה וגננת סייעת. במסגרת יוח"א ההורים משלמים 700 ש"ח לכל השנה, המערכת מחייבת אותנו בתשלום הזה, הרבה הורים לא רצו לשלם את זה, המועצה שילמה כי המערכת מחייבת, מי שנמצא ביוח"א חייב לשלם את זה".

רים: "עד היום יצא שאנחנו רצים אחרי ההורים, אף אחד לא שילם, עכשיו אנחנו מסדירים את עצמנו כמו כל מקום אחר, הורים מסדירים תשלום ומקבלים שירות, הגביה נעשית לשנה הבאה, צריך להרגיל את ההורים לסדר, כרשות מקומית אנחנו לא צריכים לרדוף אחרי ההורים שישלמו".

רים: "השנה היו 280 ילדים בחובה, במערכת הגנים בדליה מעל 850 ילדים, עם כיתות א' מעל אלף ילדים. הורים שלא רוצים ביוח"א צריכים להביא לנו אישור מהמפקחת".

 

פורטל הכרמל

תגובות

18. מה מה מה לפני 17 ימים
חחחח ביזיון
17. אמגד לפני 17 ימים
شعب مسكين
16. עלי לפני 17 ימים
תגובות חסרות תוכן
15. תושב עוספיא לפני 17 ימים
ואללה כל הכבוד לרים!
14. לעלי. מס 12 לפני 17 ימים
מה זה מענין אותך כמה האנשים מבזבזים???
13. saed לפני 17 ימים
למספר 12 שלום חמוד אתה מבולבל
12. עלי לפני 17 ימים
היעדר תובנות!
11. לא לשלם לגמד לפני 17 ימים
לא לשם לגמד
10. אני לפני 17 ימים
למספר 8
9. תושב לפני 17 ימים
הגמד משווה אותנו לערים יהודיות
8. יוסף לפני 17 ימים
למספר 6
7. חלבי לפני 17 ימים
לא צריך לפעול כך ולא להסכים לזה
6. תושב הכפר לפני 17 ימים
ליוסף
5. בחרתם רפיק תשלמו לפני 17 ימים
מועצה כושלת
4. אזרחית לפני 17 ימים
רפיק מחליט מה שהוא רוצה אין מי שיעצור אותו
3. מהא לפני 17 ימים
חינוך טוב זה השקעה
2. תושב לפני 17 ימים
כל הזמן דרישות מההורים
1. יוסף לפני 17 ימים
הגיע הזמן

מומלצים