חוסיין בן איברהים אל חמאדי הגיע לישראל

שר החינוך של איחוד האמירויות הגיע לראשונה לביקור בישראל והתרשם בביקורו מהחדשנות במכללה האקדמית כנרת ובמרכז כנרת ליזמות וחדשנות KIC, רגע מעניין נרשם, כאשר השר הופתע מגודלה של הכנרת, ומהידיעה שהיא אגם המים המתוקים היחיד בישראל.

18.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חוסיין בן איברהים אל חמאדי הגיע לישראל

צילום פרי טוהר

 

שר החינוך של איחוד האמירויות, חוסיין בן איברהים אל חמאדי, הגיע ביום שני האחרון לביקור ראשון בישראל והגיע גם לעמק הירדן, למכללה האקדמית כנרת, שם הוא נפגש עם הנהלת המכללה האקדמית כנרת, מרכז כנרת לחדשנות צמח מפעלים וראש המועצה.

 

בפני השר הוצג מודל האקו-סיסטם הייחודי של האזור המכיל את כל הגופים במטרה להצמיח חדשנות במרחב, וכן נותן מענה לשאלה כיצד מטפחים חדשנות ויזמות בקרב בני הנוער. בנוסף לכך, במהלך הביקור של אל חמאדי, מספר סטארטאפים עם טכנולוגיות פורצות דרך הציגו את המצאותיהם בפני השר ומנהלי אגפיו. בין החברות שהציגו: ביפרי אגרו, טודוס טכנולוגיות, וביוקסטל.

 

הנהלת מרכז החדשנות הזמינה את השר לייצר תכניות משותפות למחקר יישומי בנושאי המים והחקלאות, וכן תכניות משותפות שיביאו את עוצמות החדשנות הישראליות בווטרטק, ואגרוטק, גם לאיחוד האמירויות. שר החינוך האמירתי התרשם מהיוזמות והפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים שהוצגו בפניו.

 

פרופ׳ שמעון גפשטיין, נשיא המכללה האקדמית כנרת: ״ציינו לא מזמן שנה להסכמי אברהם שמהווים תפנית היסטורית עבור ישראל והמזרח התיכון. וכעת זכינו לארח את שר החינוך של האמירויות במוסדנו. השר התרשם מהחדשנות והיזמות שפורחים בכנרת ובעמק הירדן, ואנו מקווים שכבר בזמן הקרוב נוכל להוציא לפועל שיתופי פעולה עם השותפים חדשים שלנו באיחוד האמירויות ובמדינות נוספות.״

 

תומר סויסא, מנהל תחום בינ"ל, מרכז כנרת לחדשנות: "כלל חשוב ליצירת חדשנות הוא חיבורים בין עולמות תוכן שונים. מרכז כנרת לחדשנות (KIC) ממשיך לייצג בגאווה את חזית האגרוטק והווטרטק של ישראל. אני מאחל שההזדמנות ההיסטורית לארח את שר החינוך ומנהלי אגפיו, ההקשבה לצרכיו, יחד עם הצגת העוצמות האזוריות שלנו בעמק הירדן תהיה מקור לשיתופי פעולה חדשניים שיקדמו הן את המרחב והן את המזרח התיכון"

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים