ממחישים לתלמידים את הסכנות בכביש

סדנא לתלמידים תחת הדגש על רכיבה נכונה בדרכים שכללה הדרכה בעזרת סימולטור מציאות וירטואלית (VR), שהמחיש לתלמידים את הסיכון ברכיבה עם אופניים חשמליים והתעסקות בסלולרי בו זמנית, רכיבה תחת השפעת אלכוהול ואי ציות לתמרורים השונים.

12.11.2017 מאת: פורטל הכרמל
ממחישים לתלמידים את הסכנות בכביש

צילום: יח"צ אנקורי

קמפוס אנקורי צפון מלמד את תלמידיו בעזרת סימולציות של מציאות מדומה כיצד לרכוב בצורה בטוחה. שבוע הבטיחות בדרכים שמצוין השבוע, עוסק בהעלאת לסדר היום הציבורי את המודעות לנושא הבטיחות בדרכים, תוך חיזוק הצורך בלקיחת אחריות אישית והדגשת מספר הנפגעים בתאונות השונות.

כאמור, נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מציגים עליה משמעותית במספר הנפגעים שהיו מעורבים בתאונות אופניים חשמליים.

בשנים האחרונות, 874 תלמידים היו מעורבים בתאונות דרכים בזמן שרכבו על אופניים חשמליים. נתון זה ממשיך לעלות מידי שנה, כאשר רק בשנת 2016 נרשמו כ-1,536 תאונות בהן היו מעורבים אופניים חשמליים.

לכן, התנסו השבוע תלמידי קמפוס אנקורי צפון (קריית ביאליק), בסימולטור חדשני המדמה רכיבה על אופניים חשמליים במצבי סיכון שונים, שאפשר להם לחוות בצורה מבוקרת ובטוחה את ההשפעות הסביבתיות והאישיות בזמן הרכיבה. לדוגמא, בזמן שחבריהם לכיתה צופים במתרחש על גבי מסך גדול, התנסו התלמידים ברכיבה בכבישים ראשיים ובמדרכות עמוסות הולכי רגל וחוו את הסכנות שברכיבה תחת השפעת אלכוהול, שימוש בטלפון הסלולרי או אי ציות לתמרורים ורמזורים.

"מידי שנה נפגעים מאות בני נוער כתוצאה מרכיבה לא בטוחה על אופניים חשמליים וישנה חשיבות רבה בהעלאת המודעות לסכנות הרבות שבדרכים", מציינת ורדית הלוי, מנהלת אנקורי צפון: "השילוב בין טכנולוגיית מציאות מדומה, לבין רכיבה בטוחה מאפשר לתלמידים ללמוד באופן הקרוב ביותר למציאות, מהן הסכנות וההפתעות הטמונות בדרכים ואני בטוחה כי התלמידים הבינו שלרכיבה פרועה ובלתי אחראית יש השפעות רבות, הן עליהם והן הסביבה".

לאחר חווית הלמידה הלא שגרתית הזאת, שאלנו את דעתם של התלמידים והאמת, שלא יכולנו לסכם את הפעילות טוב יותר; אליה קלברינו  מכיתה י', "בהתחלה הייתי מופתעת, כשנכנסתי לכיתה וראיתי אופניים חשמליים מחוברים לטלוויזיה, חשבתי שזה יהיה שטויות, אבל אחרי שניסיתי לרכב ולסמס הבנתי שזה ממש קשה, זה גרם לי לעשות הרבה תאונות למרות שהייתי בטוחה שזה יהיה קל, כמו משחק מחשב, כי אני לא זזה לשום מקום. בסוף הבנתי כמה שאני מסכנת את עצמי, את הסביבה ולא באמת מכירה את הכביש ואת הסכנות".

תגובות

מומלצים