משרד החינוך מפרסם את לוח בחינות הבגרות החדש

על רקע התפשטות נגיף הקורונה והמשך שהותם של התלמידים בבתים, משרד החינוך גיבש לוח בגרויות החדש, המהלכים נועדו להכין באופן מיטבי את תלמידי החטיבה העליונה לקראת הבחינות.

27.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
משרד החינוך מפרסם את לוח בחינות הבגרות החדש

 


שר החינוך, הרב רפי פרץ: "מדינת ישראל נמצאת במשבר לאומי ועולמי. יש לנו אחריות לתלמידי ישראל ובפרט לתלמידים שצריכים לגשת לבגרות. כפי שאמרתי בתחילת המשבר, אנחנו נעשה הכל על מנת שתהיה פגיעה מינימלית ככל האפשר בתלמידים ואנחנו עמלים ללא הפסקה כדי שזה יקרה".

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב: "התלמיד מצוי בליבה של העשייה החינוכית שלנו, ולאור זאת אנחנו עושים כל שלאל ידינו כדי  להבטיח את הצלחתו. לצד הליווי החינוכי והמעטפת המקצועית הצמודה שפורסים עובדי ההוראה, גבשנו בעבור תלמידי החטיבה העליונה שורה של מענים שיסייעו להם לקראת בחינות הבגרות.  אנחנו פועלים  לילות כימים כדי להמשיך ולהיות ערוכים לכל תרחיש ולהוציא לפועל את בחינות הבגרות. אני מאחל הצלחה לכל התלמידות והתלמידים שלנו".

משרד החינוך מוביל לאורך כל הדרך מדיניות חינוכית ברורה, שנועדה להבטיח לתלמידי ישראל בעת הזו, ככל שניתן, שגרת למידה. לצד המענים הלימודיים שהוא נותן לתלמידי היסודי והחטיבה, הוא נערך לקיים את בחינות הבגרות בחטיבה העליונה כסדרן, כשהוא עובד בתיאום עם משרד הבריאות. בתוך כך, הוא מפרסם את לוח הבגרויות החדש, שגובש על רקע התפשטות נגיף הקורונה והמשך שהותם של התלמידים בבתים. 

בניגוד ללוח הבחינות שפורסם בראשית השנה, הלוח הנוכחי ריכז את מרבית הבחינות של מקצועות הבחירה בחודש מאי, ואילו את מקצועות החובה הוא שיבץ בחודשי יוני ויולי. לצד זה, מפרסם המשרד עוד 24 מקצועות שכוללים את נושאי המיקוד לבחינות השונות. אלה מצטרפים למקצועות שפורסמו זה מכבר במהלך השבוע (בסך הכל פורסמו מיקודים ל- 73 מקצועות).

המיקוד נועד לסייע לתלמידים להיערך באופן מיטבי וראוי לבחינות. נוסף לאלה, מתפרסמים מועדי ההבחנות החדשים של מסלול טכנאים והנדסאים (כיתות יג ו- יד).

מיקוד לבחינות הבגרות

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים