נשר זכתה במקום הראשון בתחרות SPACE-LAB

התחרות בין 42 חטיבות ביניים בארץ הגיעה לרגע השיא באירוע שהתקיים בבית האופרה בתל אביב, בו הוכרזו הזוכים בתחרות, לא אחרים מאשר תלמידי חטיבת הביניים על שם דוד עמר ז״ל בנשר.

31.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נשר זכתה במקום הראשון בתחרות SPACE-LAB

 

חטיבת הביניים ע״ש דוד עמר ז״ל בנשר זכתה במקום הראשון בתחרות SPACE-LAB מטעם קרן רמון.

בתוכנית שפטו אסטרונאטים ובכירים מנאס״א, אנשי סוכנות החלל הישראלית ומגוון סוכנויות בעולם ואנשי מפתח בתעשיית החלל.

התוכנית אשר הוקמה על ידי קרן רמון, על שם אילן ואסף רמון ז״ל, פועלת במגוון תכניות חינוכיות בנושא מנהיגות ותעופה לחלל. SPACE-LAB הינה תכנית בשיתוף ובעידוד משרד החינוך, הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה וסוכנות החלל הישראלית שבמשרד המדע הטכנולוגיה והחלל, אשר מקיימת תהליך למידה המתבצע בסביבה מאתגרת מבוססת על חקר ופתרון בעיות.

התלמידים מבצעים מספר משימות מסגרת, אשר קרויות ע"ש חברי צוות מעבורת הקולומביה, שמטרתן לצייד את הקבוצה בארגז כלים עשיר לטובת ביצוע משימת השיא - תחרות שליחת ניסוי לתחנת החלל הבינלאומית.

המחקר שזכה, של תלמידי חטיבת הביניים בנשר, עוסק בריפוי רקמות תחת תנאים של מיקרו-כבידה. באותו הזמן בו יתרחש הניסוי בחלל, יתרחש ניסוי זהה על פני כדור הארץ למען השוואה.

לכשהניסוי המנצח ישוב מתחנת החלל, יועבר לניתוח תוצאות ועבודות חקר אשר תוצאותיו יתפרסמו בכתבי עת ובאתרים מדעיים. עד היום מעל אחד עשר ניסויים שונים נשלחו מבתי ספר מרחבי ישראל וארצות הברית לתחנת החלל הבינלאומית.

בשלושת השנים האחרונות, קרן רמון עובדת בצמידות ובשיתוף פעולה עם עיריית נשר ומוסדות החינוך בעיר, בתקופה זו אף זכו שלושה בני נוער מהעיר באות רמון למצויינות. את הפרוייקט הובילו נאוה שחר ועליזה וינגרטן בסיוע ומימון הפרוייקט של עיריית נשר. כמו כן צוות המעבדה של פרופסור אירית שגיא במחלקה הביולוגית של מכון ויצמן.

 

תגובות

מומלצים