פרופ' עמית שכטר מונה לנשיא מכללת אורנים

פרופ' עמית שכטר, דיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מונה לנשיא מכללת אורנים, החל משנת הלימודים האקדמית תשפ”א, שכטר, יחליף את פרופ' יעל פויס שכיהנה השנה כממלאת מקום נשיא, שכטר פרופסור מן המניין לתקשורת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב וחוקר תקשורת המונים.

13.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרופ' עמית שכטר מונה לנשיא מכללת אורנים

צילום פרופ' שכטר דני מכליס אוניברסיטת בן גוריון, צילום פרופ' פויס באדיבות מכללת אורנים

 

בעבר  כיהן פרופ' שכטר כחבר סגל במחלקה לטלקומוניקציה בביה”ס לתקשורת ומנהל-שותף במכון לחקר מדיניות המידע באוניברסיטת פן סטייט בארה״ב, וכראש המחלקה לתקשורת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

טרם כניסתו לאקדמיה, הוא שימש כיועץ לשרי החינוך והתרבות יצחק נבון ושולמית אלוני, כיהן כיועץ משפטי של רשות השידור וכסמנכ"ל רגולציה בחברת סלקום.

פרופסור דניאל חיימוביץ, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ציין כי "עמית הוא איש אקדמיה מעולה, חוקר מצוין ומנהל נהדר, אך מעל הכול הוא אדם של עקרונות ומעלות טובות. עצוב לי על שאוניברסיטת בן-גוריון בנגב נאלצת לוותר על דיקן כה איכותי, אך אני מתנחם בכך שהעולם האקדמי מרוויח מכך. אין לי ספק שעמית ייקח את מכללת אורנים גבוה ורחוק".

פרופ' שכטר סיים לימודי משפטים  באוניברסיטה העברית בירושלים, מוסמך לתקשורת המונים מאוניברסיטת בוסטון ואת הדוקטורט כתב באוניברסיטת Rutgers. הוא מחברם או עורכם של שבעה ספרים ועשרות רבות של  מאמרים ופרקי ספרים. פרופ׳ עמית שכטר ורעייתו, עיתונאית 'הארץ' ג׳ודי מלץ, מגדלים ארבעה ילדים: מתן, תמר, עדו ויעלה.

פרופ' יעל פויס, המכהנת כבר כעשרים שנה בתפקידי ניהול אקדמיים באורנים צמחה משדה החינוך והיא חוקרת את תחום הוראת הספרות והכשרת המורים להוראתה.

במסגרת עבודתה באוניברסיטת חיפה ובמכללת אורנים הכשירה דורות של מורים ופרסמה בתחום הכשרת המורים והוראת שפה וספרות. היא שמשה בעברה רקטור המכללה ודיקנית הפקולטה ללימודי התואר השני. כיום היא חברה בארגון מחקר בינלאומי החוקר סוגיות של הוראת שפת אם בעולם גלובלי ומשתנה. פרופ' פויס, חברת קיבוץ כפר החורש, נבחרה כממלאת מקום נשיא בשל היכרותה העמוקה עם המכללה ועם רוחה הייחודית והיא שמחה להעביר את שרביט הנשיאות לפרופ' שכטר ומאחלת להצלחתו והצלחת המכללה.

 

תגובות

מומלצים