קרינה המסכנת חיי תלמידים ומורים בבתי ספר בדליה

פורטל הכרמל והצפון נחשף לפניה של תושב דליה סעיד חסון לחברי מועצת דאלית אל כרמל, בה סעיד מתריע על מפגע בטיחותי לפי דוח איגוד ערים, שנעשה לאור תלונות הורים מדליה, מדובר בדוח שנעשה לאחר בדיקת קרינה בכל בתי הספר והגנים בדליה ויש לשים דגש עליו.

08.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קרינה המסכנת חיי תלמידים ומורים בבתי ספר בדליה

תמונה להמחשה

 

מכתבו של סעיד חסון, לחברי מועצת דלית אל כרמלאודות הדו"ח שמתייחס לבדיקת הקרינה בבתי הספר והגנים בדליה.

"הריני לפנות לכבודכם ולבקש את התערבותכם המידית בטיפול בבעיית קרינה המסכנת חיי תלמידים ומורים כאחד בכל בתי הספר ביישוב דאלית אל כרמל.


בשנת 2016 המועצה ביצעה בדיקה בשיתוף איגוד ערים לאחר תלונות רבות מצד ועד ההורים והנהלות בתיה"ס אשר גילו קרינה מעל למותר בחוק וברמה גבוהה שהמקור שלה ארונות החשמל, גופי תאורה וכו.. במסדרונות בתי הספר .

לצערי מאז לא נקטה המועצה בשום צעדים לטיפול בבעיה הקשה למרות שהפתרון לכך הוא העתקת ארונות החשמל למקום בטוח מחוץ לקירות בה"ס, החלפת לוח חשמל, טיפול בתאורת תקרה.  למרות הידיעה על הסיכון הגבוה בריאות התלמידים במיוחד המועצה לא נהגה בשקיפות מלאה אלא להיפך !!!!! הסתירה את הדו"ח ולא נעשה דבר מאז.

על כן אבקש מכבודכם כנבחרי ציבור להתערב בצורה אישית ולהורות בצעד חריג על סגירת כל הכיתות החשופות לקרינה לאלתר ולפנות את התלמידים הלומדים שם או למתנ"ס הסמוך 'בדלית אל כרמל', או לכל מקום שיכול לאכלס את התלמידים עד לתיקון כל הליקויים ומיגור הבעיה המסוכנת מיסודה ובהפחתת עוצמת הקרינה מארונות החשמל.

חיי תלמידים אינם משחק !!!! ועל כן האחריות המלאה נופלת מעכשיו עליכם, על הוועד היישובי, מחוז חיפה והמועצה המקומית דאלית אל כרמל ומי שעומד בראשה!!! ויפה שעה אחת קודם".

 

להגדלה להקליק על המסמך

 

פורטל הכרמל

תגובות

5. הבעיה שהחלבים היקרים מאמינים לו לפני 5 חודשים
מה יעזור
4. אימא לפני 5 חודשים
מה טוב בכפר הזה בכלל אם יש
3. דלאויי לפני 5 חודשים
להגיש תלונה במשטרה נגד המועצה
2. אבא לפני 5 חודשים
רפיק והועד הסתירו את הדוח מהציבור
1. נורא ואיום לפני 5 חודשים
דלית אל כרמל

מומלצים