תא סטודנטים ראשון מסוגו בארץ הוקם במכללה האקדמית כנרת

תא סטודנטים החבר באיגוד הבינלאומי והיוקרתי לאיכות ASQ, אשר פורס תאי סטודנטים ברחבי העולם, הוקם והושק היום במכללה האקדמית כנרת, תא סטודנטים אשר יאגד בתוכו את כלל הסטודנטים ללימודי איכות ואמינות בישראל.

25.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תא סטודנטים ראשון מסוגו בארץ הוקם במכללה האקדמית כנרת

 

מדובר על תא סטודנטים של האיגוד האמריקאי לאיכות, או ASQ או בשמות המלא America Society for Quality. 
ה-ASQ הינו האיגוד המקצועי והגדול ביותר בעולם לעוסקים בתחום האיכות.

הוא מונה כיום כ-65,000 חברים וכמה מאות חברות מוסדיות מהגדולות בעולם.

מטרתו של הארגון היא העצמת אנשי האיכות ברחבי העולם בקהילותיהם. וזאת בכדי להשיג מצוינות בחברה ובתעשייה באמצעות האיכות.

תאי הסטודנטים ברחבי העולם  מבצעים פעילות מקומית, עזרה הדדית, הרצאות וכנסים ותמיכה בקהילה סביבם. לחברות באיגוד ישנן מספר רמות - סטודנט, חבר מן המניין, חבר בכיר, חבר של כבוד.

ככל שעולים ברמה יש יותר הטבות ואפשרויות פעילות. החברות כרוכה בתשלום כאשר לסטודנט התשלום הוא הנמוך מכולם.

כל תא סטודנטים מאייש 3 חברים נבחרים המכהנים בתפקידים מפתח שהם יו"ר התא, סגן יו"ר התא ומזכיר התא, כאשר בנוסף לכך לכל תא יש חבר פקולטה המשתמש כיועץ ומנחה וגם חבר מן המניין של ה-ASQ המשמש כיועץ.

משך הכהונה של הנהלת התא היא במקביל לשנה אקדמית ובכל שנה חברי התא בוחרים הנהלה חדשה, כשהיועצים מפקחים על הבחירות ועל ההתנהלות השוטפת של התא.

יש לציין כי לכל תא ישנו תקציב ייעודי ותוכנית עסקית ואסטרטגית שנתית, אשר מעוברות לאחראי על התא באותו אזור גיאוגרפי לאישור ולקביעת ההקצבה שהתא יקבל מה-ASQ.

החברות בתא מעניקה לסטודנטים מספר יתרונות חשובים וביניהם: העצמת הסטודנטים בתחום האיכות על ידי קשר עם אנשי מקצוע מובילים וגישה למאגר מידע עצום בתחום האיכות ותחומים רלוונטיים (במאגר המידע של ASQ יש כ-23,500 מאמרים, 1650 מקרי בוחן, ו370 מחקרים ייעודיים)
השתתפות בסמינרים, כנסים והדרכות וירטואליות של ה-ASQ
הובלה אזורית של ימי עיון בהשתתפות אנשי מקצוע מתחום האיכות מרחבי העולם 
השתתפות בסיורים מקצועיים בארגונים ובמפעלים 
פרסום מאמרים במקורות הפרסום של ה-ASQ
תחרויות סטודנטים אזוריות 
העצמה אישית כחבר הנהלה של התא ולימוד עבודת צוות, תכנון אסטרטגי ותקציבי
יצירת קשר עם אנשי איכות בעולם באמצעות MyASQ הפורום של חברי האיגוד

ד"ר שלהבת צור, ראש המחלקה להנדסת איכות ואמינות במכללה האקדמית כנרת: "אנו שמחים להכריז על פתיחתו של תא סטודנטים הראשון מסוגו בישראל, עבור סטודנטים בתחומי האיכות, ומזמינים את כלל הסטודנטים בכל הארץ, סגל ושותפים, לקחת חלק בפעילות זו ולהיות שותפים לדרך מיוחדת, מקצועית וגלובאלית הקשורה לתחום האיכות והאמינות בארץ ובעולם".

גדעון רוט, רכז אקדמי לימודי איכות בלימודי חוץ  Fellow ASQ: "לפתיחתו של תא הסטודנטים הישראלי יש חשיבות רבה. השתתפות סטודנטים בתא יכולה לקדם מנהיגות בקרב הסטודנטים במכללה ובכלל. תא הסטודנטים של הASQ באקדמית כנרת יכול להוות לנתיב למנהיגות ומעורבות איכותית."

 

פורטל הכרמל

דר שלהבת צור צילום ארז ביט

תגובות

מומלצים