2.75 מיליון ש"ח חולקו לסטודנטים בנשר

2.75 מ׳ שקלים חולקו לסטודנטים בעיר נשר כמלגות לימודים. העיר נשר ידועה כעיר המקדמת מצוינות לימודית החל מבית הספר היסודי ועד לתארים המתקדמים. השנה לקחה העירייה צעד נוסף בכיוון והגדילה גם את כמות מקבלי המלגות וגם את שיעורי המלגה.

05.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
2.75 מיליון ש"ח חולקו לסטודנטים בנשר

 

סטודנטים בנשר יופתעו לראות את מלגת הלימודים ישירות בחשבון העו״ש שלהם היום לפני חג הפסח.

רועי לוי, ראש העיר אמר:"אנו מבינים את החשיבות של לימודים אקדמאים בעיר, זה מנוע צמיחה משמעותי בכלכלה עירונית וכן בהתפתחותה של חברה עירונית חזקה, לכן גם השנה החלטנו להגדיל את שיעור התמיכה בסטודנטים ויתרה מזו לאפשר מלגה מוגדלת של 10,000 ש״ח לסטודנטים אשר פועלים בפעילות חברתית התנדבותית".

חלוקת המלגות ובפעם הראשונה בהיסטוריה כל תהליך הגשת הבקשה היה דיגיטלי לחלוטין, הסטודנטים לא צריכים לעשות דבר מלבד מילוי הטפסים באינטרנט, כספי המלגה נכנסים אליהם ישירות לחשבונות הבנק. סה״כ כ- 580 סטודנטים יזכו למלגה בשנת הלימודים תש״ף כרבע מהם יזכו למלגת לימודים מוגדלת של 10,000 ש״ח.

שיתוף הפעולה הנרחב אותו ניהלה עיריית נשר כלל מוסדות אקדמיה כמו הטכניון, מכללת גורדון, מכללת אורנים. וכן קרנות וגופי סיוע כמו מפעל הפיס, פר״ח וקרן אייסף. הערך המוסף של מלגות הסיוע לסטודנטים הוא כמובן הפעילות החברתית שכאמור יכולה אף להגדיל את סכום המלגה. 200 תלמידי בתי ספר בנשר זוכים לחונכות אישית בזכות המלגות.

יתרה מזו ולאור צו השעה העירייה עשתה כל שביכולתה להקדים את חלוקת המלגות לפני ערב פסח כדי לסייע כמה שאפשר במשבר הכלכלי הפוקד משפחות רבות בעיר.

יו״ר ועדת המלגות פרח אסטרוגנו, חברת מועצת העיר אמרה "לימודים אקדמאים הם תקופה כלכלית מאתגרת מאוד. פעם אחת אתה מושקע כל כולך בלימודים, כך שאין הרבה זמן לעבוד וגם כאשר עובדים משרות הסטודנט אינן מספקות כלכלית. ופעם שניה גם התשלום על הלימודים עצמם מכביד את הנטל הכלכלי. אנו שמחים להיות רשות מקומית מובילה אשר מאפשרת לכל סטודנט תיקני אשר גר בנשר בארבע שנים האחרונות לקבל מלגה!".

 

תגובות

מומלצים