"התנגדות לא גורעת מהישראליות שלנו"

שיח' ריאד מרזוק זועק לשמיים לתושבים, הצילו מפני המזימה של ועדות התכנון ורט"ג, שהוליכה שולל את שני הישובים, הסכם ההבנות שנחתם וההתנערות, ומה שקרה בזמן ד"ר רמזי שהעלו אותו על גרדום ללא עוול בכפו, ריאד "אסור לנו להסכים לתכנון הזה ושהם יכבדו את ההסכמים שחתמו".

01.12.2019 מאת: חסין חלבי

ריאד מרזוק על תכנית המתאר של עוספיה

 

שיח' ריאד מרזוק: "תכנית מתאר עוספיה 2014 מעל 60 בתים מחוץ לקוי התכנית ועוד 40 בתים בתוך התכנית שלא מייעדת אותם בתכנית, סדר גודל עד 100 בתים מחוץ לתכנית".

"ב2011 אני באתי להתראיין בפורטל הכרמל והצגתי תהליך שנולד בחטא, התראנו על הבעיות הקשות בתכנית מבלי להיכנס עמוק לכל התכנית, בשנת 2014 פנה אלי ראש המועצה דאז וגיה כיוף שזו הייתה פעם ראשונה שוגיה פונה לבחון את הסכם ההבנות, אז באנו למנהל התכנון ליבנת שוורץ יחד עם מהנדסת ועדת רכס הכרמל אזדהר חביש, וחבר המועצה טועמה רוחאנא, באותה ישיבה וגיה כיוף טען בפני הועדה שהוא הובל שולל והוא מרגיש מרומה בעניין התכנית".

שיח' ריאד מרזוק: "בפרוטוקול הראשון בשנת 2011, צויין ע"י רשות הטבע והגנים שהם עומדים מאחורי הסכם ההבנות במלואו, בזמנו כל המשרדים הכירו וידעו על הסכם ההבנות, מה שעולה שרשות הטבע והגנים הוליכה שולל את שני הישובים  דאלית אל כרמל ועוספיה".

"ב1997 עת הופקדה תכנית ג' 1209 הראיתי את ההסכם לכל האנשים דאז, בזמנו הטיחו בי רפש, למרות שלא הייתי שותף לתכנית".

שיח' ריאד מרזוק: "בשנת 2001 חשפו את התכנית בפני ד"ר רמזי חלבי, רמזי הגיע איתם להסכם לגריעת כ 600 דונם אדמות מהפארק לטובת דליה, באה הועדה המחוזית לתכנון ובניה בתכנית ע.ד 300 וטענה שהרשות המקומית היא לא גוף תכנוני וכל מה שנחתם איתה לא מחייב אותה, דאז כמעט והעלו את ד"ר רמזי חלבי על גרדום בדאלית אל כרמל על לא עוול בכפו".

שיח' ריאד מרזוק: "עם הקמת עיריית הכרמל הגשנו תכנית לקוים חדשים, שהגבולות צמודים למועצות האזוריות ממערב וממזרח והכל תואם באישור שר הפנים לשעבר אברהם פורז, יצרתי אז ערעור על תכנית ג'1209 ואת זה הכירו כל המשרדים הרלוונטיים במשרד הפנים, שישאלו מי יצר את הערעור שהציל את הבוסתאן?".

"המחוז חושב שאנחנו הדרוזים בכרמל סובלים ממחלת השכחה, ב2005 הוקמה בראשות יגאל שחר ועדה לבחון את מצב התכנון בכפרים בכרמל, אני אז טענתי שאני לא מאמין בהם, אבל לפחות הגענו להסכמה בשנת 2007 לתכנית שעונה על הצרכים של האוכלוסייה המקומית, אבל מה לעשות שרשות הטבע והגנים טענה שהיא מוותרת לעבריינים הדרוזים על שטחי גנים, הם לא זכרו מה שלקחו בצד המערבי, שאדמות חקלאיות הפכו אותם לאדמות פארק, המזימה לחסל את הפטנציאל הדרוזי בכפרים".

שיח' ריאד מרזוק: "ב 2014 הכינה הועדה המחוזית באישור היו"ר בינת שוורץ תכנית מתאר לעוספיה, שצריך להכניס את כל שטחי ההסכמות ולהרחיב את שטחי המתאר של הישוב, זה היה בהסכמת גם הועדה המחוזית, העברתי את הקווים למשרד הפנים, אחרי זה נכנס התכנון של הערבים שעזרו לאנשי דליה, ערכנו את התכנית וכל חברי העירייה חתמו על התכנית, בא יוסף מישלב ואמר שזו התכנית שלו ורצו איתה".

"אי אפשר לבנות עתיד על גלעין הכפר בעוספיה, שם לא ניתן להרוס היסטוריה עתיקה לטובת בתים לגובה, איתמר בן דויד והועדה המחוזית הם ועדה עוינת לדרוזים".

שיח' ריאד מרזוק: "אני מסביר לתושבים להתנגד בכל הכוח, התנגדות לא גורעת מהישראליות שלנו, זה מאבק על החיים בכרמל".

ריאד מרזוק מפרט את כל הדברים במשך שנים ובעיקר מאשים את הועדה המחוזית במה שקורה היום בפועל בכפרי הכרמל ובפרט בעוספיה.

שיח' ריאד מרזוק: "באדמה שאח של אבא נרצח ע"י הערבים, לא קל לשכנע את אבא לקיים איחוד וחלוקה ממה שמבקשים".

לכל הדברים בראיון

פורטל הכרמל

תגובות

9. כיוף מזרחית לפני 12 חודשים
שני שחקני תאטרון
8. דרוזים ישראלים לפני 12 חודשים
המדינה שלנו..נלחם בדרך דמוקרטית...
7. אבורוקן מקורי לפני 12 חודשים
מס.3 שקרן ונוכל וסכסכן..אתה לא אבורוקן..
6. מבין עניין לפני 12 חודשים
אם מרחבים מי נוסע בכבישים איתמר בן דוד?
5. עיספאוי לפני 12 חודשים
מלחמה של כולם
4. מהנדס לפני 12 חודשים
לא יכולים עוד להתנהל בצורה הזו
3. אבו רוקון לפני 12 חודשים
עוספיה מזרח
2. ריאד לפני 12 חודשים
להגיד אמת
1. מן הישוב לפני 12 חודשים
די להתרפס בפני הממסד

מומלצים