נהג פול טריילר שהוביל אלכוהול היה תחת השפעת אלכוהול

נתפס נהג משאית פול טריילר עמוס במטען של בקבוקי אלכוהול שאינו מחוזק ועלול ליפול במהלך הנסיעה, בזמן שהוא נוהג בגילופין בכמות של כמעט פי 3 מהמותר.

05.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נהג פול טריילר שהוביל אלכוהול היה תחת השפעת אלכוהול

 

נתפס נהג משאית פול טריילר עמוס במטען של בקבוקי אלכוהול שאינו מחוזק ועלול ליפול במהלך הנסיעה, בזמן שהוא נוהג בגילופין בכמות של כמעט פי 3 מהמותר

נהיגה בהשפעת אלכוהול הינה עבירה חמורה המסכנת את הנהג ומשתמשי הדרך, מחקרים רבים מצביעים על פגיעה בריכוז וכהות חושים כתוצאה מנהיגה בהשפעת אלכוהול. אגף התנועה פועל באכיפה אפקטיבית נגד עבירת השכרות במטרה להציל חיים ולהרתיע את הנהגים מלבצע עבירות מסכנות חיים.

שוטרי אגף התנועה שעסקו באכיפה בעת פעילות מבצעית, עצרו נהג משאית פול טריילר על כביש 25 סמוך לצומת ברוש, לאחר שהבחינו כי המטען שהוביל אינו רתום כהלכה. 

עת עצירת המשאית, הבחין השוטר כי מדובר במטען של בקבוקי אלכוהול (בירות) שאינו מחוזק ועלול ליפול במהלך הנסיעה. בשיחה עם הנהג יליד 71 תושב העיר אשקלון, הריח השוטר ריח חזק של אלכוהול הנידף מהבל פיו.

כאמור בוצעה בדיקת שכרות במכשיר הינשוף ונמצא כי הנהג בהשפעת אלכוהול בכמות 715 מ"ג (כמעט פי 3 מהמותר בחוק) לליטר אוויר נשוף, עקב הממצאים הובהר לנהג כי נהיגתו הופסקה ורישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים.

למקום הוקפץ נהג משאית נוסף מהחברה, שהעביר את המשאית ליעדה בבאר שבע לצורך פריקת הסחורה והשבתת המשאית ל-30 ימים עפ"י חוק, זאת לאחר שעשתה דרכה ממפעל בעיר אשקלון. הנהג עוכב וברגעים אלה נמצא בחקירה ביחידת הבוחנים.

במשטרה ציינו, אין ספק כי עלול היה להתרחש אסון אם השוטרים לא היו עוצרים בזמן ובמקצועיות את הנהג, שהרשה לעצמו תוך זלזול בחוק ובחיי אדם, לנהוג בגילופין ועוד עם כלי רכב כבד ומטען עליו.

 

תגובות

מומלצים