מתיחת בטן לנשים

מהי מתיחת בטן ולמה היא נפוצה כל כך דווקא בקרב נשים? כאן תקבלו את כל התשובות!

28.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מתיחת בטן לנשים

 

קצת על מתיחת בטן

לפני נרחיב על המשמעות של ההליך לגבי נשים, חשוב להבין אותו באופן כללי. אם כן, מדובר על הליך כירורגי, הנעשה תחת הרדמה מלאה ובמהלכו מסירים את עודפי השומן והעור, שנותרו לאחר הרזיה דרסטית ובנוסף, גם מהדקים את שרירי דופן הבטן כדי ליצור מראה יותר מהודק ויפה של הבטן.

אפשרויות ניתוח

ישנן שלוש אפשרויות עיקריות לניתוח זה:

  • מתיחה סטנדרטית – מתיחה הן של הבטן העליונה והן של הבטן התחתונה והידוק של השרירים. מתאים למי שיש עודפים גדולים במיוחד של שומן ועור
  • מתיחה אורכית – מתיחה של מרכז הבטן לעיצוב קו המותן
  • מיני מתיחה -  מתיחה של הבטן התחתונה בלבד ללא הידוק השרירים

שילוב מתיחת בטן עם שאיבת שומן

הליך מתיחת הבטן אמנם מיועד למי שהשיל ממשקלו באופן דרסטי. אבל בהחלט ניתן לבצע במהלכו גם שאיבת שומן. כך ניתן להגיע אל ההרזיה הבטנית הרצויה וליהנות מהאפשרות לבצע מתיחה של הבטן גם ללא תהליכי הרזיה נוקשים. יחד עם זאת חשוב לציין, שמתיחת בטן לא נועדה להחליף תזונה נכונה או פעילות גופנית, אלא לעזור למי שמתקשה בכך וזקוק לנקודת פתיחה טובה יותר.

למה ההליך נפוץ יותר בקרב נשים?

למרות שככל שעוברות השנים נושא האסתטיקה חשוב גם לגברים, עדיין ניתן להבחין בקלות בכך, שיותר נשים פונות לביצוע מתיחת בטן מאשר גברים, שגם אצלם הביקוש הוא גדול למדי. הסיבה העיקרית לכך היא, שנשים, בשונה מגברים, עוברות הריונות ולידות במהלך חייהן וכך עליהן להתרגל למראה שונה של הגוף ובעיקר של אזור הבטן, שגדלה משמעותית בטווח של 9 חודשים ולאחר מכן יורדת משמעותית תוך כדי הלידה.

מתי כדאי לנשים לעשות מתיחת בטן?

היות שמתיחת בטן נועדה לשוות לבטן מראה יותר שטוח ומוצק ובזמן ההיריון היא משתנה, ההמלצה הגורפת היא לבצע את הניתוח לאחר סיום הילודה. המלצה זו נועדה כדי לאפשר לנשים ליהנות מהתוצאה של הניתוח לאורך זמן. יחד עם זאת, קיימים דיווחים של נשים, שהרו לאחר מתיחת בטן וציינו, שבמהלך ההיריון שרירי דופן הבטן שמרו על חוזקם וכך למעשה, הניתוח עזר גם להן.

בחירת מנתח

היות שמדובר על הליך כירורגי לכל דבר ועניין, שנעשה תחת הרדמה מלאה, חשוב לבחור את המנתח המבצע בקפידה! כלומר, חשוב לבחור מנתח בעל ניסיון עשיר בביצוע ניתוחי מתיחת בטן ולוודא, שהוא מעסיק צוות מקצועי ומנוסה לא פחות. כמו כן, חשוב להגיע לפגישת ייעוץ, במהלכה תוכלי לקבל המלצה לגבי הניתוח המתאים לך ביותר בהתאם לצורך ולגוף שלך ובאותה ההזדמנות להתרשם מהרופא ולבדוק מהי מידת תחושת הביטחון שהוא מקנה לך.

 

תגובות

מומלצים