אוהבים קפה? באמת שהגיע הזמן להשתדרג-מכונת קפה ביתית

עבור רובנו המכריע, קפה הוא אחד המשקאות המרכזיים המלווים אותנו לכל אורך חיינו הבוגרים. בעולם של היום (וגם של פעם...) מרבית האוכלוסייה שותה קפה באופן יומיומי, וישראל ידועה במיוחד כמדינה בעלת תרבות קפה מפותחת ואוכלוסייה של חובבי קפה מושבעים.

22.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אוהבים קפה? באמת שהגיע הזמן להשתדרג-מכונת קפה ביתית

 

במידה וגם אתם נהנים מכוס קפה מדי בוקר (ואולי גם לאורך היום), באמת שהגיע הזמן שתשדרגו את רמת האיכות של הקפה שאתם שותים בבית, באמצעות מעבר למכונת קפה ביתית

סוגים עיקריים של מכונות קפה ביתיות

בשוק קיימים כיום מספר סוגים עיקריים של מכונות קפה ביתיות – בתור התחלה, יש לציין את מכונות האספרסו הפועלות באמצעות קפסולות קפה מוכנות, אשר הפכו נפוצות ופופולאריות ביותר בישראל בשנים האחרונות, הן בבתים פרטיים והן במשרדים ומקומות עבודה. במקרה של מכונות אלו אנו רוכשים קפסולות קפה מוכנות (מגיעות במגוון טעמים שונים, כולל נטול קפאין) ופשוט ממלאים מעט מים במכונה, מכניסים את הקפסולה ולוחצים על כפתור. בתורך כדקה נהנה מכוס אספרסו משובחת ומהבילה.

סוג נוסף של מכונות קפה ביתיות הוא של מכונות ידניות בהן אנו מתפעלים את המכונה, טוחנים את הקפה (במידה והמכונה מצוידת גם במטחנת קפה), מכניסים את הידית עם הקפה למקומה (כמו שעושה הבריסטה בבית הקפה...) ומזרימים דרכה את המים הרותחים עד לקבלת כוס הקפה. בנוסף, באינספור בתים ניתן למצוא כיום מקינטה – מכונת קפה ידנית פשוטה ביותר אשר אינה כוללת אף כפתור או חלק נע מסוג זה או אחר. במקרה זה פשוט מדובר בקנקן ייעודי קטן בו ממלאים קפה בחלקו העליון ומים בחלקו התחתון. כאשר מורתחים, מתאדים המים דרך הקפה וכך מתקבלת כוס קפה משובחת ביותר.

בנוסף לכל אלו קיים גם מגוון רחב של מכונות קפה אוטומאטיות. הרעיון העיקרי במכונות אלו הוא כי איננו נדרשים לעשות בהן יותר מדי מלבד להפעילן – לרוב ללחוץ על כפתור אחד ויחיד ולקבל כוס קפה מוכנה. כמובן שכל מכונה ניתן לרכוש גם בגרסה מורחבת, או לצייד באמצעות רכישה בנפרד, של אביזרים נלווים דוגמת מטחנת קפה, מקציף חלב וכו'.

הצעד ההגיוני והמשתלם מכל בחינה

בשנים האחרונות נרשמה עלייה חדה ביותר במספר הבתים ומקומות העבודה בישראל בהם ניתן למצוא מכונות קפה ביתיות מסוג זה או אחר. מעבר לחיבה הרבה של הישראלי הממוצע לקפה, ניתן להסביר מגמה זו בקלות – מעבר למכונת קפה ביתית הוא הצעד המתבקש, ההגיוני והמשתלם ביותר מכל בחינה – מדובר בקפה המשובח ביותר (אותו אנו עוברים לשתות גם בבית, במקום נס קפה או קפה שחור פשוט), בדרך המשתלמת ביותר מבחינה כלכלית לצרוך קפה איכותי ובעיסוק קטן וחדש אשר מחבר אותנו לקפה שאנחנו שותים והופך אותנו לחלק מתהליך הכנתו. בנוסף, באופן זה מתאפשר לגוון ולרכוש קפה מסוגים וזנים שונים, ולהתנסות בהם עד למציאת הזנים, הטעמים והארומות האהובים ביותר עלינו..

 

להזמנה אונליין של מכונות קפה ומוצרי קפה נוספים   גלשו לאתר ורו קפה בכתובת https://www.vero-cafe.co.il/

 

תגובות

מומלצים