איך בוחרים מכשיר שמיעה?

סוג מכשיר השמיעה נבחר לפי ירידת השמיעה של המרכיב. קלינאי תקשורת של המכון אמור להמליץ לכם על מכשיר השמיעה שמתאים לירידת השמיעה, אורח חיים ותקציב שלכם.

01.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך בוחרים מכשיר שמיעה?

 

ככל שהמכשיר ברמה גבוהה יותר כך הוא יותר איכותי אבל יקר יותר.

מה מבדיל מכשיר שמיעה זול ממכשיר שמיעה יקר?

מכשירי שמיעה הם הי-טיק, לכן המכשירים האיכותיים הם יקרים מאוד (גם אחרי הנחות של קופות החולים) ומחירם לזוג מכשירים טובים יכול לעלות מעל 15,000 ₪.

ההבדל בין המכשירים הוא בביצועים של המכשיר בסביבות מאתגרות כמו במסעדה, עם רעשי רכב, בפגישות. מכשיר לא איכותי נופל בסיטואציות הללו וקשה מאוד לשמוע את הדיבור, והרעש הסביבתי יציק מאוד למרכיב, לעומת מכשיר שמיעה ברמה גבוהה שהוא איכותי ויתפקד הרבה יותר טוב.

גם באיכות הקול של המכשירים, בסנכרון בין המכשירים, מכשירים מתחברים לטלפון ותכונות נוספות שמבדילות בין מכשיר שמיעה מתקדם למכשיר שמיעה בסיסי, וכל זה משפיע ביותר על איכות השמיעה במכשירים. לכן ההמלצה תמיד לקחת את המכשירים הכי איכותיים וחדישים (בתלות לתקציב שלכם).

שמעתי שלא כולם יכולים להתרגל למכשירי שמיעה, והמכשירים מרעישים ולא נוחים. האם זה נכון?

זה לא סוד שיש אנשים שרכשו מכשירי שמיעה ולא השתמשו בהם מסיבות  שונות (מבוכה, לא התרגלו, המכשירים הרעישו להם וכדומה), אבל רוב מי שרכשו מכשירי שמיעה הרגישו שיפור גדול באיכות חייהם, והם לא יכולים לחיות בלי מכשיר השמיעה שלהם.

בחירת סוג מכשיר איכותי ומתאים, כיול נכון למכשיר על ידי קלינאי תקשורת מיומן, וקצת סבלנות בהתחלה (כמו כל דבר) תהיו מרוצים ותיהנו ממכשירי השמיעה שלכם, כי אלה דורשים הסתגלות.

בעיות הרעשים והצפצופים קיימים במכשירים החדישים כבר פחות, איכות הקול בהם היא טובה מאוד, כך שקל יותר להתרגל למכשירים.כך אין סיבה למנוע אתכם מלהשתמש במכשירי שמיעה.

דברים שלא ידעתם שמכשירי שמיעה יכולים לעזור בהם

מכשירי שמיעה הם מוצר שנרכש על מנת לשפר את איכות שמיעה, אבל למכשיר שמיעה יש עוד יתרונות חוץ משיפור השמיעתי.

משפר את בריאות הגוף 

מי שחווה ירידת שמיעה נמנע הרבה פעמים מפעילות גופנית כי ירידת השמיעה משפיעה על איכות החיים של האדם. למשל אם אתה רוצה להשתתף בשיעור האירובי האהוב עליך בחדר הכושר, ואתה לא שומע את הוראות המאמן דרך הרמקולים, אתה עלול להימנע מלהשתתף בכיתה מתוך מבוכה. טיפול בבעיית השמיעה יכולה להוביל לאורח חיים טוב יותר.

משפר את בריאות הנפש

הרכבת מכשיר שמיעה מאיטה את ההידרדרות המנטלית הנגרמת מהזדקנות.

מכשיר שמיעה משאיר את המוח שלנו "בפעולה". אנחנו מגיבים לקולות, משתתפים בשיחות יותר וכל כל אלה מעלים את הפעילות המוחית.

אי-הרכבת מכשיר שמיעה עלולה לגרום למחלות קוגניטיביות, כמו דמנציה ודיכאון.

אם לא מטפלים בבעיות השמיעה ומרכיבים מכשיר שמיעה המוח מתרגל לא לשמוע, וכך ייחלשו הקישורים השמיעתיים במוח, וישפיעו על פעילות המוח הכללית.

משפר את חיים החברתיים

 מכשיר שמיעה משפר מאוד את איכות החיים של המרכיב. מי שסובל מבעיות שמיעה הרבה פעמים מבודד  מהחברה, לא משתתף בפעילות חברתיות, בדיונים הרצאות וכדומה, מה שמשפיע רבות על מי שסובל מירידת השמיעה.

המכשיר עוזר לפתרון בעיית הטנטון

במכשירי השמיעה החדישים היום יש פונקציות לנטרול הטנטון באוזן, מה שיכול לפתור בעיה מאוד מעצבנת למי שסובל מירידת שמיעה עם טנטון באוזן.

למידע ולפרטים נוספים ביקרו באתר  - אודיו סאונד מכשירי שמיעה

 

תגובות

מומלצים