איך לבחור דשא סינטטי בצורה נכונה?

דשא סינטטי הפך להיות מוצר מבוקש מאוד בישראל. הרצון לתחזק גינה ירוקה כאשר עלינו להתמודד עם עלויות המים הגבוהות והאקלים הקשה. הביאה את שוק הגינון, לחפש אחר מוצר שיטרוף את הקלפים ויאפשר לנו ליהנות מגינה ירוקה - ללא צורך בתחזוקה ועלויות טיפול גבוהים.

02.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך לבחור דשא סינטטי בצורה נכונה?

 

כאשר אנו ניגשים לבחור דשא סינטטי לגינה עלינו להבין כי כמו בכל תחום יש מוצרים שונים ומגוונים בענף. בכתבה זו ננסה לתת כלים כיצד לבחור דשא סינטטי שישרת אתכם נאמנה לאורך שנים.

התאימו את המוצר לאופן השימוש

אם אתם מעוניינים להתקין דשא סינטטי במגרש גולף, גינה ביתית, מרפסת או בית עסק עלינו להבין כי יש מגוון רחב של מוצרים לשימושים שונים ומטרות שונות.

אם נרצה שהדשא הסינטטי שנרכוש, יחזיק מעמד וימלא את ייעודו בצורה הטובה ביותר. יהיה עלינו לוודא כי המוצר שעומד מולנו, עבר את הליכי הייצור הדרושים וכי הוא מיועד למטרה אשר ייעדנו לו.

העצה שלנו: קודם כל הבינו את השימוש העיקרי של הדשא הסינטטי שלכם. אם אינכם בטוחים אז התייעצו עם אנשי מקצוע מנוסים שיוכלו לכוון אתכם למוצר הדרוש עבורכם.

קצר או ארוך?

דשא סינטטי עם סיבים קצרים יקנו מראה מכוסח ומסודר בעוד שדשא סינטטי עם סיבים ארוכים יקנו מראה פראי וטבעי יותר.

בחרו את המדשאה שלכם לפי טעמכם האישי אבל זכרו כי סיבים קצרים במיוחד מתחת ל-20 מ"מ הם לא מומלצים לשימוש ארוך טווח. בעוד שדשא סינטטי ארוך מ-45 מ"מ לא מומלץ גם הוא כי הסיבים שלו ישכבו בקלות לאורך השנים ויקנו למדשאה מראה של שטיח.

העצה שלנו: בחרו בדשא סינטטי עם אורך סיבים בין 20 ל-45 מ"מ. אם אינכם בטוחים מה הגובה המועדף עליכם אז הקדישו מעט זמן ולכו לראות דשא סינטטי מותקן בתצוגה של החברה.

צפיפות לפני הכל

צפיפות סיבים גבוהה מאפשרת לדשא סינטטי להישאר זקוף לאורך זמן באזורים בהם יש שימוש נרחב. אם אתם מתכננים להתקין דשא סינטטי, באזור בו תהיה דריכה גבוהה אז בחרו בדשא סינטטי צפוף וההיפך.

אם אתם מתקינים דשא סינטטי באזור בו הדריכה מועטה או לשימוש זמני אז ניתן לבחור במוצר בסיסי יותר ובעל צפיפות נמוכה.

העצה שלנו: העדיפו דשא סינטטי עם צפיפות גבוהה, שישרת אתכם נאמנה לאורך שנים. דשא סינטטי עם צפיפות נמוכה לא יחזיק מעמד לאורך זמן ומראהו לא יישמר בטווח הארוך.

טבעיות ובקלות

היצרנים הגדולים בעולם מפתחים דשא סינטטי במראה טבעי שמשתלב היטב בגינות ומרפסות. כידוע בטבע יש הרבה זנים שונים של דשא טבעי וזו הסיבה שניתן למצוא כיום מגוון רחב של דשא סינטטי בגוונים שונים ומשונים.

בחירת צבע של דשא סינטטי צריכה להיעשות על פי טעמכם האישי ולפי תנאי השטח והסביבה שבה תתקינו אותו.

העצה שלנו: בגינות מוצלות וחשוכות בחרו בדשא סינטטי עם גוונים בהירים. אם הגינה שלכם מוארת במרבית היום אז בחרו דשא סינטטי בגוונים כהים במראה ירוק עד.

התקנה עצמית או מקצועית?

אם אתם אנשים עם ידי זהב אז בוודאי תוכלו להתקין דשא סינטטי בכוחות עצמכם ולחסוך את עלויות העבודה. אם אתם אנשים שעבודת כפיים רחוקה מהם שנות אור אז כנראה שכדאי לכם להשאיר את העבודה למקצוענים.

קחו בחשבון, שגם הדשא הסינטטי האיכותי ביותר עם התקנה לא נכונה יוכל לגרום לכם להפסד כספי רב ועוגמת נפש לא קטנה.

הטיפ שלנו: החברות המובילות בשוק, יתנו לכם את האפשרות לרכוש דרכם את הדשא הסינטטי והאביזרים הנלווים ואף לקבל הדרכה מקצועית להתקנה במשרדי החברה. אם אתם מתלבטים בבחירתכם אז קבעו פגישת ייעוץ ולאחר שתקבלו את כל המידע, יהיה לכם קל יותר לבצע החלטה נכונה.

תקנים ומסמכים

בשביל שדשא סינטטי יחזיק מעמד לאורך שנים, עליו לעבור הליכי ייצור קפדניים. בדקו אם לדשא הסינטטי שלפניכם, יש בדיקות ואישורים של מעכבי בעירה, מגן UV ותקן אי רעילות.

כל הבדיקות הללו, יאפשרו לכם לישון בשקט בלילה ולדעת כי הדשא הסינטטי שלכם מיועד להתקנה בתנאי האקלים הקשים של מדינתנו הקטנה.

העצה שלנו: בקשו מהיבואן להציג בפניכם את האישורים הדרושים ישנם מגוון רחב של יצרנים ויבואנים המתהדרים בנוצות זרים.

דשא סינטטי – מחירים ומספרים

מחיר דשא סינטטי ישתנה לפי כל הפרמטרים שרשמנו כאן. זו הסיבה שניתן לרכוש היום דשא סינטטי במחירים של 20 ₪ ודגמים שיגיעו למחיר של 100 ₪ ואף יותר.

העצה שלנו: תמיד פנו ליבואנים המובילים בשוק וחסכו את דמי התיווך. רכישה ישירה תחסוך לכם כסף רב ותאפשר לכם להבין טוב יותר מה המקור של המוצר שלכם ומי החברה שעומדת מאחוריו.

 

תגובות

מומלצים