איך מבצעים בימינו ניהול נכסים על הצד הטוב ביותר?

בעידן שבו אנחנו חיים אפשר לראות עוד ועוד גורדי שחקים שנבנים בכל פינה בישראל. יש לכך סיבות רבות, כמו הצפיפות והעובדה שכך, מהבניינים הגבוהים, אפשר ליהנות גם מנוף יפה.

30.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך מבצעים בימינו ניהול נכסים על הצד הטוב ביותר?

 

עם זאת, הבניינים האלה מביאים איתם גם אתגר לא פשוט מבחינת התחזוקה והניהול, כי לא מדובר על אותם בניינים ישנים עם שלוש קומות בלבד. כאן כבר מדובר על מבנים שיכולות להיות בהם גם עשרות קומות, ולכן ברור מדוע תמיד נשאלת השאלה: איך מנהלים נכס כזה? לכן, אם גם אתם עוברים לגור היום בבניין מאוד גדול ורוצים להבין איך נכון יהיה לנהל אותו עם כל השכנים, כדאי שתדעו: היום ניהול של נכסים זה לא משהו שוועד הבית צריך לעשות לבד. יש מגוון רחב של חברות ניהול נכסים שיכולות להציע שירותים שונים ומגוונים בתחום הזה, כך ששווה לפנות אל חברה מקצועית וטובה.

 

איך לבחור חברת ניהול נכסים?

 

אם אתם מחפשים חברה לניהול של נכסים כדי שתוכלו לחתום איתה על חוזה ולקבל את שירותיה, טוב תעשו אם תעצרו תחילה ותבדקו את האפשרויות השונות. כך תגלו שלא רק שיש הרבה חברות ניהול נכסים, אלא יש גם שירותים שונים ומגוונים שכל חברה יכולה להציע לכם. לכן הדבר החשוב ביותר הוא להבין מה בעצם מציעה לכם החברה ומה כולל השירות שלה. לדוגמה, האם זו חברה לניהול של נכסים שתוכל לקחת על עצמה רק את תחזוקת המעליות בבניין? או שזו חברת ניהול נכסים שיכולה גם להציע שירותי גינון, אחזקה כללית ועוד? האם, לדוגמה, במסגרת השירות שתוכלו לקבל, יינתנו לכם גם שירותי אבטחה? כולנו ידועים שכאשר מדברים על חברת אחזקה הרעיון הוא להפקיד בידי עובדי החברה את תחזוקת הבניין כולו, על כל המשתמע מכך. לכן חשוב מאוד לברר את כל הפרטים האלה לעומק, כי זה מה שיגדיל את הסיכוי שלכם לצאת יותר מרוצים.

 

כמה זה יעלה לכל שכן בחודש?

 

אי אפשר לדבר על הזמנת שירותי אחזקה וניהול של מבנים ולא להזכיר גם את העלויות. אומנם זה נכון שאתם עומדים להתחלק בעלויות עם כל השכנים בבניין, והם רבים, אך חשוב לברר מראש כמה זה יעלה לכל אחד. יש שכנים שלא מוכנים להשקיע בנושא הזה ומצפים לקבל את הצעת המחיר הכי טוב ונמוכה שיש ובתמורה לקבל שירות מושלם. מצד שני, צריך גם להיות ריאליים ולהבין שלא פעם יש קשר בין המחיר ובין איכות השירות. לכן חשוב לעשות כמה בירורים בנושא ואף רצוי לפנות אל מספר חברות של אחזקת מבנים וניהול נכסים. כך תוכלו להבין על איזה עלויות מדובר בדרך כלל, מה כולל המחיר ואיפה מחכה לכם השירות הכי טוב שיש, אז למה לדחות את הדברים

 

תגובות

מומלצים