אילו בעיות בדיקת דירה לפני קנייה יכולה לגלות?

ככל שהזמן עובר כך המשק הישראלי הולך ומצמצם פערים מחו"ל. כך בעבר לא היו טלפונים בכל בית או לא הייתה מכונית לכל בית. כך גם יותר ויותר אנשים מבינים כי כמו בחו"ל יש לבצע בדיקת דירה לפני קנייה וזאת בכדי לאתר ליקויים בבית שאנו קונים.

02.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אילו בעיות בדיקת דירה לפני קנייה יכולה לגלות?

 

אז אילו בעיות אפשר לאתר בבדק בית לפני הקנייה? ראשית יש בעיות מבניות כמו קיר שלא בנוי כמו שצריך, תקרה עקומה, רצפה שבורה ועוד. עוד סט של בעיות זה בעיות רטיבות שצצות בדירה כמו גג דולף שלא אטום כמו שצריך או ברז מטפטף בתוך הקיר.

מה שבטוח הוא שאסור לזלזל בבעיות הללו ויש לאתרן לפני הכניסה לבית וזאת בכדי להבטיח כי הבעיות תתוקנה בצורה הטובה ביותר ולא נגור בבית מלא בכשלים.

 

האם כדאי לי לתקן את הכשלים שמאתרים בבדק בית?

 

עולה השאלה האם לאחר שאנו מבצעים בדיקת דירה לפני קנייה ואנו מאתרים את הבעיה האם כדאי לי להשקיע כסף ולתקן את הבעיה לפני שאנו קונים את הדירה? אם כן הדבר תלוי בבעיה שיש בבית. יש בעיות קטנות שלא מפריעות אך גם שעלות התיקון שלהן נמוכה מאוד.

לעומת זאת יש בעיות גדולות אשר אי אפשר לגור איתן בבית ובבעיות אלו אנו צריכים לטפל או לוותר על קניית הדירה. העצה הטובה ביותר שאפשר לתת היא לפנות אל המהנדס שמבצע את בדק הבית ולהתייעץ אתו מה לעשות עם הבעיות שהוא מאתר וכך לטפל בבעיה בצורה הטובה ביותר שיש.

 

האם יש בעיות רק בדירות יד שנייה ולא בדירות חדשות?

 

יש אנשים רבים אשר אינם מקצוענים בעולם קניית הדירות אשר חושבים כי יש לבצע בדיקת דירה לפני קנייה רק אם אנו קונים דירה יד שנייה. שימו לב, זו טעות חמורה. נכון יש סיכוי גדול שבדירה יד שנייה תהיה בעיה חמורה שתדרוש תיקון או שתמנע מאתנו לקנות את הדירה אך עליכם להבין כי גם בדירה חדשה יש סיכוי שתהיה בעיה אקוטית שתשפיע על השאלה האם לקנות את הדירה או לא.

עליכם להבין כי דירה חדשה אינה חפה מבעיות ויכולות להיות בה פגמים בדיוק כמו דירה יד שנייה ולכן אם אתם קונים דירה חדשה אתם חייבים לבצע בדק בית לפני קניית הדירה.

 

מדוע רטיבות היא בעיה כל כך קריטית?

 

יש הרבה בעיות אשר בדיקת דירה לפני קנייה יכולה לאתר לפני הקנייה אך ללא ספק גילוי רטיבות זה בין הבעיות החמורות ביותר שיש. רטיבות פוגעת בקירות הבית והורסת אותם לחלוטין ולכן חובה לאתר רטיבות לפני קניית הדירה בשלל אמצעים כמו מכשיר אינפרא אדום אשר יאתר את הרטיבות ויבטיח כי לא נגור בדירה שיש בה בעיה קשה אשר תפגע בנו בצורה חמורה.

 

תגובות

מומלצים