אילו דרכים קיימות ליצור הכנסה נוספת מעבודה לא פיזית שנעשית בזמן הפנוי שלכם?

לעבוד קשה ולהזיע זו לא חוכמה. לסחוב על הגב או להפעיל כלי עבודה, גם זו דרך להביא פרנסה, אבל היום אפשר גם אחרת.

25.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אילו דרכים קיימות ליצור הכנסה נוספת מעבודה לא פיזית שנעשית בזמן הפנוי שלכם?

 

 

חלפו הימים שבהם רק מי שהיה מוכן לעבוד קשה, בעבודה פיזית, יכול היה ליהנות מהכנסה נוספת. לא משנה מהי העבודה היומית שלכם, נפלאות העידן הדיגיטלי כוללות את היכולת לייצר הכנסה מבלי לעבוד קשה. נדגיש, שאנו לא מבטיחים לאף אחד רווח בלי שום מאמץ אולם מדובר כאן יותר על מאמץ מסוג אחר. אם אתם רוצים להפוך את הידע שלכם או את היצירתיות שלכם להכנסה נוספת בזמן הפנוי, יש לנו כמה דרכים שבהם תוכלו לעשות זאת וליהנות תוך כדי כך.

 

הפצת קורסים דיגיטליים בתשלום

הדבר החם ביותר כיום לצורך יצירת הכנסה נוספת נקרא הפקת נכסים דיגיטליים מניבים. לא מדובר על נכס שאפשר לגעת או למשש, אבל זה נכס שאפשר לראות וחשוב יותר, אפשר להפוך אותו להכנסה שוטפת. דרך מאוד טובה להמחיש זאת היא לחשוב על העברת ידע. אם יש לכם ידע כלשהו, נניח שאתם יודעים להכין עוגות ברמת קונדיטוריה או שאתם יודעים לנגן על גיטרה או פסנתר או שיש לכם ידע בתחום ההשקעות. את מה שפעם יכולתם ללמד בשיעורים פרטיים, במסגרת בית ספר כזה או אחר או בסדנאות, אפשר להפוך לקורס. כל אחד יכול לצלם סדרה של הרצאות ברמות קושי שהולכות ועולות. חשוב לבנות קורס ממשי, שיניב שביעות רצון גבוהה ומוכנות לשלם בעדו. קורסים דיגיטליים אפשר למכור שוב ושוב, לקהל יעד שצמא לידע.

 

הקמת ערוץ תוכן איכותי

אם אין לכם רצון או יכולת לבנות קורס מקצוע מהתחלה ועד הסוף, עדיין אפשר לייצר תכנים מקוונים ששווים כסף. בפלטפורמות מובילות ניתן להקים ערוצי תוכן שאנשים ייגשו אליהם כדי ליהנות, להתעדכן, לחייך או  פשוט להתרשם. ערוצי תוכן רווחיים קיימים באתרים, בבלוגים, בפייסבוק, באינסטגרם ובעוד פלטפורמות צעירות יותר, כגון טיק טוק ועוד. זה לא דבר של מה בכך, להכין ערוץ תוכן חי ובועט, ביו טיוב או בכל פלטפורמה אחרת, אבל אם תצליחו, פוטנציאל ההכנסות שלכם יכול להיות עצום. ערוצי תוכן אפשר להקים בכל נושא שבעולם – ספורט, גיימינג, אנימה, לייף סטייל, אופנה, כושר ועוד ועוד. בערוצים ניתן לשלב פרסומות ועוד דרכים להפקת הכנסות, כגון שיווק שותפים.

 

הכנסות מספונסרים מקוונים

ערוצי תוכן חזקים יכולים להניב הכנסות לא רק מפרסומות, קליקים או קישורים. ברגע שערוץ תוכן הופך לתופעת רשת ואנשים מכירים אתכם, אתם יכולים להרוויח גם מספונסרים. ספונסרים מוכנים כיום לשלם כסף טוב על מנת שתעזרו להם לקדם את המוצרים או השירותים שלהם. לרוב, הספונסרים יהיו קשורים לעולם התוכן של הערוץ, הבלוג או הסרטונים שלכם. למשל, אם אתם מאמני כושר ומעלים ערוץ בנושא זה, יצרני ביגוד ספורט, משווקי משקולות או ציוד אחר לכושר ישמחו לשתף אתכם פעולה, בתשלום.

 

הפקת הכנסות מיצירתיות מתפרצת

את היצירתיות שלכם אתם יכולים לתרגם להכנסות בעוד אין ספור צורות. לדוגמא, אתם יכולים להיכנס לתחום של עיצוב אתרים. אתם יכולים להציע שירותים של מיתוג מקוון. עיצוב אתרים ומיתוג מקוון יכולים להניב לכם כסף טוב מאוד. אם יכולים לספק שירותים כגון קופירייטינג, הכנת ברכות לאירועים. חשבו על משהו שאתם אוהבים לעשות ושאתם טובים בו. אם אתם כותבים שירים עם חרוזים, מצלמים תמונות מרהיבות, יודעים לצייר או לאפר, תוכלו להציע את השירותים הללו אונליין או אופליין, תלוי בטיב השירות והזמן הפנוי שלכם.

 

 

תגובות

מומלצים