הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע? כך תעשו זאת!

רוצים לחיות ולעבוד באוסטרליה? זה הזמן לדעת הכול על הליכי הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע. איכות החיים באוסטרליה היא מן הגבוהות ביותר בעולם, כאשר כלכלת אוסטרליה נחשבת לאחת מהכלכלות הגדולות והחזקות ביותר בעולם.

05.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע? כך תעשו זאת!

 

איכות החיים הגבוהה, הקהילה היהודית הענפה הפועלת בעיקר בסידני ומלבורן ויופייה הקסום של היבשת על כל אתריה ונופיה, מהווים את הסיבות המרכזיות לכך שיותר ויותר ישראלים מעוניינים להגר לאוסטרליה ולמסד את חייהם ברחבי היבשת. בדומה לכל מדינה אחרת מסביב לעולם, הכניסה לאוסטרליה מתאפשרת באמצעות סוגי ויזות שונים כגון: ויזת תייר, ויזת סטודנט וויזת עסקית, כאשר הויזה המבוקשת ביותר לצרכי הגירה לאוסטרליה היא ויזת תושב מסוג 189 או ויזה על בסיס נותן חסות (ספונסרשיפ) המאפשרת לכם לחיות ולעבוד באוסטרליה.

סוגי ויזות למטרות מגורים ועבודה באוסטרליה

במידה וגם אתם חולמים על מגורים ועבודה באוסטרליה, חשוב שתדעו שעומדות לרשותכם מספר אפשרויות להשגת ויזה לצרכי מגורים ועבודה ביבשת. אפשרויות אלו מסווגות לשלושה סוגי ויזה עיקריים הכוללים:

  • ויזה מסוג 189 – ויזת תושב הנחשבת לויזה המבוקשת ביותק בקרב ישראליים המתעניינים בהליכי הגירה לאוסטרליה.
  • ויזה מסוג 190 – ויזה המאפשרת הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע והיא מותנית בקבלת חסות (ספונסרשיפ) מאחת משש המדינות באוסטרליה או מ-2 הטריטוריות ביבשת.
  • ויזה מסוג 489 – ויזה זמנית המוענקת לעובדים מיומנים המעוניינים לחיות ולעבוד באזורים מסוימים באוסטרליה בהם קיים ביקוש לתחום העיסוק המקצועי הרלוונטי. מסלול ויזה זה משלב אפשרות לתושבות קבע לאחר 4 שנים.

הגירה לאוסטרליה - מהיכן מתחילים?

על מנת לבחון את התאמתכם למטרות הגירה לאוסטרליה באמצעות ויזה תושב, ויזה 190 או ויזה מסוג 489, עומד לרשותכם שירות מקצועי במסגרתו ניתן להגיש בקשות לקבלת ויזה לאוסטרליה המאפשרת מגורים ועבודה. שירות זה מיועד בעיקר לבעלי מקצוע בתחומי עיסוק נדרשים באוסטרליה, כאשר ברשימת המקצועות הנדרשים ברחבי היבשת תוכלו למצוא: מקצועות בתחום הרפואה, לרבות, רופאים, אחים/אחיות, בעלי התמחות בתחום בריאות הנפש וכו, בעלי מקצוע בתחום השירותים הפיננסיים, לרבות, מנהלי חשובות, רואי חשבון, יועצי מס וכדומה, בעלי מקצוע בתחום החשמל, טכנאי שירות, מתקיני מיזוג אוויר, אינסטלטורים, אדריכלים, עורכי דין, עובדי הוראה, עובדים סוציאליים, שפים ורשימת עיסוקים נוספים המאפשרים לכם להגר לאוסטרליה על בסיס מקצוע.

מה כלול בתהליך?

התהליך במסגרתו תבחנו את האפשרות העומדות לרשותכם לצרכי קבלת ויזה למטרות הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע, הינו תהליך במסגרתו נבחנת התאמתכם לצרכי הגירה ליבשת, לרבות, הידע המקצועי העומד לרשותכם בתחום עיסוקכם, הגשת טפסי בקשה לאחד מסוגי הויזות המותאמים עבורכם וכדומה. חשוב לציין שלכל מקצוע במסגרתו מתאפשרת קבלת ויזה לצרכי הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע, קיימת מכסה שנתית של ויזות המונפקות על ידי המדינה (נותני החסות), וזאת בהתאם למאפיינים ודרישות הרישום וההערכה בהם נדרשים מבקשי הבקשה לעמוד. לפיכך, כל מועמד חייב לעמוד ברף הניקוד הנדרש לצרכי קבלת ויזה כזו או אחרת למטרות הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע.

לסיכום, במידה וגם אתם מעוניינים לחיות ולעבוד באוסטרליה במקצוע בו רכשתם מיומנויות מקצועיות, זה הזמן ליצור קשר עם נותני השירות והחברות העוסקות ומתמחות בליווי הליכי הגירה לאוסטרליה על בסיס מקצוע.

אולי יעניין אתכם גם: הגירה לקנדה

מוגש בשיתוף עם קנגרו שירותי הגירה

 

תגובות

מומלצים