הורות משותפת - מה זה ואיך מתחילים?

בשנים האחרונות אנו רואים שינוי במבנה המשפחה, וכיום כבר ברור כי משפחה אינה בהכרח גבר ואישה במערכת יחסים זוגית, שמגדלים יחד ילדים במשק בית משותף.

09.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הורות משותפת - מה זה ואיך מתחילים?

 

המשפחה החדשה יכולה לכלול זוגות חד מיניים, סטרייטים או אפילו חד הוריים. אבל מה קורה כשהחלום להורות גדול, ולא מוצאים את הפרטנר הנכון? אחת השיטות המקובלות ביותר היום היא הורות משותפת.

בייבי בום

הורות משותפת היא כינוי למצב שבו שני אנשים או יותר בוחרים להביא במשותף ילד לעולם, ללא קשר זוגי בהכרח. הורות משותפת יכולה לכלול גבר ואישה פרטיים ההופכים לשותפים להורות, או זוגות חד מיניים המצרפים שותף להורות לצורך הבאת ילד משותף. מפני שהשותפות בין שני ההורים היא מלאה, שיטה זו מתאימה לאנשים שרוצים לשלב הורות עם קריירה, זוגיות ופנאי, תוך כדי גידול ילד משותף.

ההורה המושלם

אז החלטתם שאתם רוצים להיות הורים, עכשיו מגיע החלק הקשה, למצוא בן/בת זוג מתאימים. כמובן שזוהי שאלה מהותית ויש לחשוב עליה בכבדות ראש; אחרי הכל, מדובר באדם איתו אתם הולכים לצאת לדרך משותפת חדשה ומורכבת שתלווה אתכם בכל חייכם המשותפים, וכמובן בחייו של הילד.

גברים ונשים רבים הבוחרים בהורות משותפת מוצאים את השותף להורות דרך אתרי היכרויות המיועדים למטרה זו, דוגמת אתר גו ביביי. האתר כולל פרמטרים הנפוצים בכל אתר היכרויות כמו גיל, איזור מגורים והכנסה. בנוסף לכך, באתר ישנה אפשרות מיוחדת, לבחור את מטרת ההיכרות. כך לדוגמא, משתמשי האתר יכולו לבחור בין הורות משותפת, פונדקאות או תרומת זרע. לאחר שבחרתם את ההיבטים הרצויים, חייבת להיות כמובן גם התאמה אישיותית המתבטאת בכימיה טובה, הסכמות בתפיסות עולם, וכבוד הדדי.

הסכם למען הילד

לאחר שבחרתם את הפרטנר הרצוי והחלטתם להקים ביחד משפחה, תוכלו לחתום על הסכם הורות משותפת באמצעות עורך דין. ההסכם שנחתם בין הצדדים צריך לחשוב על טובת הילד ועל כך צריכה להסתמך כל קבלת ההחלטות. ההסכם מכסה תחום רחב של אספקטים כגון היקף המזונות, נושאי חינוך, בריאות, קביעת הסדרי ראיה, נושא המשמורת ועוד. אלו הם היבטים חשובים במיוחד כאשר ההורים לא מנהלים משק בית משותף וצריכים להתנהל בצורה לוגיסטית ופיננסית בצורה משותפת.

השביל מתחיל כאן

הורות משותפת היא תהליך ארוך ומורכב, שיכול לקחת מספר חודשים. באתר גו ביביי תמצאו משתמשים רבים הבשלים להוליד ילד, דבר המקל עליכם את תהליך מציאת שותף להורות. באתר תוכלו למצוא זוגות רבים שהכירו דרך האתר, הגשימו את החלום ומגדלים היום משפחה אחרת לתפארת. כל מה שנותר לכם לעשות זה להירשם בקצרה, ולהתחיל את המסע לעבר ההורות.

 

תגובות

מומלצים