החשיבות של גיר איכותי ברכב תעשייתי

מרבית כלי הרכב הסטנדרטיים שנוסעים בכבישי הארץ הם עם גיר אוטומטי וזה לרוב בגלל הנוחות שבשימוש בסוג כזה של גירים. ישנה חשיבות רבה לנושא תחזוקת הגיר בכל סוגי כלי הרכב ובמיוחד כשמדובר ברכבים המשמשים לתעשייה, כגון טרקטורים ורכבים אחרים המצויים בשטח.

01.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
החשיבות של גיר איכותי ברכב תעשייתי

 

רכישת המוצר דרך חברה מורשית ושימת דגש על האיכות שלו, תאפשר שימוש מיטבי ברכב לאורך זמן והפעלה שלו במלוא הכוח והאפקטיביות בזמן אמת.

מה זה גיר ברכב ומאילו חלקים הוא מורכב?

היתרון של גיר אוטומטי על פני ידני הוא בנוחות הנהיגה ולכן רבים מבין הנהגים בישראל, מעדיפים סוג כזה עבור הרכבים הפרטיים שלהם. היתרון העיקרי הוא שניתן להתרכז הרבה יותר בנהיגה עצמה, הרגל הימנית היא היחידה ש"עובדת" במהלך הנסיעה ואין צורך בשימוש בקלאץ'.  האוטומטיות של הגיר מקלה במיוחד על נסיעה שהיא איטית ונהיגה בפקקי תנועה, כאשר בכל כמה רגעים הנהג נדרש לעצור ואז שוב לנסוע וחוזר חלילה.

ברכבים תעשייתיים כמו מלגזות וטרקטורים למיניהם, מדובר בעניין שונה מכיוון שנדירים המקרים שתראו את כלי הרכב הללו בכבישי ישראל. גיר אוטומטי, אם כן, פחות נדרש עבור רכבים מסוג זה ולפעמים אפילו להפך – רכבים המשמשים לתעשייה ופועלים בשטח, צריכים עוצמה חזקה ויכולת של הנהג להשפיע על הפעלת מהירות המנוע בהתאם לצורך ובשליטה עצמית מיטבית.

הגיר בנוי ממגוון חלקים כמו משאבה, דיפרנציאל, דיסקיות ועוד – כאשר לכל אחד מהם השפעה על ההפעלה ומכאן שחשיבות התקינות של כולם היא מרבית, בכדי שהרכב יוכל לפעול כמו שצריך. ניתן לרכוש חלקי גיר מיד שניה והם קיימים בשוק, אבל הם כלל אינם מומלצים כיוון שלא ניתן לקבל עליהם אחריות. ישנה עדיפות גדולה לרכישת גיר מקורי ואיכותי ובמיוחד לשים את הדגש על המקור ממנו מתבצעת הרכישה.

למה חשוב לרכוש גירים אך ורק מתוצרת איכותית?

גיר אחראי על העברת הכוח בתוך המנוע ומכאן שיש לו את ההשפעה החשובה ביותר על תקינות הרכב. כמובן שישנם עוד חלקים אחרים שיש להם השפעה רבה, אך כאשר הגיר איננו תקין או שהוא מתבלה מהר, ישנה סכנה אמיתית לתקינות כלי הרכב ובמקרים חמורים – אף סכנה לחיי אדם. מעבר לכך, רכבי תעשייה כמו טרקטורים ומלגזות משמשים לבנייה ולפרויקטים בשטח, לכן שטף העבודה הינו חשוב עד מאוד. כאשר רכב שכזה איננו מניע, זה אומר בסופו של דבר שיהיה עיכוב בעבודה והפרויקט לא יהיה מוכן בזמן.

כדאי לבחור חברה המציעה שירותי מכירה של גירים מתוצרת איכותית, המהווים פתרון ברמה הגבוהה ביותר עבור מגוון כלי רכב ומכונות המשמשות בתעשייה. בין אם מדובר בגנרטור, כלי רכב המיועדים לעבודות עפר, משאבות חזקות או מכונות תעשייתיות של מפעלים גדולים, רכישת גיר שהיצרן שלו ידוע ויש לו "חותמת איכות" מהווה החלטה חשובה שיכולה להשפיע לטובה על כל התנהלות העבודה.

 

תגובות

מומלצים