הסרת פיגמנטציה בלייזר הדרך החדשנית לטיפול בכתמי פיגמנטציה

פיגמנטציה היא מצב שבו קיים בגוף ייצור מוגבר או מופחת של מלנין, שהוא החומר שאחראי על הצבע בעור שלנו. עודף או חוסר במלנין גורם לכתמים ושינויים בצבע העור.

15.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הסרת פיגמנטציה בלייזר הדרך החדשנית לטיפול בכתמי פיגמנטציה

 

המון אנשים מתמודדים עם פיגמנטציה ולעתים אף הפיגמנטציה מוסיפה לנראות הגיל שלהם, או מכסה אזורים בעייתיים בגוף, כמו פיגמנטציה בשפם אצל נשים, או פיגמנטציה בבית השחי. כיום קיים טיפול חדשני שמאפשר לבצע הסרה של הכתמים הללו תוך כמה מפגשים ולהיפטר מהם סופסוף.
 

סוגי פיגמנטציה

כמו שידוע פיגמנטציה לא מתבטאת רק בכתמים כהים על הגוף ויש גם סוגים של פיגמטציה שגורמת להופעת כתמים בהירים.

  • דפיגמנטציה והיפופיגמנטציה -
    שני סוגים של פיגמנטציה שנגרמים עקב מחסור במלנין בגוף. מצב זה יוצר הופעת כתמים בהירים על העור כמו שניתן לראות במקרים של לבקנות או ויטיליגו.

     
  • היפרפיגמנטציה -
    זו היא פיגמנטציה שנגרמת עקב ייצור מוגבר של מלנין בגוף והיא גורמת להופעת כתמים כהים. הכתמים הללו יכולים לבוא לביטוי באמצעות כתמי גיל או כתמי שמש, נמשים, פיגמנטציה של היריון, או כתמים שנגרמים עקב זיהום או דלקת בעור כמו למשל לאחר אקנה.

טיפול בפיגמנטציה בלייזר

זה הזמן להפסיק לחפש איך להתמודד עם כתמי פיגמנטציה, מהסיבה שכיום קיים סוג חדש של טיפול להסרתם באמצעות לייזר. הטיפול נחשב יעיל ומהיר ומתבצע בסביבות 15 דקות בלבד לטיפול, כמובן שהזמן משתנה בהתאם לגודל האזור של המטופל. חשוב לדעת שהטיפול בלייזר מתבצע רק עבור פיגמנטציה מסוג היפרפיגמנטציה, מה שאומר שניתן לבצע הסרה של כתמים כהים בלבד וסוגי פיגמנטציה אחרים כמו היפופיגמנטציה או דפיגמנטציה שנגרמים בעקבות לבקנות או ויטיליגו לא ניתנים לטיפול בשיטה הזאת.
 

מהלך הטיפול

לאחר שביצעתם אבחון אצל רופא עור ונקבע שאתם מתאימים לעבור את הטיפול, תגיעו לחדר הטיפולים ותתבקשו להרכיב משקפי מגן למשך הטיפול, הלייזר יכוון רק אל האזור המטופל וכל שאר הגוף יהיה מכוסה בבגד מיוחד לטיפול. במהלך הטיפול הלייזר יפרק את הפיגמנט שבכתם מבלי לפגוע ברקמות שמסביב לאזור. לאחר הטיפול הפיגמנט עצמו יתאדה או יתקלף עם הזמן ויצא מהגוף בדרך פיזיולוגית טבעית שעוברת דרך מערכת כלי הלימפה. כאשר הגלד יחלים, תצמח שכבת עור חדשה באזור ללא כתמים.
 

לאחר הטיפול

לאחר הטיפול יתכנן ותחושו ברגישות קלה באזור, באדמומיות, נפיחות ואף בשלפוחיות, כל אלה יחלפו תוך כמה ימים מרגע הטיפול. במידה ואתם חשים בכאב תוכלו ליטול משככי כאבים ולהניח על האזור קומפרסים קרים ממי קרח במרווחים של 30 דקות. תוצאות הטיפול יחלו להופיע לאחר 4-6 שבועות מהסיבה שלמערכת כלי הלימפה לוקח זמן עד שהיא מוציאה את הפיגמנט מהגוף. אתם עלולים להבחין בשינויים בצבע של הפיגמנטציה מייד לאחר הטיפול, זה בסדר היא תעלם עם הזמן, רק חשוב שתמנעו מחשיפה לשמש במשך תקופת הטיפול ומייד לאחריה.
 

תגובות

מומלצים