הפרשת חלה כרעיון לבת מצווה

מחפשים רעיון לבת מצווה? כיצד הופכים חגיגה פשוטה לייחודית ומושלמת? בכדי להפוך כל אירוע לחוויה בלתי נשכחת, כל מה שצרך לעשות זה לקיים אירוע של פעם אחת בחיים, אחרי הכול, בת מצווה זה אירוע שלא חוזר וצריך למקסם את האיכויות שלו עד כמה שניתן.

27.02.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הפרשת חלה כרעיון לבת מצווה

 

אז איך הופכים את האירוע הזה למושלם? איך מתכננים אירוע בת מצווה איכותי? כאמור, אחד האירועים המשמחים ביותר קשורים באירועי בת מצווה, גיל שתים עשרה כשם שיש גיל שלוש עשרה, מביא לא מעט אפשרויות וכן התרגשויות שאי אפשר לפסוח עליהם. הנה הפרידה באופן הרשמי מהילדות וכניסה ישירות אל תקופת הנערות- אבל איך עושים את זה משמח וטוב? בעיקר בזכות מצוות הפרשת חלה.

להיות יצירתי עם הפרשת חלה באירוע בת מצווה

אם בוחרים הפרשת חלה, בוחרים רעיון יצירתי במיוחד,  השוק הפתוח מביא לא מעט רעיונות וביניהם גם רעיונות מתוך היהדות. הנה דוגמא אחת מיני רבות לאירוע של בת מצווה. שלא כמו בטקס עם עלייה לתורה, תמיד אפשר להישאר ולחוות את החוויה בצורה קצת שונה- אם לא ליד הכותל או בבית הכנסת, תמיד אפשר לשלב באירוע שכזה הפרשת חלה. כן, שמעתם נכון, הפרשת חלה לבת מצווה זו בהחלט נקודת מחשבה היכולה להפוך את האירוע שלכם למושלם על כל המשתמע מכך. נכון להיום, המון בנות חוגגות בדיוק כשם שבנים חוגגים, מכיוון שהחגיגה קצת שונה, תמיד אפשר לעשות את זה אחרת ולהקפיץ את האווירה באמצעות רעיונותממוקדים כמו הפרשת חלה.

בת מצווה עם טקס הפרשת חלה

אז בין אותם הרעיונות, הנה אפשרות לשדרג אירוע בת מצווה באמצעות טקס הפרשת חלה הנחשב לא פחות מרגש ורוחני מביקור בבית הכנסת ועלייה לתורה. למעשה, עוד בזמן בית המקדש היו מפרישים חלק מהבצק לכוהנים שעבדו במקדש ומכאן הפך הטקס הזה לקדוש, מעצים ומגשים משאלות. נכון להיום, אין בית מקדש, אבל עד שיהיה אחד כזה, ממשיכות הנשים להפריש חלה בטקסטים מרגשים ביותר- חלק מזה זה גם באמצעות שמחת בת המצווה.

אז אם כבר חשבתם על רעיונות משתנים לבת המצווה ואתם מחפשים להישאר ולשמור על המסורת הקיימת- אולי כדאי לכם לחשוב על הפרשת חלה. הנה הזדמנות להפוך את האירוע הקרב ובא לרוחני ומעצים ביותר עם כל מי שאתן אוהבות ויקר ללבכן.

המאמר באדיבות אתר "שמח לנשים" פורטל אירועי נשים הגדול בארץ.

 

תגובות

מומלצים