הקיץ התחיל וזה הזמן בדיוק לשדרג את הגג

הקיץ כבר פה וזו ההזדמנות האחרונה שלכם לשדרג את הגג - היכנסו וגלו אך בודקים אם צריך לאטום את הגג מחדש ואיך פאנל מבודד קשור לזה. פרטים נוספים מחכים לכם בפנים.

03.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הקיץ התחיל וזה הזמן בדיוק לשדרג את הגג

 

הקיץ התחיל וזה הזמן בדיוק לשדרג את הגג

הטמפרטורות עולות ומבשרות את בואו של הקיץ, זו גם השעה להתחיל ולבדוק את הגג שלכם שכן לאקלים ולשמש ישנה השפעה ישירה על מבנה הגג ותצורתו הכללית של הבית. הסיבה לכך היא שמרבית חומרי הגלם בהם משתמשים בבניה נוטים לספוח את החום אליהם וחלקם מתרחבים כתוצאה מכך והחלק האחר פשוט מתבלה במהירות גבוהה יותר – הימים בהם אנו נמצאים כיום הם זמן מושלם להתחיל ולעבוד על שדרוג הגג.

איך תדעו שזה הזמן לשדרג את הגג?

הדרך הפשוטה ביותר לבדוק את חוזקת הגג היא לבחון את הפינות ואת האזורים שנוטים לבלאי במהירות גבוהה יותר. התחילו בלחפש סימנים לרטיבות על הגג, הסימנים יכולים להתבטא בכתמים, עובש או סדקים. חשוב לבחון את הפינות ואת האזורים שבקרבת צינורות המים והניקוז שהם מועדים לבעיות. זכרו כי בדיקה תקופתית לא רק תמנע מכם להגיע למצב שבו הגג כבר קורס אלא היא גם תסייע לכם לחסוך המון כסף בכך שתאבחנו את הבעיה בשלביה הראשונים כאשר הפתרון עדיין קל ומהיר ליישום.

חשוב מאוד שתבצעו כמה בדיקות במועדים שונים, גם המחוץ לבית על הגג עצמו וגם בפנים הבית. לפעמים הבעיה יכולה להיות פשוטה ולהסתכם בהחלפה של פאנל מבודד ולפעמים, בעיקר אם לא תבדקו כראוי ובזמן, כבר תאלצו לקרוא לאיש מקצוע שיצטרך לפתור את הבעיה.

מה בדיוק צריך לבדוק בגג?

בואו ונתחיל מבתים פרטיים אשר לרוב בנויים עם גגות רעפים, את הבדיקה בעבור גג רעפים עושים בצורה מאוד פשוטה. פשוט קחו צינור מים והשקו את גג הבית בכמות גדולה ונדיבה של מים, הקפידו להשקות את כל חלקי הגג ואז היכנסו פנימה וחפשו האם יש דליפות או חלחולי מים שנכנסים פנימה (כמובן שצריך לסגור את החלונות של הבית לפני). את הבדיקה הזו בצעו כמה ימים ברצף ולאחר שתדעו היכן הבעיה תוכלו לאטום אותה.

בבניינים או בבתים עם גגות בטון שיטת הבדיקה היא אחרת לגמרי. התחילו בלעלות על גג המבנה ובדקו האם יש דודי שמש או כל דבר אחר שעלול לנזול או להסתיר בעיות שמסתתרות בגג, על פי רוב הבעיות נוטות להסתתר מתחת לצלחות לווין או כאשר מניחים חפצים כבדים על הגג (למשל ספות). וודאו כי זיפות הגג נעשה כהלכה וכי הוא נשאר במצב מיטבי לאורך זמן שכן הוא נועד להקל על עומס החום הנכנס פנימה ולא רק מונע ממים לחלחל, אל תשכחו לבדוק גם את המרזבים שעלולים להיסתם ולייצר בעיות רבות.

בכל מצב ובו החלטתם לבצע את עבודות האיטום לבדכם, לא משנה באם אתם משתמשים בפאנלים מבודדים או בחומר אקרילי משולב עם מלט. הדבר החשוב ביותר שאתם מוכרחים להקפיד עליו הוא הבטיחות שלכם ושל הסובבים אתכם! חשוב לוודא כי אם אתם עובדים בגובה אתם יודעים את תקנות העבודה בגובה ולהקפיד על שימוש בחומרים ידידותיים לאדם ולא בחומרים עם רעלים שידרשו מכם להתפנות מהבית לכמה ימים.

 

תגובות

מומלצים