חלקי חילוף לרכבי שטח המדריך המלא

רכבי שטח הם למעשה הגדרה כללית למספר קטגוריות רכב שונות המיועדות לצרכי נהיגה בשטח, וביניהן: רכבי כביש שטח הידועים גם בכינוי רכבי שטח פנאי, רכבי שטח עם הילוך כוח, רכבי כביש שטח קומפקטיים ורכבי כביש שטח בגודל מלא.

30.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חלקי חילוף לרכבי שטח המדריך המלא

 

בדומה לכל קטגוריית רכב אחרת, גם רכבי שטח נדרשים לחלקי חילוף מעת לעת, כאשר חלקי חילוף לרכבי שטח הם הגדרה רחבה לכל סוגי החלפים המותאמים לכל סוגי רכבי השטח הקיימים, לרבות, חלקים לטרקטורונים.

חלקי חילוף לרכבי שטח

כאשר מדברים על חלקי חילוף לרכבי שטח, מדברים על חלפים המותאמים לכל מערכות הרכב, לרבות, מערכות המנוע, ההיגוי, הבלמים, החשמל, צמיגי שטח ועוד. כמו כן, חלקי חילוף לרכבי שטח כוללים חלפים וחלקים המיועדים לצרכי פלסטיקה של רכבי שטח וחלקי חילוף למערכות האבזור השונות המוטמעות ברכבי שטח לצרכי שיפור ביצועיו בשטח.

מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים חלקי חילוף לרכבי שטח?

רכישתם של חלקי חילוף לרכבי שטח, שיפורים לרכב שטח או חלקים לטרקטורונים וכלי תחבורה נוספים המיועדים לשטח, לרבות, רכישה של חלקי חילוף אופנועים לשטח, הינה פעולה המחייבת אתכם לבדוק את זהות המקום ממנו אתם מתכוונים לבצע את הרכישה, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם חלקי חילוף ממקור אמין ומוסמך למכירת חלקי חילוף. בדומה לכל קטגוריית רכב אחרת, גם בקטגוריית רכבי השטח, תחום החלפים (חלקי חילוף) כולל בתוכו שני סוגי שירות עיקריים:

  1. חלפים מקוריים של היצרן - חלפים אלו הם למעשה חלקי חילוף מקוריים אשר יוצרו על ידי יצרן הרכב. חלפים אלו הם למעשה חלקי חילוף חדשים המיובאים על ידי המוסכים המורשים המטפלים בדגמי רכבי השטח של יצרן רכבים כזה או חר.
  2. חלפים משומשים (חלקי חילוף מפירוק) - חלקי חילוף אלו פורקו מרכבי שטח אשר יצאו מכלל שימוש עקב תאונה והם משווקים על ידי מגרשי חלפים העוסקים ומתמחים במכירת חלקי חילוף מקוריים ומשומשים כאחד.

כאשר אתם ניגשים לרכוש חלקי חילוף משומשים, חשוב לוודא שאתם רוכשים את החלק המותאם ביותר לסוג ודגם רכב השטח העומד לרשותכם, וברוב המקרים, מומלץ לעשות זאת באמצעות המוסכניק העתיד לבצע עבורכם את העבודה לצרכי החלפת החלק אותו אתם מתכוונים לרכוש. כמו כן, מומלץ לבצע סקר שוק בכל הנוגע לעלויות החלק הספציפי אותו אתם מעוניינים לרכוש, כאשר טווח המחירים של חלקי החילוף לרכבי שטח משתנה מספק לספק העוסק ומתמחה במכירת חלקי חילוף לרכבים. בחלק מהמקומות העוסקים במכירת חלקי חילוף מקוריים ומשומשים, מוענקת לכם גם תעודת אחריות בגין החלק אותו רכשתם, וזאת בהתאם למדיניות המקום, ולכן, אנו ממליצים לכם לבדוק את הנושא טרם ביצוע הרכישה.

רכישת חלקי חילוף באינטרנט - האם זה מומלץ?

כיום, עומדת לרשותכם האפשרות לרכוש חלקי חילוף באופן מקוון מאתרי מכירות העוסקים ומתמחים במכירת חלקי חילוף לכל סוגי הרכבים, לרבות, רכבי שטח. ברוב המקרים, רכישה מקוונת של חלקי חילוף, תאפשר לכם ליהנות מחיסכון ישיר בעלויות הרכישה, אך בדומה לרכישת חלקי חילוף ממקומות פיזיים העוסקים בנושא, גם כאן מומלץ לבדוק את התאמתו של החלק הנדרש לכם לסוג ודגם הרכב העומד לרשותכם. באתרי המכירות המקוונים למכירת חלקי חילוף לרכבי שטח ואופנועי שטח, תוכלו למצוא קטלוגי מוצרים המאפשרים לכם לקבל את כל המידע הנחוץ לכם אודות החלק אותו אתם מעוניינים לרכוש.

לסיכום, רכישת חלקי חילוף לרכבי שטח, מחייבת אתכם לבצע סקר מחירים השוואתי ולהסתייע בשירותיו של איש מקצוע (מוסכניק) אשר יסייע לכם לבחור במקום הנכון לרכישת החלק הנדרש לכם.

אולי יעניין אתכם גם: חלקי חילוף לאופנועי

 

תגובות

מומלצים