טיול כביש הצפון חוויה אחרת

חבורת רוכבי האופנועים נהנים לצאת יחד לטיולים, פעם הם נוסעים דרומה, פעם מזרחה והרבה פעמים צפונה. הנופים המשכרים בצפון מדרבנים אותם לצאת שוב ושוב למסלולים שונים ובעיקר לאורכו של כביש הצפון, לאור המקומות הרבים שכדאי לבקר בהם שממוקמים בסמוך אליו.

18.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טיול כביש הצפון חוויה אחרת

pixabay

 

טיול אופנועים בצפון

כל אחד מחברי הקבוצה מגיע ממקום אחר בארץ והם מתאמים את נקודת המפגש שממנה הם ירכבו לאורך כביש הצפון . כולם חובשים קסדות ופותחים בנסיעה ליעד הראשון שהוא צוק מנרה השוכן בסמוך לקיבוץ מנרה.

בנקודה זו הם עולים על הרכבל שהוא הארוך ביותר בישראל ונהנים לעלות לאט לאט על הצוק הגבוה וליהנות מהנופים היפהפיים של רכס נפתלי והעיר קריית שמונה וסביבותיה. צוק מנרה מאפשר לרוכבים לבצע כמה וכמה אטרקציות כמו עלייה על הצוק כקיר טיפוס, סנפלינג, טרמפולינת בנג'י, אומגה או טיול טבע במרומי הצוק. זוהי חוויה נפלאה שבה כל אחד מהרוכבים בוחר את הפעילות המתאימה לו ובסיומה יורדים ברכבל כלפי מטה.

בוחרים מסעדה בצפון

בשנים האחרונות קמו מסעדות כביש הצפון בנקודות שונות, כך שיש כמה אפשרויות בחירה. בנקודה שהם נמצאים הם יוכלו ליהנות ממסעדות איכותיות מאד בקריית שמונה, ראש פינה ובמקומות נוספים לאורך כביש הצפון. לכל מסעדה יש את הסגנון הקולינרי שלה ובכל אחת מהן, הרוכבים ייהנו מארוחות משובחות ומשביעות.

מטיילים לראש הנקרה

בתום הארוחה, הרוכבים חובשים שוב קסדות לאופנועים והם ממשיכים לנקודה הבאה. כדי ליהנות מהרכיבה ומהנופים הם רוכבים לאורך כביש הצפון עד הקצה השני שלו ומגיעים לנקודה הצפונית השנייה שגובלת עם לבנון, היא ראש הנקרה.

מדובר באחד המקומות היפים ביותר בישראל בו אפשר להגיע עם הרכבל לתוך הנקרות שנוצרו עקב שילוב הסדקים הגיאולוגיים וההשפעה של גלי הים. בנקרות המרהיבות אפשר לטייל לכל אורכן וליהנות מהבזקי המים שמגיעים לשבילים וממראות קסומים של הסלעים בעלי הצורות יוצאות הדופן. בתום הטיול הם חוזרים ברכבל לנקודת הכניסה ולחניון.

מערת קשת

אחד המקומות המדהימים בצפון היא מערת קשת אשר נמצאת ליד קיבוץ אדמית. עם השנים נותרה רק הקשת והיא אטרקציה נפלאה לאוהבי הסנפלינג שעולים עליה כדי ליהנות מהנוף הייחודי של הגליל במלוא הדרו, הר הכרמל ונחל בצת. לאחר מכן הם מאבטחים את עצמם עם הרתמות והחבלים ויורדים מהקשת כלפי מטה לאט לאט ובבטחה עד ההגעה לקרקע.

הרוכבים ממשיכים לרכב כביש הצפון אטרקציות ועוצרים בעיר העתיקה של עכו, שם הם מטיילים בשוק, באולמות האבירים ובסמטאות הציוריות של העיר, בעלת ההיסטוריה רבת השנים.

גם בעכו אפשר למצוא מסעדות כביש הצפון מצוינות והמטיילים נהנים מארוחות אותנטיות מסורתיות שאהובות על כולם.

אחרי יום מעייף מאד, הרוכבים נפרדים זה מזה ומכביש הצפון המקסים ורוכבים חזרה לביתם עד הטיול הקרוב בשבוע הבא.

 

תגובות

מומלצים