כאבי שרירים ברגליים איך מטפלים בהם?

כאבי שרירים ברגליים הנם הפרעה שכיחה. הם יכולים להיות כאב קל ורגעי, והם יכולים להיות סבל ממושך. הרגליים שלנו הם האיבר הראשון הכי פעיל בגוף. הם נושאים את משקל הגוף שלנו כל הזמן. מופעל עליהן לחץ, עומס, שחיקה. זעזועים בזמן תנועה.

17.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כאבי שרירים ברגליים איך מטפלים בהם?

כל אלה עלולים לגרום לנזק מצטבר ולכאבי רגליים.

רגליים כואבות זו תופעה לא נוחה, לא נעימה, מכאיבה ואף מגבילה. הם עלולים להגביל אנשים בתנועה, לגרום להם לאמץ אורח חיים "ישיבני" שגם הוא עלול לגרום לנזק לרגליים, להימנע מעשיית ספורט ועד הימנעות מיציאה הבית.

משום כך חשוב מאוד להבין מה הסיבה שבגללה יש כאבי שרירים ברגליים ומה ניתן לעשות כדי להקל על עצמכם. באמצעות טיפול מתאים ואורח חיים נכון אפשר בהחלט לפתור את הבעיה.

 

איך בנויות הרגליים?

הרגליים שלנו בנויות ממפרקים, עצמות, שרירים, גידים, רצועות, עצבים ועוד. כאשר סובלים  מסוג מסוים של כאבי שרירים ברגליים, יש לאתר את המקור שלהם והוא יכול להיות בכל אחד מהאיברים האלה.

כל רגל בנויה משלושה חלקים: הירך, השוק וכף הרגל. המפרקים אחראיים על חיבור העצמות ולגביהם שכיחים כאבים ודלקות. הקרסול המחבר בין עצם השוק לכף הרגל, מחובר באמצעות רצועות שמטרתן לבלום תנועות חדות, תיאום בין התנועה של כף הרגל והשוק והגנה מפני פריקה. בעיה באחת הרצועות עלולה להוביל לפגיעה בתפקוד של כף הרגל ולכאבים.

השרירים השונים ברגל, הם אלה שמאפשרים לנו ללכת, להסתגל לסוגי משטחים שונים ולשמור על היציבות. השרירים עוטפים את העצמות כדי שיוכלו לעמוד בעומסים ואותם עוטפת שכבת שומן עבה מגינה.

 

מהן הסימפטומים של כאבי שרירים?

אצל כל אדם יתבטאו כאבי רגליים בצורה שונה, במינון ועוצמה שונים וגם בסוג אחר של כאב. יש שיאמרו שזה כמו צריבה, דקירות, שריפה, נימול, התכווצויות שירים ועוד. בסופו של דבר למרות ההגדרות השונות כאבי שרירים ברגליים ולא משנה מאיזה סוג, יגרמו לחולשה, לקושי בתנועה ולהימנעות ממנה. הם עלולים להקרין לגב התחתון, להיות זהים או לא בשתי הרגליים, להופיע אחרי פעילות ספורט או אחרי הליכה אפילו לא מאומצת. להימשך כמה דקות או כמה שעות.

חבלה, פגיעה או תאונה באחת מאיברי הרגל עלולים לגרום למגבלה בתפקוד. זה עלול לקרות בזמן פעילות ספורט, טיול, הליכה ועוד. הקרסול הוא איבר רגיש מאוד שחשוף לפציעות רבות. מי שסובל מנקע בקרסול, עלול למצוא שזה הופך לכרוני בגלל הרגישות הרבה של האיבר הזה.

 

תגובות

מומלצים