כל מה שצריך לדעת כשקונים דירה

קניית דירה היא צעד משמעותי מאד בחיים של כל אדם, כיוון שמדובר במחויבות כספית בסכומים גבוהים יותר ולכן יש לכך השלכות על שנים רבות קדימה.

23.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כל מה שצריך לדעת כשקונים דירה

 

בחירת סביבת המגורים 

הנושא החשוב ביותר הוא בחירת סביבת מגורים שהיא הנכונה ביותר עבור הרוכש. הקו המוביל בדרך כלל הוא רכישת דירה בשכונה מובילה שיש בה איכות חיים, מסגרות חינוכיות טובות כמו גני ילדים, בתי ספר ומתנ"ס. פארקים וגני שעשועים מעולים עבור הילדים וסביבה שגרות בה משפחות ברמה הדומה לזו של רוכשי הדירה וכך יהיה להם נעים לחיות זה לצד זה.

יש משפחות שמעדיפות לרכוש דירה בשכונה שבה גרים ההורים, האחים והנשואים או בני משפחה אחרים, כדי שיוכלו להיעזר בהם בעת הצורך.

בחירת גודלה של הדירה 

בהתאם להרכב המשפחתי וליכולות הכספיות בוחרים את גודלה הרצוי של הדירה. אם מדובר בזוג צעיר בתחילת דרכו אפשר להסתפק בדירת שלושה חדרים ועם השנים לשפר את רמת הדיור. מי שכבר יש לו ילדים, בוחר בקניית דירה גדולה ומרווחת יותר, כדי שיהיה לכל אחד מהילדים חדר משלו. לאור המציאות העכשווית המגמה היא לעבור לדירות גדולות יותר שיש בהן חדר עבודה לאור העובדה שעובדים רבים מבצעים את העבודה היום יומית מביתם ולכן הם זקוקים לפינה שקטה.

בנוסף לכך בעקבות מגפת הקורונה, חל שינוי בתפיסת העולם של משפחות רבות לאור התקופות הארוכות שבהן נמצאים בבית ללא יכולת כמעט לצאת החוצה ולכן הלקוחות מחפשים דירות שיש בהן מרפסות גדולות, דירות גן או פנטהאוזים כמו במבנים המתוכננים בקפידה על ידי אדריכלים מיומנים של פרויקטים בעפולה.

ההתנהלות הכספית לצורך רכישת הדירה 

בעת קניית דירה יש לשלם לקבלן חלק מסוים מהערך שלה באמצעות ההון העצמי. לקוחות רבים חוסכים כספים במשך תקופה ארוכה וכך הם מסוגלים לשלם את מלוא ההון העצמי. לגבי יתרת התשלום הם פונים לבנקים ומבקשים משכנתא.

כיוון שמדובר בנושא סבוך רצוי לבצע הליך זה בעזרתו של יועץ משכנתאות אשר יסייע בבחירת המסלולים הנכונים ביותר לכל רוכש בהתאם ליכולות הכספיות שלו. רוב הישראלים מתחייבים לשלם משכנתא לאורך 20 ואף 30 שנה. כתוצאה מכך לתשלום חודשי זה יש השפעה רבה על הרמה הכללית של ההוצאות שהם משלמים בכל חודש. מדובר בתקופת חיים שמתחילה בדרך כלל כזוג צעיר, מלווה אותם לאורך כל השנים שהילדים גדלים ורמת ההוצאות עולה ומסיימים לשלם את המשכנתא כשהילדים מתגייסים או אפילו מתחתנים. 

זו הסיבה שיש לשקול היטב צעד זה ולקבל הכוונה מקצועית כדי שההחזר החודשי לא יכביד על ההתנהלות הכלכלית.

חברה קבלנית

כאשר רואים כמה פרויקטים, בוחרים את מבנה הדירה, גודלה והמחיר שלה. אך יש לבחון לעומק גם אם מדובר בחברה קבלנית יציבה, אמינה ובעלת מוניטין.

 

תגובות

מומלצים