כל מה שצריך לדעת על בניית בריכה בדירת גן

ישראלים רבים מעוניינים לרכוש ולהתקין בריכת שחייה פרטית בחצר שלהם, במיוחד כיום כאשר מחירי הבריכות ירדו וכמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו לבנות בריכה בגינה הפרטית.

29.04.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כל מה שצריך לדעת על בניית בריכה בדירת גן

 

אם אתם גרים בבית פרטי תוכלו לבחור מגוון דגמים של בריכות שחייה, למשל בריכה מפיברגלס, עילית, מתועשות או בטון, כמו כן תוכלו לקבל אישורים יחסית בקלות לעומת בעלי דירות גן בבנייני מגורים משותפים, כיוון שוועדות התכנון בנייה ברשויות המקומיות חייבות להתייחס לגורמים נוספים כמו מטרד רעש לשכנים בגלל הבריכה.

למעשה, רק בשנת 2009 חל שינוי במדיניות של רשויות התכנון הבנייה בארץ לגבי בניית בריכות בדירות גן. בינואר 2009 אושרה לראשונה הקמת בריכת שחייה פרטית בדירת גן בתל אביב. דיונים רבים התקיימו בנושא זה בוועדת התכנון והבנייה בתל אביב, ולבסוף ועדת הערר פסקה והחליטה כי הרעש העלול לקרות כתוצאה משימוש בבריכה לא יטריד את מנוחת השכנים, כיוון שבניין המגורים ניצב על רחוב סואן ורועש, לכן הרעש הצפוי מהבריכה ייבלע גם כך ברעשי הסביבה.

לאור החלטת ועדת התכנון והבנייה בעיריית תל אביב, שניתן לבנות בריכות פרטיות גם בדירות גן, וזאת מבלי לערוך תוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה, נפתח צוהר עבור כל בעלי דירות הגן בארץ, וכעת אפשר להסתפק בהיתר בנייה בלבד, ואכן ישראלים רבים החלו להגיש בקשה בנושא זה.

אילו בריכות שחייה מתאימות לחצר הפרטית בדירת גן?

בשוק בריכות השחייה בישראל יש 3 סוגי בריכות עיקריים:

  • בריכת שחייה מבטון – בריכה מבטון נחשבת לאיכותית במיוחד, אך היא לרוב היקרה ביותר כיוון שההתקנה מחייבת עבודות עפר, תוכנית של אדריכל מקצועי ומוסמך, בניית תשתיות, יציקת שלד מבטון, עבודות איטום וחיפויי דפנות ורצפת הבריכה ועוד. בניית בריכת שחייה מבטון נחשבת למורכבת ביותר, היא מחייבת היתרי בנייה מוועדת התכנון והבנייה, ותהליך הבנייה ממושך ועשוי לארוך 60-90 יום, לפעמים יותר.
  • בריכה מתועשת – בריכה מתועשת נחשבת למומלצת עבוד דירות גן, היא דומה במראה לבריכת בטון, אך היא נבנית בשיטה אחרת. הבריכה עשויה מפאנלים מיוחדים המשתלבים זה בזה בהתאם לעיצוב ולגודל הרצויים של הבריכה, קל לעצב את הבריכה בהתאם לבקשת הלקוח ומגבלות השטח, וזמן הבנייה יחסית קצר ונמשך כשבועיים. 
  • בריכה עילית – יש מגוון דגמים של בריכות עליות מפיברגלס, בשלל עיצובים מרהיבים ומקוריים. את הבריכה ניתן להתקין בתוך בור ייעודי או להניח על הקרקע.

חשוב לדעת

בריכה לדירת גן מומלץ להזמין רק מחברה מקצועית ומוכרת בענף הבריכות הביתיות. לאור השינויים במדיניות ועדות התכנון והבנייה, קל יותר לקבל היתרי בנייה לבריכה פרטית, גם לדירות גן. אמנם, הוועדה מתחשבת בתלונות שכנים בגין מפגעי רעש, לכן כדאי לדעת כי אם מתקינים את הבריכה על הקרקע לרוב נציגי הוועדה יידחו טענות על מפגע רעש עתידי מצד השכנים, לכן כל מקרה מבדק לגופו, בעוד שבניית בריכה בתוך בור ייעודי מחייבת את בעל דירת הגן לקבל היתרי בנייה ואישורים שונים כיון שהבריכה מוגדרת כמבנה קבע.

 

תגובות

מומלצים