כשהביוב עולה על גדותיו

אנחנו לא חושבים על זה הרבה בחיי היום יום, אבל צינורות הביוב עושים עבורנו את כל העבודה השחורה. לפני 100 או 200 שנה מערכות הביוב לא היו מתקדמות כל כך, הפסולת לא נוקזה כמו שצריך ובני אדם רבים ברחבי העולם סבלו ממחלות ומאלרגיות.

15.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כשהביוב עולה על גדותיו

PIXABAY

 

למרבה המזל, מאז השתנו פני הדברים והיום אנחנו יכולים ליהנות ממערכת ניקוז ואינסטלציה איכותית. אך גם במערכת כזו, איכותית ככל שתהיה, נוצרים לא פעם תקלות שגורמות לנזקי תברואה קשים.

מה מאיים על הצנרת?

אז מה יכול לפגוע בצנרת ולגרום לנו להזמין שירותי ביוב בחדרה? ובכן, לא מעט. לא נעים להגיד, אבל אנחנו אלה שגורמים לצנרת להיסתם. בכל פעם שאנו זורקים תחבושות היגייניות או מגבונים לתוך האסלה, או משתמשים בכיור המטבח ללא מסנן וזורקים לכיור שאריות מזון ושמן, אנו למעשה בודקים את הגבולות של הצנרת שלנו. כך שבכל יום ויום עוברים בתוך הצנרת חומרים אורגניים, שמנים, ניירות או חומרי ניקוי, שוחקים אותה וגורמים לסתימתה. מסיבה זו, שלמותה של מערכת הביוב תלויה בנו לא מעט. אם נימנע מלזרוק חומרים בלתי מתכלים אל תוך האסלה ולא נזרוק שאריות מזון לתוך פתח הניקוז של המטבח, נוכל להקל על הצנרת.

אבל זה עוד לא הכול. לצנרת יש גם אויבים מבחוץ. גוויות של מכרסמים, פירות רקובים שנפלו מהעץ או עלי שלכת – כל אלה אחראיים על סתימות ביוב. אבל האויבים הגדולים ביותר של הצנרת הם שורשי העצים והצמחים. אלה שולחים את שורשיהם לכל עבר בחיפוש אחר מינרלים וכמובן מים, ותוך כדי כך פוגעים בצנרת, חוסמים אותה ועושים בה לא מעט נקבים. ובוא לא נשכח את עייפות החומר. צנרת שהותקנה לפני 10 שנים ויותר לא תהיה חסינה כל כך מפני פגיעות מבית ומבחוץ.

שירותי ביוב – כמה זה עולה

עלותם של שירותי הביוב משתנה בהתאם לסוג העבודה ולמורכבותה. לדוגמה, אם מדובר בשורשים שחוסמים את מערכת הביוב, הרי שיהיה צורך לבצע חיתוך שורשים. עלות עבודה זו נע בסביבות ה-799 שקלים. כמובן, שלפני שקובעים אם צריך לחתוך שורשים, האינסטלטורים מצלמים את קווי הביוב באמצעים משוכללים העומדים לרשותם. עלות צילום כזה יכולה להגיע ל-549 שקלים. קיימים שירותים נוספים כמו שאיבת בורות ביוב. המחיר משתנה בהתאם לגודלו של הבור, והוא מתחיל מכ-499 שקלים.

מתגברים על ההצפות

שירותי אינסטלציה כוללים לא רק שירותי ביוב, אלא גם שאיבת הצפות. ההצפות אופייניות במיוחד למקומות שנמצאים מתחת לאדמה כמו חניונים או מקלטים, והן יכולות להיגרם כתוצאה ממערכת ניקוז ירודה (בשילוב גשם זלעפות שירד במהלך הלילה) או בעקבות פיצוץ צנרת. אך ההצפות יכולות להיות גם נחלתם של בנייני מגורים. כך או כך, אם אתם סובלים מהצפה, הצוות של חברת ביובית נכון להגיע ולסייע לכם, תוך שימוש במשאית מיוחדת שנועדה לשאיבת הצפות. פנו עכשיו כדי להיחלץ ממצב בלתי נעים.

 

תגובות

מומלצים