למה השקעות נדלן בגרמניה מניבות תשואה נאה במיוחד?

שוק הנדלן הוא כבר מזמן לא רק המקום שאנחנו מחפשים בו דירות מגורים, משרדים, חנויות ונכסי דלא ניידי אחרים – אלא גם מקום מצוין להשקעות שמניבות תשואה נאה.

17.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
למה השקעות נדלן בגרמניה מניבות תשואה נאה במיוחד?

במקרים רבים השקעות נדלן מספקות לנו רווחים גבוהים יותר בהשוואה להשקעות בשוק ההון, והן אף עושות זאת ברמת סיכון נמוכה יותר, כך שאין פלא שיותר ויותר ישראלים מחפשים הזדמנויות מוצלחות בשוק זה.

כמו לגבי רכישת דירה או משרד, המפתח העיקרי למציאת השקעה מוצלחת בנדלן הוא לוקיישן. בישראל, כדאי לדעת, קשה למצוא השקעות מוצלחות באמת וזאת מהסיבה הפשוטה שעליות המחירים המשמעותיות לאורך יותר מעשור יצרו רמת מחירים גבוהה מאוד. לעומת זאת השקעה בנדלן בגרמניה מתאפיינות בפוטנציאל גבוה – ובמקרים רבים הן אפילו יותר נוחות למימוש ותחזוקה.

ביקוש נרחב לדירות להשכרה

סיבה אחת שבגללה השקעות נדלן בגרמניה מניבות תשואה גבוהה היא הביקוש הרב לדירות להשכרה במדינה זו. בניגוד לישראל (וגם מדינות נוספות ברחבי העולם) שבהן רוב בני האדם שואפים להגיע לבית משלהם, בגרמניה 80% מהאוכלוסייה חיה בשכירות – וחיה עם העובדה הזו בשלום. למעשה הגרמנים למדו למצות עד תום את יתרונות המודל הזה, ומי שרוכש דירה או בית בגרמניה יכול לנצל זאת לתשואה דו ספרתית מדי שנה.

כלכלה חזקה ויציבה

סיבה שנייה לכדאיות הרבה של השקעה בגרמניה היא חוסנה של המדינה. מאז האיחוד בין מזרח ומערב, כלכלת גרמניה צומחת בקצב מרשים. ברלין מתפתחת באופן משמעותי ורחב היקף במיוחד, אבל ישנן עוד ערים רבות ברחבי המדינה הגדולה – שטחה של גרמניה הוא כ-350,000 ק"מ – ובהתאם ישנן לא מעט הזדמנויות בגרמניה שניתן לדעת ברמה גבוהה של ודאות כי הן מתגמלות מאוד גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

איך לחפש השקעות נדלן בגרמניה?

החיסרון היחסי של השקעות בגרמניה הוא המרחק בינינו לבין ברלין, מינכן, פרנקפורט, שטוטגרט ושאר ערים גרמניות.

יחד עם זאת כדאי לזכור שגם בישראל לא קל למצוא נכסים להשקעה: אם ניקח למשל משקיע שגר באזור המרכז, הוא מוגבל לנכסים בגוש דן. אם ירצה למשל לנצל הזדמנות נדלנית בערד או בכרמיאל – ובהקשר זה כדאי לזכור שבפריפריה התשואות גבוהות יותר מבמרכז – הוא כבר יצטרך להקדיש לא מעט זמן לנסיעות כדי לבחור נכס ולתחזק אותו.

לעומת זאת השקעות נדלן בגרמניה שמבוצעות באמצעות חברה שזוהי מומחיותה ושאתם יכולים לסמוך עליה בלב שקט פוטרת אתכם מהצורך לבלות בדרכים – ההשקעה מתבצעת בשיא הנוחות מהבית, הניהול השוטף של הנכס מופקד אף הוא בידי חברת ניהול מיומנת, ובשורה התחתונה גם אחרי התשלום לחברות הנ"ל התשואה שלכם גבוהה מאוד.

איך לממן השקעה בגרמניה?

סיבה טובה נוספת לבחור באפשרות של השקעות בגרמניה לטובת השקעות נדלן היא האפשרות לקבל מימון משמעותי – עד 90% מימון בנקאי לכל עסקה שכזו. במצב זה אתם יכולים למנף גם סכום צנוע יחסית לטובת תשואה גבוהה ומקסימום נחת.

 

תגובות

1. דני מרדכי לפני 7 חודשים
כתבה מעולה! נד

מומלצים