למה כיסוי לבריכת שחייה הינו מוצר חובה בכל בריכה

כיסויי בריכות מהווים אמצעי חשוב, בעל תועלת בטיחותית ותועלות נוספות. על פי התקנות, חלה החובה על כל בעליה של בריכה פרטית לאבזר אותה עם כיסוי.

02.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למה כיסוי לבריכת שחייה הינו מוצר חובה בכל בריכה

depositphoto.com

 

אך לא רק החובה הזאת לבדה הופכת את הכיסוי לנחוץ וטוב. בעזרת הצוות של חברת וולף, המספקת כיסויים איכותיים לכל סוגי הבריכות, נסביר מדוע הכיסויים נחשבים למוצר חובה, חשוב כל כך, בכל בריכה.

מניעת נפילה לבריכה מלאה או ריקה

נפילה מגובה עלולה להיות לא נעימה אך לפעמים אפילו מסוכנת. כיסויי בריכה בטיחותיים מכסים וסוגרים את פני הבריכה באופן הרמטי. זה לא משנה אם הבריכה מלאה במים או ריקה, הכיסוי מונע כניסה פנימה או נפילה, ביום או בלילה. אם עורכים מסיבה ליד הבריכה, אם מארחים את הנכדים, אם מקיימים אירוע בבית ולא רוצים שמישהו חלילה ייפול לבריכה או יקפוץ פנימה בצורה לא אחראית, פשוט מכסים. בארץ, זמינים אמצעים חשמליים או הידראוליים שהופכים כל כיסוי לפרוס היטב, כמעט בין רגע. לא צריך להתאמץ ולהפעיל גלגלת ידנית, אם לא מעוניינים.

שמירה על הניקיון וצלילות המים

השימוש בבריכה מהנה וכיף לא רגיל לשחות או לשכשך במים הצלולים. באופן טבעי, הרוח עלולה לשאת עימה אבק, עלים נושרים. ציפורים עלולות להטיל לשלשת למים ולפעמים יכנסו פנימה חרקים. הכלור איננו מספק הגנה מושלמת נגד לכלוך. לעומת זאת, כיסויים הרמטיים וטובים – בהחלט כן. אמנם בבריכה אפשר להתקין מסננים ואמצעים לניקוי, אבל תמיד טוב למנוע כמה שיותר כניסת של לכלוך. כאשר משמשים בכיסוי הנכון, מונעים חדירת טינופת לתוך המים. כך מאריכים את חיי הפילטרים ולא צריכים להתאמץ ולנקות בעזרת רשתות ניקוי המחוברות למוטות ארוכים. כשהמים צלולים, הכיף לא רגיל.

הרחקת פעוטות מהמים, כשאין השגחה

פעוטות וילדים סקרנים נמשכים לבריכה כמו דבורים לפרח. קפיצה של פעוט לתוך המים, ללא השגחה, מהווה סכנה. רק בנוכחות הורה ועם אמצעי ציפה כגון מצופי גוף או גלגל ים, אפשר להתיר כניסה של ילד קטן למים. על מנת למנוע אסון, כשהבריכה איננה בשימוש, דואגים לכיסויה. כיסויים שעומדים בתקני בטיחות מובילים מונעים כל מגע בין ילד (או מבוגר) עם המים שלמטה. לא צריכים להתקין גדרות או לחשוש מכך שילד קטן ינסה לטפס מעל הגדר וייפול. הכיסויים עמידים כל כך, שאפילו אם ילד יקפוץ עליהם בכל כוחו, הם יישארו מאובטחים. זוהי הדרך הכי טובה והכי יעילה להרחיק פעוטות שלא יודעים לשחות, מכניסה לבריכה שלא בהשגחת הורה או מבוגר אחר.

חוסכים במים, מונעים אידוי חסר בקרה

שונאים לבזבז מים? אפשר לחסוך הרבה מים לא רק אם נמנעים מהשקיית הגינה בצורה לא מבוקרת. כיסוי בריכה חוסך כמות מים אדירה בכל שנה. כאשר אין למים אפשרות להתאדות, כמעט אף טיפה לא הולכת לאיבוד. לאורך הזמן, חוסכים הרבה מאוד מים והרבה מאוד כסף. למעשה, גם בריחה של כלור וכימיקלים לחיטוי מוקטנת במידה רבה. צריך להשיקע פחות ברכישה של חומרים כאלה וזה משמעותי וטוב לכיס.

חוסכים בחשמל ובהוצאות חימום המים

אם אתם משתמשים באמצעי לחימום המים, תשמחו לדעת שהכיסוי מועיל גם בכך. כאשר מכסים בריכה עם מים מחוממים, אובדן החום מואט. אפשר להפעיל את החימום לעיתים יותר רחוקות ורואים את ההשפעה בחשבון החשמל. למעשה, בעונות המעבר, הכיסוי משמש כמעין קולט של חום השמש. כך, אפילו בימים קרירים, המים עדיין חמים. לחיסכון, אסתטיקה, נוחות ובטיחות, הכיסויים מוכיחים את עצמם, בכל יום מחדש.

 

תגובות

מומלצים