מהם שירותי אחזקת מבנים והאם אתם צריכים אותם?

אחזקת מבנים נמנים עם השירותים שעברו שינוי משמעותי בעשורים האחרונים כתוצאה משינוי בהרגלי הבנייה והצריכה במדינת ישראל.

24.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מהם שירותי אחזקת מבנים והאם אתם צריכים אותם?

תמונה מאתר פיקסביי

 

בעוד שבעבר, רבי קומות הסתכמו במספר מועט של קומות באופן יחסי, כיום מרבית המבנים נבנים לגבהים הרבה יותר משמעותיים ומגדלי מגורים של 20 קומות ויותר, הם כבר עניין שבשגרה.

אם זה לא מספיק, סטנדרט הבנייה שנהוג בימינו הרבה יותר גבוה אם כתוצאה מהאילוצים שנובעים מבניית מגדלים ובניינים גבוהים עם כל כך הרבה דירות, או כתוצאה מהרצון של הדיירים להתגורר במתקנים מפנקים שכוללים שירותי אקסטרה כמו חניונים תת קרקעיים, שירותי שמירה, חדר כושר וכיוצא בזה.

כל השינויים האלה הכניסו את שירותי אחזקות המבנים לעמוק לתודעה של הצרכן הישראלי אך נשאלות השאלות מתי צריך להיעזר בשירותים האלה והאם כדאי לכם לשכור חברה לניהול ואחזקת המבנה שלכם?

למה צריך שירותי אחזקות?

אומרים שבעבר הכל היה פשוט יותר. אנו לא יודעים לגבי הכל אך מה שבטוח הוא שאחזקה וניהול של מרבית המבנים היתה הרבה יותר פשוטה.

כמה פשוטה? מספיק כדי שמרבית הבניינים במדינת ישראל יהיו מתוחזקים על ידי דיירים חרוצים שהתנדבו לוועד הבית.

המטלות של וועדי הבית הישנים הסתכמו בדרך כלל בניקיון חדר המדרגות, טיפוח בסיסי של חצר הבניין, איטום של גג המבנה אחת למספר שנים ולעתים גם הבאת טכנאי למעלית בעת הצורך.

בגדול, לא היה כאן משהו יוצא דופן שמחייב יידע מיוחד ובדרך כלל מספיק היה במישהו עם נכונות, זמן פנוי ורצון לתרום ולעזור להפוך את הבניין לנעים ומתוחזק יותר.

בימינו המצב שונה לחלוטין וכמעט שלא ניתן למצוא בנייני מגורים בגובה של 4 קומות שהיו נהוגים כל כך בעבר, או לפחות לא באזור מרכז הארץ ששם הבנייה הפכה להרבה יותר צפופה וגבוהה.

עליית שטח המגורים באופן קיצוני כל כך, מצריך היום הרבה יותר משאבים, ואם בעבר ניתן היה להיעזר במנקה (או אפילו באחד הדיירים) כדי לנקות את חדר המדרגות פעם בשבוע, כדי לנקות חדר מדרגות של מגדל, לרבות הלובי המפואר, צריך כבר להעסיק חברת ניקיון.

אם מוסיפים לזה את הגינות הגדולות והמטופחות ואת הצורך באחזקה של מערכות מיוחדות שלא היו קיימות בעבר כדוגמת חדר משאבות, חניונים, מעליות מתוחכמות ובמקרים מסויימים אף שירותי שמירה, אחזקה של בריכות שחיה וחדרי כושר, כבר מגיעים להבנה שחייבים יד מקצועית עם הידע הדרוש וכוח האדם שיכול לספק את המענה לצרכים השונים.

עניין נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא הדרישות של הדיירים. כדי לתחזק מגדלי משרדים ומגורים, חייבם חברת אחזקה יש מקרים שבהם הדיירים יעדיפו לשלם לחברה חיצונית, גם במקרים של בנייני מגורים נמוכים ולא מורכבים באופן יחסי, ובלבד שיזכו בחברה מקצועית שזמינה עבורם וששומרת על סטנדרט גבוה של אחזקה וניהול.

איך לבחור חברת ניהול ואחזקה?

אם הגעתם למסקנה שאתם צריכים להיעזר בשירותי ניהול ואחזקת מבנים, חשוב שתבחרו את החברה שתעשה את זה באופן הנכון, מאחר שלבחירה הזאת יכולה להיות משמעות גבוהה על אופי המבנה ומצבו.

אנו ממליצים לבחון מספר חברות אחזקה ולקבל מהן הצעות מחיר בדגש על סוג השירותים שניתנים לכם והתדירות שלהם.

בנוסף, מומלץ להתמקד בשתי נקודות שיכולות לעזור לכם להגיע אל החברה המתאימה ביותר עבורכם.

בחרו חברה מנוסה

לניסיון יש תפקיד מרכזי אך החוכמה היא לבחור בחברה שמנוסה באחזקת מבנים כמו שלכם.

זה לא ממש יעזור אם החברה מנהלת קניונים בזמן שאתם צריכים לתחזק בניין מגורים של 10 קומות.

בחרו חברה מומלצת

הנקודה השנייה שצריך לתת עליה את הדעת היא המלצות של דיירים אחרים שיכולים להעיד שהם שבעי רצון משירותי החברה.

התמקדות בהצעות מחיר מפורטות של חברות אחזקה מנוסות ומומלצות, תעזור לכם למצוא חברה מתאימה המחיר הוגן.

 

תגובות

מומלצים