מה זה כפל ביטוח בריאות? כשיש לכם פעמיים את אותה הטבת כיסוי

האם יש דבר כזה יותר מדי ביטוח? זה אולי נשמע כמו שאלה קלה. אם חברת ביטוח מוכנה להציע לכם כיסוי, איך תוכלו לסרב? ובכן, ישראלים רבים עשויים לקבל כיסוי לאותן הטבות במסגרת יותר מפוליסת ביטוח אחת. מצב זה נקרא כיסוי כפול או ביטוח כפול.

30.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מה זה כפל ביטוח בריאות? כשיש לכם פעמיים את אותה הטבת כיסוי

 

בדרך כלל טוב שיהיה ביטוח כפול, אבל אם אתם משלמים פרמיות על שתי התוכניות, אתם עשויים לשלם יותר מכפי שתקבלו בחזרה. אבל לפני שתבטלו את הסכמתכם, חשוב להבין באילו יתרונות אתם משתמשים, ולהבין א הסיכונים של השארת פוליסה לפני שמבטלים אותה, כי להחזיר, למשל, כפל ביטוח בריאות, עשוי להיות תהליך מורכב יותר מכפי שאתם חושבים.

קודם חשוב להבין היטב מה זה כפל ביטוח בריאות?

ישראלים רבים הרחיבו את ביטוח הבריאות שלהם, ורוב הפוליסות מכסות את המבוטח, את בן או בת הזוג שלו ואת בני המשפחה התלויים בו.

לכן, אם רכשתם ביטוח שב"ן, שהוא ביטוח בריאות מורחב שמוצע על ידי קופות החולים להוספת כיסויים מעבר לכיסויים המוצעים במסגרת חוק ביטוח בריאות, ובנוסף יש לכם פוליסת ביטוח בריאות פרטי שרכשת דרך אחת מחברות הביטוח, יתכן שתקבלו הטבות דומות בשתי הפוליסות.

האם יש יתרונות לכיסוי ביטוח כפול?

בהתאם לתיאום ההטבות בפוליסת ביטוח בריאות, חברת הביטוח יכולה לכסות את מה שאינו מכוסה במסגרת ביטוח שב"ן. לעתים קרובות, ההטבות מכוסות רק עד אחוז מסוים ועד לסכום מקסימלי בשנה.

עם כפל ביטוח בריאות, אתם יכולים בסופו של דבר להשיב מאה אחוזים מעלויות ההשתתפות העצמית שלכם. אם אתם תלויים רק בביטוח בריאות אחד, אתם עלולים להיפגע.

האם כדאי לבטל כפל ביטוח בריאות?

גם אם המתמטיקה אומרת שמצב של כפל ביטוח בריאות אינו שווה את העלויות, ביטול פוליסה אחת יכול להיות מסוכן, כי יתכן שתתקשו להצטרף שוב לביטוח בריאות פרטי. במקרה של מחלה קשה, יתכן שתרצו שתהיה לכם גישה לשתי הפוליסות. אם ביטלתם כבר פוליסה אחת, יתכן שתצטרכו לעבור בדיקה רפואית לפני שתקבל את הכיסוי שלכם בחזרה.

לכן לפני שמוותרים על פוליסה, חשוב לבדוק ולהבין אילו כיסויים מוצעים במסגרת כפל ביטוח בריאות כדי לוודא שאתם מקבלים יתרונות מקסימליים משתי הפוליסות.

איך עובד כפל ביטוח בריאות?

חשוב להבין שאם יש לכם שתי פוליסות ביטוחי בריאות בשתי חברות ביטוח נפרדות או באותה חברת ביטוח, לא תקבלו החזר כפול עבור ביקור רופא או רכישת שתי תרופות. במצב בו יש לכם כפל ביטוח בריאות, ושני הביטוחים הם פרטיים, הסכום הכולל שהפוליסות משלמות לעולם לא יעלה על מאה אחוזים מהעלות.

לכן חשוב להבין היטב את ההבדל בין הרחבת ביטוח בריאות ממלכתי באמצעות ביטוח שב"ן לבין רכישת שני ביטוחי בריאות פרטיים.

 

תגובות

מומלצים