עסקים מתקדמים לדיגיטל גם בתקשורת מול משרד רואי החשבון

בעולם שלנו, כמעט לכל עסק יש קשר לעולם הדיגיטלי. מהקמת אתר, ניהול ברשת החברתית ועד להפקת חשבוניות שנשלחות בלחיצת כפתור לתיבת המייל. את כל הפעולות הללו מבצעים עסקים כדבר שהוא מובן מאיליו.

10.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עסקים מתקדמים לדיגיטל גם בתקשורת מול משרד רואי החשבון

תמונת יח"צ

 

עכשיו, כשברור שכמעט כל פעולה יכולה להתבצע דרך המכשיר הנייד, אין כל סיבה שהדיווח למשרד הנהלת החשבונות לא יתבצע גם הוא בלחיצת כפתור.

במשרד רואי החשבון רוזנבלט הבינו כי עסקים רבים מוצאים את פעולת איסוף החשבוניות והקבלות והעברה פעם בחודש או חודשיים למשרד כמכבידה. פעולה זו גורמת לא פעם לאובדן מידע ומכאן להפסד בשל דיווח לרשויות על פחות הוצאות מכפי שנעשו בפועל. העברת כל החומר אחת לתקופה גורמת לכך שלא כל העסקים יודעים מה מצבם עד לאחר ה-15 לחודש. הדרך להתגבר על האתגר שעומד בפני העסקים היה פיתוח אפליקציה שתאפשר לבצע את כל הדיווחים אונליין.

על המהפכה הדיגיטלית בשירותי הנהלת החשבונות

כל עסק מחויב לדווח לרשויות המס על ההכנסות וההוצאות בצורה מסודרת. גם היום אפשר למצוא עסקים אשר מנפיקים חשבוניות וקבלות פיזיות מנייר, אך בקרב נותני השירות אפשר לראות שימוש נרחב בחשבוניות דיגיטליות אשר נשלחות למייל. בעוד שחשבוניות דיגיטליות משמשות את העסקים כבר שנים, אפליקציית הדיווח על ההכנסות היא פתרון חדשני.

האפליקציה החכמה נוחה לשימוש ולא דורשת זמן הסתגלות. כל שנדרש מהעסק הוא לצלם את הקבלה או החשבונית ברגע שהיא נמסרה ולשלוח אותה ישירות אל רואה החשבון בקליק. המידע נכנס מיד לתיק האישי של העסק וזמין לצפייה בכל רגע נתון. מעבר ליכולת לדווח על ההוצאות, האפליקציה מאפשרת להפיק חשבוניות, דרישות תשלום ואפילו לבצע סליקת אשראי. גם בעלי עסקים לא מסודרים ימצאו שהתיק שלהם יכול להתנהל בצורה פשוטה.

לראות את מצב ההוצאות וההכנסות בכל יום וכל שעה

דיווח ישיר על ההכנסות, ההוצאות וקבלת כספים תוך שימוש באפליקציה אחת בלבד, מאפשרים לעסק לראות את המצב הכלכלי שלו בכל רגע נתון. כל המידע זמין בכל יום ובכל שעה ואין צורך לחכות לאחרי ה-15 לחודש כדי לדעת מהם הרווחים שידווחו למע"מ. זמינות הידע מאפשרת לעסק לקבל החלטות חכמות בנוגע להתנהלות בכל יום במהלך החודש.

ניצול חכם של הטכנולוגיה מוביל לתהליך של דיווח נוח, פשוט ולהתייעלות בכל הנוגע לתקשורת מול רואה החשבון. יותר מכך, האפליקציה פותחת אפשרויות בפני העסק ולא מגבילה אותו לקבלת שירות רק באזור בו הוא נמצא. היום כל עסק יכול לקבל שירות הנהלת חשבונות בחיפה גם אם הוא מתגורר בדרום ולקבל שירות ברמת גן גם אם הוא נמצא בצפון.

תקשורת טובה יותר עם רואה החשבון

אפליקציית הנהלת חשבונות אונליין לא מחליפה את הידע והייעוץ של רואה החשבון. התקשורת לא מסתיימת בדיווח האוטומטי. היא משתפרת ומאפשרת לרואה החשבון לגשת לתיק הלקוח, לדעת מה מצבו, לענות על שאלות כשהוא רואה את כל הדיווחים בצורה מסודרת וכך העסק יכול לקבל שירות טוב יותר. העסק יכול לראות בעצמו את מצב הדיווחים ולפנות למשרד הנהלת החשבונות בכל שאלה או דילמה.

האפליקציה משפרת את התקשורת ולא באה על חשבונה. ברוזנבלט מדווחים על כך שהשימוש באפליקציה הופך את ההתנהלות בין הלקוחות (כלומר בעלי העסקים) לבין המשרד לנוחה יותר. העסקים יכולים להעביר את החומר הנדרש להפקת הדו"ח גם בלי להגיע למשרד, אך אין זה אומר שהוא לא זמין עבורם, במפגש או בטלפון. להפך, ברגע שהתקשורת לא נעשית רק סביב קבלת החומר מהעסק, עולות שאלות רבות אחרות ויש לרואה החשבון יכולת לתרום לעסק בפן הכלכלי.

 

תגובות

מומלצים