שאלות ותשובות בנושא צמנט

צמנט הוא אחד החומרים הנפוצים והפופולריים ביותר בענף הבנייה והשיפוצים, זהו חומר מליטה המשמש כבסיס לחומרי הדבקה כמו בטון ומלט.

04.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שאלות ותשובות בנושא צמנט

 

ניתן להזמין לוחות צמנט בורד (פייבר צמנט) מתוצרת מותגים מוכרים ואמינים כמו חברת ג'ימס הארדי מאוסטרליה, הלוחות מוכנים לשימוש והם הפכו בשנים האחרונות למרכיב משמעותי בענף הבנייה בישראל.

לפניכם מספר שאלות נפוצות בנושא עם תשובות מפורטות מאנשי המקצוע המנוסים.

איך חותכים לוח צמנט בורד?

לוחות הצמנט בורד הם דחוסים במיוחד, לכן אין אפשרות לחתוך אותם עם סכין יפני כפי שנהוג לחתוך לוחות גבס. את לוחות הצמנט אפשר להזמין במידה מדויקת מהיבואן או מהמשווק המורשה, יש גם אפשרות לחתוך אותם באתר הבנייה או בנכס אותו משפצים.

הפתרון המומלץ לחיתוך לוחות הצמנט באתר הבנייה או השיפוצים הוא בעזרת משור עגול מקצועי, משחזת זווית, משור אנכי עם להב מיוחד לעיגולים. יחד עם זאת, היצרן ממליץ לחתוך את הלוחות הדחוסים בעזרת דיסק מקורי או דיסק יהלום מחורץ.

איזה נוזל טוב לניקוי צמנט אחרי שיפוץ?

כדי לנקות את הצמנט אחרי שיפוצים בבית או בעסק מומלץ לרכוש חומר ניקוי איכותי ויעיל. יש מגוון תכשירי ניקוי נוזליים המתאימים לניקוי שאריות הצמנט לאחר השיפוץ בנכס, אך אלו חומרי ניקוי מרוכזים לכן חשוב לפעול בהתאם להוראות היצרן וכדאי לנסות את תכשיר הניקוי בפינה נסתרת כדי לבדוק שהנוזל לא גורם נזק לאריחי הריצוף והקירוי.

איך בונים גדר צמנט?

כדי לבנות גדר קלה מצמנט יש לתכנן ולהכין שלד פלדה או עץ, את עמודי הפלדה או העץ מחדירים לבורות בעומק מתאים ויוצקים בטון, יש להקפיד על מרחק מקסימלי עד 60 ס"מ בין הניצבים. לאחר סיום הכנת השלד מתחילים להתקין את הלוחות הצרים והארוכים כדי לקבל את מראה הפלנקים האלגנטי, ולאחר מכן יש לחבר את הפלנקים ללא צורך בחומרים מיוחדים ועבודות שפכטל. הפלנקים מגיעים באורך אחיד, הם צבועים אך אפשר לצבוע אותם בגוון אחר באתר הבנייה.

איך לערבב צמנט לבן?

צמנט לבן משמש בדרך כלל לייצור אלמנטים ארכיטקטוניים, החומר מגיע בצורת אבקה לכן יש להכין תערובת בהתאם להוראות היצרן. בדרך כלל יש להוסיף רק מים לאבקה כדי ליצור את הצמנט הלבן בו ניתן להשתמש במגוון דרכים, ובעיקר לעבודות איטום, חיזוק, שיקום ועיגון.

מה ההבדל בין מלט לצמנט?

מלט הוא חומר צמנטי המכיל אבקת צמנט, מים, חול ותוספים פולימריים, הוא מתקשח במהירות ומתמצק היטב לאחר היישום, לכן הוא משמש לייצור בטון. הצמנט מיוצר מערבוב מאבקת אבן גיר, חרסית וחול ים.

מה אורך חייו של צמנט?

הצמנט הוא חומר עמיד ואורך חייו ארוך ועשוי להגיע שנים רבות, כל עוד שומרים את החומר באריזה אטומה ובתנאי אחסון אופטימליים.

הכתבה באדיבות המומחים של חברת רוטנברג. החברה הוותיקה והמובילה מתמחה בייבוא ושיווק חומרים, ציוד ופתרונות לבנייה ולשיפוצים, כמו כן החברה משווקת בבלעדיות לוחות פייבר צמנט וחומרים איכותיים ומתקדמים נוספים.

 

תגובות

מומלצים