שלוש סיבות המדגימות מדוע בניה מתקדמת היא העתיד של האדריכלות

זה כבר לא סוד כי בניה מתקדמת (נקראת גם "בניה קלה", "בניה מודולרית" ו"בניה מתועשת") היא הדבר הגדול הבא של עולם האדריכלות.

08.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שלוש סיבות המדגימות מדוע בניה מתקדמת היא העתיד של האדריכלות

 

כל חודש מוקמות חברות חדשות המתמחות בנושא, ויותר ויותר קבלני בניין ואדריכלים עוברים הסווה ומחליטים להתמחות בתחום.

כמו כן, הרבה יותר אנשים בישראל ובעולם מתחילים להתעניין בבניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת, בעיקר בשל היתרונות הרבים שיש לבניה הזו. אבל מהם היתרונות האלו? במאמר זה ריכזנו לכם את שלושת היתרונות המרכזיים שיש לבניה מתקדמת על בניה מסורתית.

בניה מתקדמת- כי איכות היא לא מילה גסה

אחד המאפיינים המרכזיים של בניה מתקדמת הוא העובדה כי חלקי המבנה המתוכנן מיוצרים במפעל לפני ההרכבה שלהם בפועל באתר הבניה. מפעל הוא סביבה סטרילית, מבוקרת וטכנולוגית. במפעלים קיימת מערכת בלתי פוסקת של "בקרת איכות" המאפשרת  בניה ללא טעויות וזאת בניגוד לשיטת הבנייה המסורתית הנשענת בעיקר על מעשה ידי אדם.

כמו כן, אין לשכוח כי מפעל מקורה חסין לפגעי מזג אוויר הרבה יותר מאשר אתר בניה. ניתן לייצר את חלקי המבנה בכל יום, בכל שעה ובכל מזג אוויר. קצב העבודה יכול להיות אופטימלי וללא כל הפרעות.  בונוס נוסף: התחלת הבניה של המבנה במפעל ולא באתר הבניה היא נקייה יותר, בטוחה יותר וסביבתית יותר. רוב הפסולת והזיהום הנוצרים באתר הבניה נחסכים, כי באתר בניה צריך רק להרכיב את החלקים השונים ולא להכין אותם. הדיוק גם מונע תאונות עבודה של פועלים- חשוב ביותר!

 

מחסור בידיים עובדות? לא אצלנו

עוד יתרון מפתיע של שיטת הבניה המתקדמת הוא העובדה שאין צורך בכל כך הרבה עובדים שטח מיומנים, ולמען האמת יש מחסור  של אלו כרגע בשוק העבודה. כמות העבודה בשטח מצמצמת לחצי,, ומכאן חוסכים בכמות העובדים וכן בזמן יקר ובכסף רב. בניה מתקדמת הוא תהליך בניה אלגנטי ומתקדם המאפשר לנו לחסוך, לתכנן ולייעל בצורה הטובה ביותר.

במאמר זו פורטו שלוש סיבות עיקריות לכך שבניה מתקדמת עולה זו המסורתית. יש לזכור כי קיימות עוד מעלות רבות, כגון פיחות בזיהום הסביבה והטבה לבריאות (פחות משתמשים בחומרים מסרטנים ורעילים). כמו כן, הגמישות העיצובית והחומרים הקלים בהם משתמשים בבניה מתקדמת מאפשרים ליצור מבנים יפיפיים ומאתגרים מאוד מבחינה ארכיטקטונית.

 

 

תגובות

מומלצים